MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica Bartycka w Warszawie przejdzie modernizację. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie projektu

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Ulica Bartycka do remontu. Ruszył przetarg na opracowanie projektu
Ulica Bartycka do remontu. Ruszył przetarg na opracowanie projektu Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Ulica Bartycka przejdzie gruntowną modernizację. Jezdnia jest zbyt wąska, jak na „łącznik” pomiędzy ulicą Czerniakowską z Siekierkami i bardzo mocno eksploatowana, w związku z usytuowanymi tam licznymi sklepami i magazynami. Ponadto, nie ma tam niezwykle potrzebnej drogi rowerowej. Jak zapowiadają urzędnicy, wkrótce ma się to zmienić. Miasto szuka wykonawców, którzy na nowo zaprojektują ulicę zlokalizowaną na warszawskim Mokotowie.

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłosiły przetarg na modernizację ulicy Bartyckiej, będącej łącznikiem pomiędzy Siekierkami a ul. Czerniakowską. Postępowanie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do rozbudowy jezdni.

Wykonawca przygotuje również projekt budowlany i projekty konieczne do realizacji inwestycji.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, będzie miała 20 miesięcy na wykonanie zadania (od dnia podpisania umowy). Oferty można składać do 5 czerwca 2023 roku.

Dwie jezdnie i droga rowerowa

Obecnie ul. Bartycka jest jednojezdniowa i nie posiada drogi dla rowerów. W związku z tym, prace projektowe obejmować będą jej rozbudowę na odcinku od ul. Czerniakowskiej do ul. Gościniec, przebudowę ul. Nadrzecznej na odcinku od ul. Gościniec do ul. Bananowej oraz opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w ul. Bartyckiej i ul. Nadrzecznej.

Długość projektowanego odcinka to około 2 kilometry.

Założenia dotyczące przyszłego kształtu ulicy Bartyckiej uwzględniają budowę dwóch jezdni. Przekrój, liczba, długości i przeznaczenia pasów zostaną dostosowane do aktualnych prognoz ruchu. Poza jezdniami w projekcie powinny się pojawić rozwiązania dla obustronnego ruchu pieszego, rowerowego i strefy parkowania równoległego - wzdłuż ulicy - wyjaśniają urzędnicy.

Modernizacja ul. Bartyckiej zakłada także stworzenie nowych przystanków autobusowych i przejść dla pieszych. Ponadto, po obu stronach ulicy posadzone zostaną drzewa. Z kolei wydzielone parkingi mają być przeplatane ciągami ogrodów deszczowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto