W Warszawie powstanie autostrada rowerowa? Połączyłaby wszystkie dzielnice w stolicy

Redakcja
Marzena Bugala-Azarko
Czy rowerzyści w Warszawie będą mieć swoją autostradę? Jest na to szansa, bowiem w projektach do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 pojawił się taki pomysł. Jego autor proponuje połączenie dzielnic szlakami rowerowymi. Szczegóły w tekście poniżej.

Międzydzielnicowe połączenia rowerowe dla Warszawy

Czy Warszawa doczeka się międzydzielnicowego połączenia rowerowego? Być może tak, bowiem w propozycjach do Budżetu Obywatelskiego 2023 pojawił się taki projekt.

Jego autorem jest Krzysztof Daukszewicz, który we współpracy z Michałem Harasimowiczem opracował pomysł na budowę lub wytyczenie dróg dla rowerów lub ciągów pieszo-rowerowych na popularnych szlakach międzydzielnicowych.

Projekt obejmuje swoim zasięgiem dzielnice: Śródmieście, Mokotów, Włochy, Ochota, Żoliborz, Bielany, Białołęka, Targówek, Praga-Południe, Praga-Północ i Rembertów.

- Widać, że miastu zależy na poprawie infrastruktury. Niestety, problemem są nadal dziury w sieci rowerowej - np. okolica w której mieszkam (Szmulki) jest niepołączona z żadnym elementem sieci, wszystkie drogi dla rowerów się urywają. Tymczasem miasto chce czekać na duże projekty z poprawą tego stanu, np. dokończenie Trasy Świętokrzyskiej. Pytanie tylko, kiedy się tego doczekamy? - mówi nam Krzysztof Daukszewicz.

Tego potrzebują rowerzyści w Warszawie

W opisie projektu na stronie Budżetu Obywatelskiego (tutaj) widzimy zgłoszone szlaki, które mogą powstać w Warszawie. W sumie jest 19 propozycji wraz z szacowanym kosztorysem.

- Zebrane propozycje są inspirowane doświadczeniami własnymi, zgłoszeniami od mieszkańców oraz burzą mózgów w obrębie stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi. Zdaje się, że komunikacja rowerowa w Warszawie ma ten sam problem co komunikacja samochodowa i transport zbiorowy - wszystko skupia się na podróżach do centrum, a połączenia między dzielnicami są po prostu niewygodne - mówi nam autor projektu.

Czy dojdzie do realizacji tego projektu w 2023 roku? Tego jeszcze nie wiemy. Projekt najpierw musi zostać dopuszczony do głosowania. Ocena pomysłów potrwa do 4 maja 2022. Z kolei mieszkańcy będą mogli głosować na wybrane pomysły od 15 do 30 czerwca. Wyniki mamy poznać 13 lipca 2022. Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie