Unia wraca do gry

Stanisław Wawszczak
Dariusz Karwat (z prawej) jest jednym z filarów linii pomocy świerklanieckiej Unii. Fot. Stanisław Wawszczak
Ostatnia kolejka jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich w bytomskiej A klasie zapowiadała się ciekawie. Co prawda bytomskie Szombierki już przed dwoma tygodniami zapewniły sobie tytuł mistrza jesieni, ale walka grupy ...

Ostatnia kolejka jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich w bytomskiej A klasie zapowiadała się ciekawie. Co prawda bytomskie Szombierki już przed dwoma tygodniami zapewniły sobie tytuł mistrza jesieni, ale walka grupy pościgowej o drugie miejsce trwała do samego końca. Wiceliderująca Unia Świerklaniec musiała zdobyć trzy punkty w Miasteczku Śl., by zachować miejsce w tabeli.

Odra od pierwszego gwizdka sędziego ruszyła do ataku. Co chwila na polu karnym gości dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, które kończyły się rzutami rożnymi. W 10 minucie po jednym z nich dośrodkowano piłkę w środek pola karnego, gdzie trafiła pod nogi Łukasza Wandzika. Ten z kilkunastu metrów natychmiast posłał ją przy prawym słupku do siatki. Piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka w kierunku Piotra Wyderki. Po jego uderzeniu piłka ponownie trafiła w słupek i wpadła do siatki. Odra objęła prowadzenie i przez pierwsze pół godziny była blisko podwyższenia wyniku. Świerklanieccy piłkarze próbowali kontratakować i tuż przed gwizdkiem na przerwę Łukasz Tuleta przechwycił źle wybijaną piłkę przez Wandzika. Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował tego prezentu. Po przerwie oba zespoły ambitnie dążyły do zdobycia gola. Tymczasem sędzia obficie pokazywał kartki, w wyniku czego od 70 minuty po zejściu Ireneusza Domogały Unia grała w dziesiątkę. Goście nadal atakowali i w 82 minucie Piotr Wyderka z kilku metrów zdobył zwycięską bramkę. - To był bardzo trudny mecz. Dwie czerwone kartki wykluczyły z kolejnego spotkania Irka Domogałę i Patryka Reszke. Cieszę się, że grając w osłabieniu zdołaliśmy przechylić na swoją korzyść szalę zwycięstwa - mówi Damian Chlebosz, trener Unii.

Dzięki remisowi Piasta Ożarowice i Dramy Zbrosławice zapewniła już sobie pozycję wicelidera na okres zimowej przerwy w rozgrywkach.

HKS ODRA MIASTECZKO ŚL. - LKS UNIA ŚWIERKLANIEC 1:2 (1:1)

BRAMKI: Wandzik (10) - Tuleta (43), Wyderka (82)

ODRA:
Piotr Bogdanowicz - Łukasz Stanko, Sebastian Skrzypiec, Łukasz Wandzik, Stanisław Kandzia - Andrzej Garcarski, Tomasz Biedrzycki (75, Marcin Smoliński), Kamil Buszka (80, Mateusz Jasiński), Marcin Kaczmarczyk - Łukasz Gręda, Bartosz Łapok

UNIA: Michał Tkaczy-Michał Muszkowski (46, Łukasz Posiewała), Ireneusz Domogała, Dawid Swęd, Arkadiusz Hanak (80, Piotr Gu-bała)-Dariusz Karwat, Pat-ryk Reszke, Piotr Wyderka, Kamil Bieniek (75, Michał Fałek) -Sebastian Prymka (75, Da-niel Dziubek), Łukasz Tuleta.

A klasa Bytom

WYNIKI 16. KOLEJKI

Drama Zbrosławice - Piast Ożarowice 1:1, Górnik Bobrowniki - Sokół Orzech 3:1, Czarni Sucha Góra - Orzeł Koty 1:3, Orzeł Bobrowniki - TS Szombierki 2:3, Unia Świerklaniec - Orzeł Biały Brzeziny 2:0, Sparta Tworóg - Tempo Stolarzowice 0:0, LKS Żyglin - Czarni Kozłowa Góra 2:1, Odra Miasteczko Śl. - Rodło Górniki 3:0.