Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Veturilo w Warszawie przejdzie zmiany. Kończy się dotychczasowa umowa. Czy znikną stacje?

Julia Klusek
Damian Kujawa/ARCHIWUM
Ze stacjami czy bez? Jaki rodzaj rowerów? Jaki model i wyposażenie? Z aplikacją czy bez? Przyjdź na konsultacje społeczne lub wypełnij ankietę na stronie internetowej i zadecyduj, jak będzie wyglądało nowe Veturilo. Szczegóły w artykule poniżej.

System rowerów miejskich Veturilo na obecnych zasadach będzie działać do końca sezonu w 2020 r. Zanim przygotowane będą założenia i warunki do przetargu na Veturilo w latach 2021-25, odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami Warszawy i osobami korzystającymi z miejskich rowerów o tym, jak ma wyglądać ten system w przyszłości.

- Zależy nam na opiniach dotyczących przede wszystkim: modelu systemu, taryfy, sposób wypożyczania, rodzajów rowerów, model i wyposażenia roweru, wyposażenia stacji, aplikacji mobilna i terminalu. Na specjalnej mapie można także zaznaczyć propozycje lokalizacji stacji – czytamy w komunikacie na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Czytaj także:

Jak można wyrazić swoją opinię na temat rowerów miejskich i zgłosić pomysły dotyczące rozwoju systemu?

  • przyjdź na spotkanie:
    14 września (sobota), godz. 10.30, Warsztat, pl. Konstytucji 3
    1 października (wtorek), godz. 17.00, Centrum Wielokulturowe, Jagiellońska 54
  • znajdź mobilny punkt konsultacyjny. Przez cały czas trwania konsultacji (do 10 października) po ulicach Warszawy będzie jeździł specjalny rower konsultacyjny. Szukajcie ich przy stacjach Veturilo i uczęszczanych trasach rowerowych.
  • zaproponuj lokalizacje nowych stacji na interaktywnej mapie dostępnej pod adresem zdm.waw.pl/Veturilo2021 od 14 września br. Możesz tam również wypełnić ankietę dotyczącą Veturilo i zapoznać się z analizą dotyczącą wypożyczeń rowerów i najpopularniejszych tras.
  • zgłoś opinie i sugestie mailowo na adres [email protected]

Veturilo dziś

Rowery Veturilo jeżdżą po warszawskich ulicach od 2012 roku. Zaczęło się od 55 stacji i 1000 rowerów. Z biegiem czasu system był systematycznie rozbudowywany, a rowery wpisały się w krajobraz miasta i stały się częścią systemu transportowego. Veturilo w obecnym kształcie to rezultat poprzedzonego konsultacjami społecznymi przetargu, na mocy którego rowery będą działać do końca sezonu w 2020 roku. Podpisana w 2017 roku umowa wprowadziła wiele nowości takich jak m.in.: wzbogacenie systemu o rowery elektryczne, dotykowy terminal obsługujący karty płatnicze czy wygodna aplikacja mobilna. O konsultacjach „Jakie Veturilo

Obecnie Veturilo to blisko 400 stacji i ponad 5500 rowerów. System wyróżnia się na tle swoich odpowiedników zarówno w Polsce jak i w całej Europie – jest największy w kraju i piąty co do wielkości w skali europejskiego kontynentu. W szczytowym okresie, system notuje dziesiątki tysięcy wypożyczeń dziennie, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że zarejestrowanych jest już ponad 800 tysięcy użytkowników.


od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto