Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W sobotę na Grochowie pierwszy z serii pikników na osiedlach: Osiedlamy się w stolicy

Kasia Rożko
Pod hasłem "Osiedlamy się!" obejrzeć będzie można spektakl, wziąć udział w wycieczce architektonicznej, obejrzeć, a cały dzień spędzić na kulturalnych rozrywkach w trakcie pikniku.
Pod hasłem "Osiedlamy się!" obejrzeć będzie można spektakl, wziąć udział w wycieczce architektonicznej, obejrzeć, a cały dzień spędzić na kulturalnych rozrywkach w trakcie pikniku. Polskapresse
W Warszawie startuje nowy bezpłatny cykl spektakli i wycieczek, które mają zintegrować warszawiaków.

W najbliższą sobotę rusza cykl wydarzeń kulturalnych, które zrealizowane zostaną na warszawskich osiedlach. Organizatorzy pragną dotrzeć z ofertą kulturalną, realizowaną głównie w centrum miasta, w miejsca, gdzie mieszkańcy mają utrudniony dostęp do kultury. Projekt wspiera starania Warszawy o tytuł ESK 2016.
Perspektywa decentralizacji kultury i pogłębianie uczestnictwa w niej to jedno z istotniejszych wyzwań, jakie postawiło sobie miasto w kontekście starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Pod hasłem "Osiedlamy się!" obejrzeć będzie można spektakl, wziąć udział w wycieczce architektonicznej, obejrzeć kino letnie, a cały dzień spędzić na kulturalnych rozrywkach w trakcie pikniku.

Spektakl "Mapa 0.4" Wojtka Ziemilskiego ma wyjątkowy interaktywny charakter. W dwudziestominutowym przedstawieniu bierze udział jednorazowo tylko pięciu widzów (dwudziestominutowe spektakle grane są przez cały dzień). Przedstawienie pokazane zostanie w nietypowych miejscach, między innymi w nieczynnej piekarni na Targówku. Objazdowe wykłady o architekturze Warszawy to wycieczki, z których będzie się można dowiedzieć m.in., czy targ kwiatowy i cmentarz mogą być ogrodem oraz czego w Warszawie nie zbudowano - "Warszawa niezaistniała" - np. czym miała być dzielnica Piłsudskiego na Polu Mokotowskim.
Wykłady architektoniczne to wycieczki, które startują i kończą się na osiedlach, na których realizowany jest projekt. Każda trwa około 2 godzin. Wykłady to inspiracja do innego odczytania i rozumienia miasta. Wyjątkowe spojrzenie na stolicę proponują krytyk architektury Jarosław Trybuś i architekt krajobrazu Krzysztof Herman. Opowiedzą o inwestycjach kulturalnych powstających w Warszawie, o dawnych, niezrealizowanych wizjach stolicy pod hasłem "Warszawa niezaistniała" oraz o tym, gdzie jest zieleń miejska poza parkami, przedstawią 13 odsłon zielonej Skarpy Warszawskiej.

Na pikniku prowadzonym przez cały dzień na podwórkach będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach twórczych, sadzeniu roślin i warsztatach muzycznych. Będzie się można także nauczyć grać we frisbee na turniejowym poziomie, a także zrobić znaczek przypinkę ze swoim zdjęciem.
Wieczorem mieszkańcy będą mogli zasiąść w leżakach i obejrzeć kino letnie na ścianie budynku.

Działania na pierwszym osiedlu ruszają w najbliższą sobotę 4 czerwca na Grochowie - podwórko przy ul. Łukowskiej 9. Piknik w godz. 11-21, kino: godz. 21.00 (ściana bloku Łukowska 9), wycieczki - 11 czerwca.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Na spektakl i wycieczki obowiązują zapisy w trakcie pikników.

Kolejne osiedla znajdują się w Ursusie, na Żoliborzu i na Targówku.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto