Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Warszawie mogą powstać łaźnie miejskie dla każdego. Będą w nich prysznice, pralki i kosmetyki

Redakcja
Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
W Warszawie mogą powstać trzy łaźnie miejskie - z prysznicami, pralkami, kosmetykami i toaletami. Ze specjalnej przestrzeni będą korzystać nie tylko osoby borykające się z problemem bezdomności, ale również m.in. rowerzyści. Taki projekt zostanie poddany głosowaniu w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły w tekście poniżej.

Łaźnie publiczne dla Warszawy

Czy w Warszawie powstaną trzy łaźnie miejskie? Taki pomysł pojawił się w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Projekt został zaakceptowany przez Urząd Miasta i będzie poddany głosowaniu w dniach 15-30 czerwca 2021 roku. Jego pomysłodawcami są aktywiści skupieni w Polskiej Partii Socjalistycznej i jej Organizacji Młodzieżowej. - Jako socjaliści, uznajemy dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych za prawo człowieka. W tym momencie, w Warszawie to prawo człowieka nie jest wszystkim zapewnione - mówią.

- Uważamy, że każdy zasługuje na gorący prysznic! Przystosujemy lokale/pomieszczenia należące do miasta na łaźnie publiczne, które będą dostępne dla każdego bez opłat - piszą aktywiści.

Z pralką i kosmetykami

Aktywiści proponują trzy lokalizacje na terenie dzielnic Śródmieście, Mokotów i Bielany. Oprócz pryszniców, w każdej łaźni znajdą się: umywalki, toalety, pralki, poczekalnia/miejsce do wyschnięcia po prysznicu. Na miejscu będzie można także skorzystać z podstawowych produktów higieny osobistej. - Nasz projekt spełni najwyższe normy sanitarno-higieniczne. O czystość łaźni będą dbały osoby zatrudnione na umowy o pracę- piszą pomysłodwacy.

Łaźnie dla wszystkich warszawiaków

- Na proponowanym rozwiązaniu skorzystają wszyscy: mieszkańcy bloku w którym odcięto wodę, spoceni rowerzyści po długiej wycieczce, osoby borykające się z problemem bezdomności - mówią pomysłodawcy. I dodają, że dotychczasowe doświadczenia w funkcjonowaniu łaźni mobilnych na terenie dzielnicy Ochota i Śródmieście są bardzo pozytywne. Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem dużej liczby osób potrzebujących. Projekt jest realizowany od 2017 roku i na stałe wpisał się w działania pomocowe na terenie tych dzielnic.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto