Urlop w Tatrach? Sprawdź najlepsze apartamenty w Zakopanem i okolicach

Materiał powstał we współpracy z ZakopaneApartamenty.net.pl
Udostępnij:
Tegoroczne urlopy wymagają od nas logistycznej ekwilibrystyki. Łatwo sobie wyobrazić, że kiedy wszyscy równocześnie zaczniemy szukać na mapach atrakcyjnych turystycznie, ale odludnych miejsc, przyjdzie moment, w którym będą one na wagę złota. Pocieszeniem może być fakt, że Polska dysponuje dużymi obszarami leśnymi czy terenami górskimi, na których naprawdę można znaleźć miejsca bardzo słabo uczęszczane. Nie każdy lubi dzikie ostępy i brak infrastruktury turystycznej. Jeśli jednak naprawdę zależy nam na znalezieniu miejsc przepięknych widokowo, w których będziemy czuli się bezpieczni i z łatwością zachowamy reżim sanitarny, pomyślmy o wyjeździe w Tatry.

Dlaczego warto wypocząć w Tatrach?

Obok najbardziej uczęszczanych szlaków znajdziemy w polskich Tatrach, a także w Tatrach słowackich, wiele miejsc, w które dotrzeć można z pominięciem dróg pełnych niedzielnych turystów - osób decydujących się wyłącznie na wycieczki w tereny opisane w najpopularniejszych przewodnikach. Tatry są piękne, rozległe i bardzo zróżnicowane pod względem rzeźby terenu oraz roślinności. Jeżeli naprawdę chcemy wypocząć, a nie jedynie odhaczyć pobyt w popularnym kurorcie, skorzystajmy nie z ogólnodostępnych przewodników turystycznych, a z informacji, które znajdziemy na blogach czy stronach www prowadzonych przez pasjonatów i znawców tego rejonu Polski. Pamiętajmy przy tym, że część alternatywnych w stosunku do tych najbardziej uczęszczanych szlaków to szlaki dla turystów zaawansowanych. Pod żadnym pozorem nie ruszajmy w wysokie góry bez odpowiedniego osprzętowania i przygotowania.

Co warto zwiedzić?

Jeśli chcemy zajrzeć w popularne miejsca, jak zakopiańskie Krupówki, Morskie Oko, Giewont czy Dolina Chochołowska, zastanówmy się czy koniecznie musimy robić to podczas tegorocznych wakacji. Czy wakacje w Tatrach muszą zawsze oznaczać poruszanie się zgodnie z utartymi schematami? Może warto tym razem odpuścić sobie te tłumnie odwiedzane miejsca? Jeśli mimo wszystko zależy nam na dotarcie w te właśnie rejony, pamiętajmy o zachowaniu reżimu sanitarnego i nie ulegajmy złudzeniu, że pandemia już za nami.

Co w zamian za najpopularniejsze destynacje? Mało uczęszczane trasy to m.in. Staników Żleb na Miętusi Przysłop, czy też Dolina Tomanowa i dalej szlak na Ciemniak. A może zamiast wędrować, zdecydujemy się na wycieczki rowerowe po Podtatrzu? Rejony Gliczarowa i Bukowiny Tatrzańskiej obfitują w atrakcyjne trasy dla jednośladów. Możemy także postawić na rzadko odwiedzane przez turystów wielkie doliny słowackich Tatr Zachodnich: Kamienistą, Bystrą, Jamnicką, Raczkową i Jałowiecką.

Bezpieczeństwo w górach i reżim sanitarny

Dokądkolwiek nas nogi - albo rowery - poniosą, pamiętajmy, że tylko w odludnych miejscach możemy czuć się całkowicie swobodnie. Jeśli urlop w Tatrach wiąże się z koniecznością przemieszczania się bardziej uczęszczanymi szlakami, pobytami w schroniskach i hotelach, uczestnictwem w imprezach ze znaczną liczbą gości - zawsze zachowujmy dystans społeczny, nośmy prawidłowo założone maseczki oraz dbajmy o dezynfekcję rąk odpowiednimi preparatami.

Bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających jest najważniejsze! Co to za wypoczynek, kiedy podczas całego pobytu towarzyszy nam lęk przed możliwością zakażenia. Solidaryzm społeczny zobowiązuje nas do zadbania o towarzyszy podróży, współmieszkańców w hotelu czy współuczestników imprez.

Gdzie najlepiej szukać noclegów w Zakopanem

Tradycyjnie Polacy najchętniej obierają sobie Zakopane jako bazę wypadową w Tatry. Zanim zdecydujesz się na wyjazd, sprawdź ofertę atrakcyjnych apartamentów w stolicy Tatr oraz jej najbliższych okolicach. Najbogatszą bazę noclegów w Zakopanem znajdziesz pod adresem https://www.zakopaneapartamenty.net.pl/

W związku ze skomplikowaną sytuacją pandemiczną, możesz teraz rezerwować apartamenty bez ryzyka: w trosce o bezpieczeństwo gości wszystkie obiekty dostosowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Wszystkie wyposażone są w certyfikowane środki do dezynfekcji rąk. Każdy obiekt po pobycie gości jest sprzątany, dezynfekowany i wietrzony zgodnie z zaleceniami przez przeszkolony personel sprzątający.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Dodaj ogłoszenie