Tygodniowy przegląd prasy (Warszawa, 28.02-6.03.2021), poznaj najważniejsze informacje z Warszawy

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Warszawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.02 a 6.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Magda Gessler ma dom jak z bajki. Zobacz, jak mieszka królowa polskiej gastronomii [7.03.2021 r.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Warszawa od 28.02 do 6.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Magda Gessler ma dom jak z bajki. Zobacz, jak mieszka królowa polskiej gastronomii [7.03.2021 r.]

Magda Gessler to niekwestionowana królowa polskiej gastronomii. Jej nazwisko zna dosłownie każdy - przy czym sława ta wynika nie tylko ze świetnych kulinarnych umiejętności. To, co wyróżnia restauratorkę, to przede wszystkim jej kolorowa osobowość i poczucie humoru. Tak barwna postać show-biznesu przyciąga jak magnes. Chcemy pokazać wam, jak mieszka Magda Gessler - jej dom to feeria barw, wzorów i stylów. Prawdziwe kolorowe (ale i gustowne!) szaleństwo.

📢 Niebawem rusza budowa ścieżki rowerowa na ulicy Marszałkowskiej. Prace mają zakończyć się do lata

Ulica Marszałkowska niebawem stanie się przyjazna rowerzystom. Drogowcy podpisali umowę z firmą, która wybuduje drogę dla rowerów. Prace przy jej budowie mają potrwać do nadchodzącego lata. Więcej w artykule poniżej.

📢 Poszukiwani w Warszawie. Znasz te osoby? Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawców

Kradzieże, włamania, niszczenie mienia i pobicia. Stołeczna policja opublikowała zdjęcia poszukiwanych osób w Warszawie. Funkcjonariusze proszą mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców. Ich wizerunki zarejestrował monitoring. Przejdź do galerii i przekonaj się, czy rozpoznasz któregoś z nich. Kliknij w zdjęcie, aby rozpocząć przegląd.

Tygodniowa prasówka 28.02-6.03.2021 Warszawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Warszawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pułtusk. Wypadek na drodze wojewódzkiej. Stado jeleni przeskakiwało nad samochodami. Jeden z nich wpadł na BMW

W sieci pojawił się film, na którym widać stado jeleni przebiegające przez jedną z dróg wojewódzkich pod Pułtuskiem. Większość zwierząt poradziła sobie z zadaniem, jednak jedno z nich niefortunnie wylądowało na dachu przejeżdżającego BMW. Całe zdarzenie zostało nagrane wideorejestratorem samochodowym przez jednego z kierowców i opublikowane na kanale "STOP CHAM". Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Przepychanki na otwarciu obwodnicy Wrześni. W uroczystości brał udział premier Mateusz Morawiecki

W piątek otwarto obwodnicę Wrześni. Łączy drogi krajowe nr 15 i 92. W otwarciu tej inwestycji wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki. Spotkanie zakłócił Michał Kołodziejczak z Agrounii wraz z innymi rolnikami.

📢 44 urodziny Bilona. Warszawski raper ponownie pomógł bezdomnym z okazji swoich urodzin. "Często ten gest ratuje komuś życie"

W piątek, 5 marca 2021 r. pod Dworcem Centralnym warszawski raper Bilon kolejny raz poprowadził akcję wsparcia dla osób potrzebujących. Artysta jest związany również z branżą gastronomiczną, a od kilku lat wykorzystuje ten fakt, aby z okazji własnych urodzin nakarmić bezdomnych w stolicy. Pracownicy restauracji GringoBar tradycyjnie "upiekli tort" w postaci wielkiego gara pożywnej zupy.

📢 ZUS z rozszerzonymi uprawnieniami. Zapyta sąsiada, co robisz na zwolnieniu lekarskim. ''Konfident+, nowy program PiS''

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej chce rozszerzyć kompetencje ZUS. Zakład zyska upoważnienie do żądania danych i informacji niezbędnych do ustalenia prawa do zasiłków. W praktyce oznacza to, że urzędnicy będą mogli np. zapytać naszego sąsiada czy nie wychodziliśmy z psem przebywając na zwolnieniu lekarskim lub sprawdzić portale społecznościowe, by dowiedzieć się czy nie byliśmy na wakacjach. Zapytana osoba nie będzie mogła odmówić udzielenia informacji. Szczegóły poniżej.

📢 Najpopularniejsze miejsca w konkretnych dzielnicach Warszawy. Tam spotkamy najwięcej ludzi

Które miejsca w konkretnych dzielnicach Warszawy były najpopularniejsze w 2020 roku? Gdzie i o której godzinie "przewinęło się" najwięcej pieszych na Ochocie, Mokotowie, Urysnowie czy Śródmieściu? Sztuczna inteligencja zbadała ruch pieszy w Warszawie podczas pandemii. Kliknij w zdjęcie, aby poznać szczegóły.

📢 Urządzili sobie wyścig na S8. Po drodze wyprzedzili radiowóz grupy SPEED. ''Sceny rodem z gry komputerowej''. Zobaczcie nagranie

Policjanci z warszawskiej grupy SPEED zatrzymali na S8 dwóch kierowców, którzy urządzili sobie wyścig. Obaj zupełnie nie zważali na duże natężenie ruchu, zajeżdżając sobie co chwilę drogę i hamując w ostatniej chwili przed innymi samochodami. Piratom drogowym tymczasowo odebrano prawo jazdy, sporządzono także wnioski do sądu o ukaranie. Szczegóły poniżej.

📢 Opuszczone miejsca pod Warszawą. Niesamowity klimat niszczejącej szklarni w obiektywie Szarego Burka

Niewielka opuszczona szklarnia pod Warszawą to kolejny wyjątkowo fotogeniczny obiekt. Miejsce zachwyca zwłaszcza jesienią, kiedy to kolorowe liście nadają mu dodatkowego klimatu. Bloger Szary Burek sfotografował szklarnię już ponad rok temu, jednak dopiero niedawno postanowił podzielić się niesamowitymi zdjęciami. Kliknijcie w fotografię, aby przejść go galerii.

📢 UWAGA! GIF wycofuje popularne leki. Masz je w domu? Natychmiast wyrzuć! Jest ich coraz więcej [LISTA MARZEC] 5.03.2021

Główny inspektor farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Na liście preparatów, które mają zniknąć z półek, znalazła się m.in popularna maść na hemoroidy, a także lek na zapalenie pęcherza. Wycofano także antybiotyk - BIODACYNĘ, który jest stosowany m.in. w leczeniu poważnych zakażeń bakteryjnych skóry czy też dróg oddechowych. Zobacz w naszej galerii, jakie preparaty wycofał w ostatnim czasie GIF i sprawdź, czy nie masz usuniętych z aptek leków w domu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Święta Wielkanocne 2021 - zasady. Potem nastąpi w Polsce luzowanie obostrzeń?

Wielkanoc 2021. Minister zdrowia, Adam Niedzielski przyznał, że tegoroczne święta wielkanocne będą podobne do tych sprzed roku. Ale jest też nadzieja, że tuż po świętach rząd zacznie zdecydowanie bardziej luzować obostrzenia.

📢 Zmiany w kupowaniu biletów przez aplikację mobilną. Od kwietnia będziemy mogli kupić na zapas

Od 2 kwietnia miasto Warszawa wprowadza zmiany w korzystaniu z biletów kupowanych w aplikacjach mobilnych. Będzie można kupić dowolną liczbę biletów różnych rodzajów i skasować ten, który w danej sytuacji będzie przydatny. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 PiwPaw w Warszawie. Wielki nalot na czynny bar. Służby zajęły beczki z piwem. „70 chłopa okrada nam chłodnię i zapasy”

W czwartek wieczorem pod bar PiwPaw zajechało kilka furgonetek Policji. Wraz z KAS i Sanepidem zrobili nalot na czynny lokal gastronomiczny. Funkcjonariusze zabrali z baru cały zapas piwa. „70 chłopa okrada nam chłodnię i zapasy” – relacjonowali w mediach społecznościach właściciele PiwPaw-u. - O tym, co się stanie z zajętym alkoholem zadecyduje sąd - tłumaczy policja.

📢 Nie ma terminu wyburzenia Dudziarskiej. Osiedle stoi puste od ponad roku. Za jego ochronę płacimy 30 tys. zł miesięcznie

Minął już ponad rok, odkąd przedstawiciele miasta ogłosili zamiar wyburzenia osiedla Dudziarska. Koszmarna pozostałość po mieszkaniach socjalnych z lat 90. (wybudowanych w celu przeniesienia niepłacących lokatorów z Pragi i Śródmieścia) straszy do dzisiaj. Urzędnicy wciąż nie są w stanie podać konkretnej daty rozbiórki, za to na konto jednej z agencji ochrony co miesiąc wpływa niemała kwota pieniędzy za pilnowanie pustego terenu. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Wiaty przystankowe z elementami świdermajer stanęły w Otwocku. Obiekty nawiązują do historycznej infrastruktury miasta

W Otwocku stanęła kolejna drewniana wiata przystankowa nawiązująca do świdermajerów - willi, z których zasłynęła ta podwarszawska miejscowość. Nie jest to jednak zwykła wiata. Wewnątrz konstrukcji znajdują się bowiem tablice edukacyjne, zawierające opisy otwockiej historii oraz ptaków zamieszkujących tamtejsze lasy. Jak zapowiadają władze Otwocka, w mieście pojawi się więcej takich obiektów. Szczegóły poniżej.

📢 Psy atakują dzikie zwierzęta w warszawskich lasach. "Dziennie ginie jedna sarna"

  • Od początku roku zebraliśmy z lasów i ulic Warszawy ponad 60 saren, czyli statystycznie ginie tu więcej niż 1 sarna dziennie - informują Lasy Miejskie. Okazuje się, że mnóstwo przypadków dotyczy pogryzienia saren przez psy. Do tragicznych w skutkach zdarzeń dochodzi coraz częściej. Leśnicy apelują do mieszkańców o rozwagę i nie puszczanie psów luzem. Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Skandal w warszawskiej policji. "Jedna z największych afer w historii". Funkcjonariusze działali jak zwykli przestępcy

  • Zdaniem śledczych, funkcjonariusze mieli sztucznie "pompować" statystyki w celu otrzymania premii. Wysocy oficerowie wydziału, poza fałszowaniem statystyk, mieli też dopuszczać się m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych - podaje Polsat News. Stacja okrzyknęła ten precedens "jedną z największych afer w polskiej policji". Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Konstancin-Jeziorna. Po mieście krążył fałszywy hydraulik. Kto otworzył mu drzwi, tracił oszczędności życia

Metody są różne, ale sposób działania zawsze ten sam. Podstępem wejść do mieszkania, wykorzystać chwilę nieuwagi, i okraść niczego nie świadomą ofiarę. Przekonał się o tym starszy mieszkaniec Konstancina-Jeziorny, który wpuścił do domu mężczyznę podającego się za hydraulika. Wystarczyła chwila, aby intruz zniknął, zabierając ze sobą wszystkie oszczędności, jakie ofiara zgromadziła w swoim mieszkaniu. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Wola ma problem z drogowymi piratami. Burmistrz dzielnicy alarmuje. Tutaj prawo jazdy powinno tracić kilkudziesięciu kierowców dziennie

Burmistrz Woli alarmuje o niebezpieczeństwie na ulicach w jego dzielnicy. Problemem mają być piraci drogowi, którzy mknąc al. Jana Pawła II rażąco przekraczają prędkość. Władze dzielnicy zwracają uwagę na to, że przekraczanie prędkości to nie tylko problem bezpieczeństwa, ale też hałasu w mieście. Według kontroli prowadzonych przez pracowników Zarządu Dróg Miejskich, na Woli nawet kilkudziesięciu kierowców dziennie powinno tracić prawo jazdy. Szczegóły w artykule poniżej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie