MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Oleśnicy ruszyła stacja dializ

Agnieszka Boruta
Ze stacji otwartej w Oleśnicy korzystają pierwsi pacjenci  fot. Grzegorz Kijakowski
Ze stacji otwartej w Oleśnicy korzystają pierwsi pacjenci fot. Grzegorz Kijakowski
Osoby z chorymi nerkami, w przypadku niewydolności organu bądź jego uszkodzenia, zmuszone są do dializoterapii, która, poza transplantacją, jest jedynym sposobem leczenia takich ciężkich przypadków.

Osoby z chorymi nerkami, w przypadku niewydolności organu bądź jego uszkodzenia, zmuszone są do dializoterapii, która, poza transplantacją, jest jedynym sposobem leczenia takich ciężkich przypadków. Trzy razy w tygodniu pacjent musi zgłaszać się do ośrodka dializ, w którym podłączany jest do specjalnej aparatury na cztery godziny. Taki scenariusz wpisany jest w życie kilkunastu tysięcy ludzi w naszym kraju.

Do niedawna chorzy oleśniczanie i mieszkańcy powiatu stałym dializom musieli poddawać się w ośrodkach w Miliczu lub we Wrocławiu, oddalonych od naszego miasta kilkadziesiąt kilometrów.

W trosce o ich wygodę i zdrowie prywatne Centrum Dializa z Sosnowca otworzyło przy oleśnickim szpitalu Stację Dializ wraz z Poradnią Nefrologiczną. - To, że jesteśmy firmą prywatną, nie znaczy, że pacjenci ponoszą jakiekolwiek koszty związane z dializą czy zasięgniętą u nas poradą. Pokrywa je firma. Działamy w Oleśnicy od niedawna i nie mamy jeszcze podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale to tylko kwestia czasu - zapewnia specjalista nefrolog Bogdan Lange, czuwający nad zdrowiem pacjentów nowo powstałej placówki.
- Może przyjść do nas każdy, kto posiada zaświadczenie lekarskie o chorobie, a co za tym idzie skierowanie na dializy. Nie trzeba się rejestrować - dodaje Lange, zachęcając do skorzystania z usług nowoczesnego oleśnickiego ośrodka. - Największym atutem jest to, że nie trzeba podróżować w tę i z powrotem, u nas też można wykonać wszelkie badania i poddać się dializie w komfortowych warunkach - zapewnia swoich przyszłych pacjentów lekarz.

Pomieszczenie przy ul. Armii Krajowej ma ok. 600 mkw. Przygotowanych jest tu 90 stanowisk do dializ. Oprócz lekarza, pracuje tutaj także sześć pielęgniarek i salowa.
- Bardzo dobrze układa nam się współpraca z personelem oddziału wewnętrznego oleśnickiego szpitala, mamy nadzieję rozpocząć także współpracę z oddziałem chirurgicznym, aby pacjenci mieli możliwość hospitalizacji na miejscu i pełnej opieki medycznej - wyjaśnia dr Bogdan Lange.

Nowo otwarta stacja czynna jest w każdy wtorek, czwartek i sobotę od godziny 8 do 14. Mieści się w budynku po dawnej kuchni.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto