Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Warszawie powstaje nowe ekologiczne osiedle. To inwestycja z m.in. zielonymi ścianami, systemem wody szarej i ładowarkami do elektryków

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
mat. pras.
W Warszawie zakończyła się budowa drugiego etapu projektu Ursus Centralny. Inwestycja powiększyła się o dwa budynki, gdzie łącznie powstały 243 mieszkania i 8 lokali usługowych. W ramach samowystarczalnego osiedla powstanie dodatkowo plac miejski, który zostanie przekazany na rzecz miasta, budynki z zielonymi ścianami i systemami do podlewania zieleni szarą wodą, a także miejsca parkingowe do ładowania aut elektrycznych. Szczegóły poniżej.

Właśnie zakończono kolejny etap budowy Ursusa Centralnego - największej inwestycji w portfolio RONSON Development. Samowystarczalne osiedle powiększyło się o dwa budynki, gdzie łącznie powstały 243 mieszkania i 8 lokali usługowych. Co ważne, deweloper bardzo mocny nacisk stawia na rozwiązania ekologiczne. To nasza cegiełka dokładana do troski o klimat, ale też w efekcie realne udogodnienia dla klientów, począwszy od obniżenia kosztów utrzymania mieszkań - mówi Karolina Bronszewska, dyrektor marketingu i innowacji RONSON Development.

W Ursusie Centralnym powstają zielone ściany - pnącza na elewacji, które znacząco obniżają poziom CO2 w powietrzu, zaplanowane są systemy wody szarej do podlewania zieleni wspólnej, zewnętrzne miejsca parkingowe do ładowania aut elektrycznych, stojaki na rowery, a miejsca ogólnodostępne są oświetlane przy użyciu żarówek LED.

Bardzo odpowiedzialnie podchodzimy do kwestii ekologii i innowacji. Po pierwsze dlatego, że budujemy mieszkania dla wielu pokoleń. Po drugie dlatego, że tworzymy tkankę miejską, która ma być przyjazna dla człowieka. Stąd wielki nacisk na zieleń. W naszych projektach zieleń pojawia się wszędzie tam, gdzie to możliwe, choćby na rampach przy wjeździe do garażu, jak ostatnio właśnie w etapie 2A Ursusa - mówi Bronszewska.

mat. pras.

Równie dużą wagę do kwestii ochrony środowiska przywiązuje generalny wykonawca, firma Karmar S.A., odpowiedzialna za drugi etap projektu. Na terenie budowy zostały zastosowane m.in. krany ograniczające zużycie wody, wyłączniki czasowe prądu w kontenerach socjalnych, działające w godzinach nocnych. Ograniczono zużycie plastiku, poprzez rezygnację z butelek PET, a teren budowy jest oświetlany światłami LED z zastosowaniem czujników ruchu.

Ursus Centralny ma charakter osiedla samowystarczalnego, gdzie równolegle do postępu prac na budowie, rozbudowuje się baza handlowo-usługowa. Jak zaznacza deweloper, od ulicy Silnikowej powstanie plac miejski wraz z pasażem komercyjnym, który po zakończeniu realizacji inwestycji przekaże na rzecz miasta. Opracuje także koncepcję terenu, który zostanie przeznaczony pod stworzenie Dzielnicowego Domu Kultury.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto