Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Warszawa, 24.01-30.01.2021), poznaj najważniejsze informacje z Warszawy

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Warszawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.01 a 30.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „10 nietypowych projektów w budżecie obywatelskim. Nocniki dla psów, skocznia narciarska i ogród konopny”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Warszawa od 24.01 do 30.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 10 nietypowych projektów w budżecie obywatelskim. Nocniki dla psów, skocznia narciarska i ogród konopny

Zakończono przyjmowanie projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W 8. edycji BO do rozporządzenia jest ponad 93,5 mln zł. Mieszkańcy zgłosili kilkaset pomysłów. Wśród nich znalazło się wiele nietypowych propozycji, m.in. miejskie nocniki dla psów, setki różowych ławek, skocznia narciarska, ogród konopny czy centrum poszukiwań zagubionych warszawiaków w... lasach miejskich. Jakie jeszcze nietypowe projekty znalazły się w BO na 2022 rok? Kliknij w zdjęcie, aby przejść do listy.

📢 Bohema na Pradze. Ruszyła rewitalizacja stuletniej fabryki. Po pandemii będzie to nowe, modne miejsce?

Nowe centrum Nowej Pragi będzie gotowe pod koniec roku. W ponad stuletniej fabryce powstaną restauracje i małe usługi. Na ulicy Szwedzkiej, tuż przy nowej stacji metra, trwa remont. Szczegóły poniżej.

📢 Ile zarabiają polscy celebryci na Instagramie? Rekordzista ponad pół miliona złotych za jeden post

Ile zarabiają polscy influencerzy? Opracowano raport wartości postów na Instagramie. Wśród gwiazd znalazł się m.in. Robert i Anna Lewandowscy, Marcin Dubiel czy Wojciech Szczęsny. Ile firmy muszą zapłacić za sponsorowany post infuencera? Tego dowiecie się z raportu. Aby przejść do danych, kliknij w zdjęcie powyżej.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 24.01-30.01.2021 Warszawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Warszawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Od poniedziałku otwarte zostaną muzea w Warszawie. Które miejsca warto odwiedzić?

Rząd ogłosił, że w ramach luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od 1 lutego otwarte zostaną muzea. Wizyty odbywać się będą w odpowiednim reżimie sanitarnym. W związku z tym, przygotowaliśmy zestawienie muzeów, które warto odwiedzić. Warto pamiętać, że istnieją placówki nowoczesne, interaktywne i o różnorodnej tematyce, w których na pewno będziecie się nudzić. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do przeglądu najciekawszych muzeów w Warszawie.

📢 Warszawiacy na potęgę remontują mieszkania w czasie pandemii. Ogromny wzrost odpadów budowlanych

Przymusowa kwarantanna oraz zmiany dotychczasowego trybu życia sprawiły, że chętniej i częściej przeprowadzaliśmy remonty w swoich domach i mieszkaniach. Rekordy odnotowały Punkty selektywnej zbiórki odpadów w Warszawie. W 2020 roku mieszkańcy stolicy oddali w sumie 3633 tony odpadów remontowo-budowlanych. To o 126 proc. niż w latach poprzednich. Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Strajk Kobiet, Warszawa. Policja użyła wobec protestujących gazu łzawiącego. Relacja, zdjęcia, wideo

W piątek Strajk Kobiet zorganizował kolejny protest w Warszawie. Doszło do przepychanek z policją, funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Wśród poszkodowanych jest m.in. Marta Lempart. Fala odbywających się w całym kraju manifestacji to odpowiedź na opublikowanie przez TK uzasadnienia wyroku ws. aborcji.

📢 Rząd planuje zmasowane kontrole firm. W akcji sanepid i skarbówka

Rząd planuje zmasowane i drobiazgowe kontrole firm z branż objętych obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Przedsiębiorcy, którzy otworzą swoje biznesy, mogą spodziewać się kontroli nie tylko sanepidu, ale także skarbówki. Takie ustalenia - według RMF FM - miały właśnie zapaść podczas narady w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

📢 Kłopoty kierowców. Zakaz wjazdu do centrum miasta samochodów z silnikiem Diesla jeszcze w tym roku?

Zakaz wjazdu do centrum miasta samochodów z silnikiem Diesla jeszcze w tym roku? W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców mają być wytyczone strefy czystego transportu. Ministerstwo klimatu i środowiska chce, by powstały one jeszcze w 2021 roku. Na liście wiele śląskich miast.

📢 GIS wycofuje produkty. Najnowsze ostrzeżenia publiczne dotyczące żywności wystosowane przez Główny Inspektorat Sanitarny [29.01.21 r.]

Główny Inspektorat Sanitarny publikuje aktualne ostrzeżenia dotyczące m.in. produktów spożywczych, które należało wycofać ze względu na wady produkcyjne. Takie ostrzeżenia należy traktować z głęboką powagą, ponieważ mogą uratować zdrowie. W naszym artykule znajdziesz najnowsze ostrzeżenia publiczne GIS-u. Sprawdź, czy kupiłeś wyszczególnione przez Główny Inspektorat Sanitarny produkty i zwróć je do sklepu.

📢 Rząd "odmraża" gospodarkę. Przedsiębiorcy biorą sprawy w swoje ręce. Pomimo zakazu w poniedziałek otworzą się siłownie

W czwartek podczas konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że dotychczasowe obostrzenia związane z pandemią kornawirusa zostaną z nami co najmniej do 14 lutego, z niewielkimi wyjątkami. - Otwarcie handlu nie stanowi wystarczającej odpowiedzi na narastające zagrożenie gospodarczym kryzysem- uważa ZPP. Warto dodać, że według wstępnego szacunku GUS polska gospodarka w 2020 roku skurczyła się o 2,8 proc.

📢 Fotoradary w Warszawie. Najwięcej zdjęć na Ochocie i Mokotowie. Rekordzista pędził 145 km/h

Które fotoradary w Warszawie mają najwięcej pracy? Jak podał serwis RMF24 - w Warszawie najwięcej wykroczeń zarejestrowano przy ul. Grójeckiej na Ochocie. Dwa urządzenia wykonały tam blisko 30 tys. zdjęć. Na drugiej lokacie w rankingu znajdziemy fotoradar z al. Niepodległości. Z kolei do najsurowszego naruszenia przepisów doszło na bielańskim odcinku Wisłostrady, gdzie kierowca osobówki pędził aż 145 km/h. Dalsza część artykułu poniżej.

📢 Objawy COVID-19 wywoływane przez brytyjską mutację są inne niż przez klasycznego wirusa

O brytyjskim wariancie koronawirusa wiadomo już np., że jest bardziej zakaźny niż "klasyczny" SARS-CoV-2. Naukowcy wciąż badają nową mutację. W toku ich badań okazało się, że po zakażeniu właśnie brytyjskim wariantem u pacjentów mogą występować inne objawy, niż te które najczęściej dotychczas charakteryzowały COVID-19. O jakie konkretnie objawy chodzi? Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Skysawa rośnie w imponującym tempie. Piętro co 4 dni, jak Burdż Chalifa. W podziemiach pasaż handlowy i łącznik z metrem

Przy Rondzie ONZ wyrasta Skysawa. Wysokościowiec powstaje w niezwykle szybkim tempie. Jeszcze w tym roku będzie miał 155 metrów wysokości i bezpośredni łącznik ze stacją metra. Pod ziemią znajdzie się również ogólnodostępny pasaż handlowy.

📢 Koronawirus na Mazowszu. 49-latek zmarł po szczepieniu na COVID-19

Na Mazowszu odnotowano pierwszy przypadek śmierci po zaszczepieniu na COVID-19. Informacja o zgonie 49-letniego mężczyzny pojawiła się w raporcie o NOP (niepożądany odczyn poszczepienny) przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia. To trzeci taki przypadek w Polsce. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Najtańsze ulice w Warszawie. Tam metr kwadratowy mieszkania kosztuje nieco ponad 3 tys. zł

Najtańsze ulice w Warszawie. Gdzie za m2 nieruchomości zapłacimy najmniej? Powstał ranking tanich ulic w stolicy. Tam ceny za m2 wynoszą nieco ponad 3 tysiące złotych. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do listy najtańszych ulic w Warszawie.

📢 Kobieta z Krakowa zmarła po podaniu szczepionki. Jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia

Kobieta z Krakowa, która przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19, zmarła. To drugi taki przypadek w Polsce. Wiadomo, że pacjentka miała liczne choroby współistniejące jak miażdżyca, nadciśnienie i niewydolność krążeniowa.

📢 Dodatkowe dwa dni urlopu za krew i osocze. Jak je dostać? Obowiązują nowe przepisy. O tym muszą pamiętać ozdrowieńcy i krwiodawcy

Dwa dni dodatkowego urlopu a krew i osocze - to benefit, który niosą za sobą przepisy, wprowadzone w czasie pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że krwiodawcy już wcześniej mogli liczyć na dodatkowy urlop. Co mówi zatem ustawa z 21 stycznia? W jej świetle dawca krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po COVID-19 liczyć może na dodatkowe dwa dni urlopu. Rząd wprowadzone zmiany tłumaczy faktem, że oddanie krwi to szlachetny gest wymagający docenienia.

📢 Obostrzenia pandemiczne w Polsce mają ograniczyć Covid-19, a są pełne absurdów i bubli. W kraju tli się bunt

Absurdy obostrzeń przeciw COVID-19 są widoczne gołym okiem. Można korzystać z wyciągów w górach, o ile nie ma się ze sobą nart. Otwarte są kościoły, centra handlowe i szkoły, a zabrania się sportu na świeżym powietrzu, korzystania basenów czy kin. Absurd goni absurd.

📢 To już pewne. "Ciepłe guziki" i przystanki "na żądanie" wracają. ZTM ujawnił datę

W marcu 2020 r. zdecydowano, że tzw. ciepłe guziki w warszawskich autobusach i tramwajach (przyciski służące do samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów) zostaną wyłączone. Był to jeden z pierwszych środków ostrożności mający na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami - od pewnego czasu ZTM rozważał ponowne włączenie ciepłych guzików i powrót do funkcjonowania przystanków "na żądanie". Teraz ujawniono konkretną datę powrotu do starego systemu. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Orkiestra gra mimo pandemii. Jak będzie wyglądał 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Choć trwa pandemia koronawirusa, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie przestaje grać. Już 31 stycznia odbędzie się 29. Finał. Tym razem pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Ten Finał z uwagi na koronawirusa będzie nieco inny.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto