Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica Chodecka w Warszawie przejdzie metamorfozę. Nowa jezdnia, chodniki i drogi dla rowerów. Efekty prac poznamy za około pół roku

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Ruszył remont ulicy Chodeckiej. Prace potrwają około pół roku
Ruszył remont ulicy Chodeckiej. Prace potrwają około pół roku Zarząd Dróg Miejskich
Zarząd Dróg Miejskich poinformował o rozpoczęciu prac drogowych na ulicy Chodeckiej, na warszawskim Targówku. Za około pół roku, tamtejsi mieszkańcy będą mieli do dyspozycji zupełnie nową nawierzchnię jezdni, chodniki oraz drogę dla rowerów. Powstaną także dodatkowe miejsca postojowe. Szczegóły poniżej.

Na warszawskim Targówku wystartował długo wyczekiwany remont ulicy Chodeckiej. Mowa o odcinku pomiędzy ul. Wyszogrodzką a Kondratowicza. Prace rozpoczęły się od rozbierania starych krawężników. Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, na tym etapie nie przewidziano utrudnień dla kierowców.

W kolejnym etapie prac przystąpimy do wymiany nawierzchni jezdni odcinku między ulicami Wyszogrodzką a Kondratowicza. Asfalt na tym odcinku już wcześniej wymagał naprawy, a dodatkowo, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, nawierzchnia uległa znacznej degradacji ze względu na zwiększony ruch spowodowany budową II linii metra - informuje warszawski ZDM.

Ruszył remont ulicy Chodeckiej. Prace potrwają około pół roku

Ulica Chodecka w Warszawie przejdzie metamorfozę. Nowa jezdn...

Drogowcy dodają, że wyremontowane zostaną tam też chodniki po obu stronach ulicy wraz ze zjazdami bramowymi oraz zjazdem na pobliski komisariat policji. Mieszkańcy zyskają także odnowioną drogę dla rowerów, biegnącą po zachodniej stronie ul. Chodeckiej.

Nowe miejsca postojowe

Zarząd Dróg Miejskich poinformował w komunikacie, że wkrótce w tamtejszej okolicy zmieni się organizacja ruchu, dzięki czemu będzie możliwe wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych. Po wschodniej stronie między przystankiem autobusowym "Chodecka 02” a ul. Bolivara oraz między ul. Bolivara a ul. Kondratowicza powstanie pas do parkowania równoległego. ZDM przypomina, że obecnie między przystankiem a ul. Bolivara zatrzymywanie samochodów jest zabronione, a od ul. Bolivara do ul. Kondratowicza kierowcy wjeżdżają na przyległy do jezdni chodnik.

Utworzenie pasa postojowego możliwe jest ze względu na jezdnię o blisko 10-metrowej szerokości. Obecnie na znacznym jej fragmencie są 3 pasy ruchu, przy czym tym trzecim jest wyznaczony po zachodniej stronie buspas. Po wprowadzeniu zmian kierowcy będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Dodatkowo zlikwidowana zostanie zatoka autobusowa, która nie będzie już potrzebna. Prowadzący w stronę ul. Kondratowicza pas zostanie bowiem odgięty, aby kierowcy omijali zatrzymujące się autobusy - wyjaśniają drogowcy.

Prace potrwają ok. pół roku

ZDM informuje, że wykonawca robót ma 6 miesięcy na wywiązanie się ze swojego zadania. W ciągu 4 miesięcy będzie musiał wymienić nawierzchnię i krawężniki oraz przywrócić ruch kołowy w docelowym kształcie. Następnie zostaną mu dwa miesiące na sfinalizowanie prac związanych m.in. z remontem chodników, opasek przy jezdni i ścieżki rowerowej.

Chcemy, aby prace związane z wymianą nawierzchni rozpoczęły się w drugiej połowie sierpnia. Warunkiem zamknięcia ul. Chodeckiej jest przejezdność ul. Kondratowicza na odc. Rembielińska - Chodecka w dwóch kierunkach - informują drogowcy.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że inwestycja dopełni zmiany zachodzące po sąsiedzku na ul. Kondratowicza. Budowa tamtejszego odcinka drugiej linii metra jest już na finiszu. Teren, który dotychczas pełnił funkcję zaplecza budowlanego, czeka rewitalizacja.

Rozpoczęliśmy prace, dzięki którym ul. Kondratowicza zmieni się w zieloną, funkcjonalną i bezpieczną przestrzeń. Prace drogowe (nawierzchnia jezdni, chodniki) zrealizuje miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg (ZRiKD), a budowę sygnalizacji w pięciu lokalizacjach, sadzenie zieleni i montaż oświetlenia przeprowadzą wykonawcy zewnętrzni - informuje stołeczny ZDM.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto