Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Warszawie powstanie park inspirowany "Ninja Warrior Polska"? Mieszkańcy zgłosili nietypowy projekt

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Budżet Obywatelski w Warszawie
Czy w warszawskim parku Picassa powstanie pierwsza w mieście przestrzeń treningowa Ninja dla dzieci i młodzieży? Taki pomysł pojawił się w propozycjach do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Jak pisze autor, inspiracją jest program "Ninja Warrior Polska". Szczegóły w tekście poniżej.

Park Ninja Warrior w Warszawie?

To zdecydowanie jeden z ciekawszych projektów, który pojawił się na liście propozycji do Budżetu Obywatelskiego 2024. Jego autor, Artur Wielgołaski, proponuje, aby w parku Picassa powstał NINJA PARK - przestrzeń z dedykowanymi konstrukcjami do ogólnorozwojowego treningu Ninja dla dzieci i młodzieży.

Zgłoszony projekt ma być pierwszym takim torem przeszkód, dostosowanym rozmiarem oraz stopniem trudności dla dzieci i młodzieży. Będzie on zawierać podobne elementy, które można oglądać np. w programie telewizyjnym "Ninja Warrior Polska".

W Warszawie powstanie park inspirowany "Ninja Warrior Polska...

- Z konstrukcji chętnie skorzystają dzieci, które już wyrosły ze zwykłych placów zabaw, a chciałyby w bezpieczny sposób dać upust swojej energii. Tor przeszkód wyposażony będzie w bezpieczną nawierzchnię oraz będzie ogólnodostępny dla każdego. Chcemy, aby Ninja Park zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu, mobilizował do aktywności fizycznej oraz uczył zdrowej i sportowej rywalizacji - czytamy w opisie projektu, który znajduje się tutaj.

Szacowany koszt projektu to 350.000 zł. Do kosztów dochodzi coroczna konserwacja za 3000 zł. Czy projekt pomyślnie przejdzie ocenę? Odpowiedź na to pytanie poznamy 31 maja 2023. Z kolei od 15 czerwca do 30 czerwca 2023 każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł głosować na wybrane projekty. Zwycięskie pomysły poznamy w lipcu.

W Warszawie powstanie park inspirowany "Ninja Warrior Polska...

Budżet obywatelski zmienia Warszawę

Od 2015 r., kiedy po raz pierwszy mieszkańcy mogli decydować o wydatkach w ramach budżetu obywatelskiego, miasto zrealizowało ponad 4 tys. projektów. Wśród nich są m.in. dodatkowe nasadzenia drzew, remont skwerów i osiedlowych placyków, nowe place zabaw, wybiegi dla psów, ścieżki rowerowe, miejsca parkingowe, doświetlenie przejść dla pieszych, książki dla bibliotek, zajęcia sportowe, warsztaty naukowe, pikniki sąsiedzki i garażówki, kina plenerowe. W ramach budżetu obywatelskiego powstało też kilka jadłodzielni i tężni solankowych.

W tym roku rozpocznie się realizacja projektów wybranych w ubiegłorocznej, 9. edycji budżetu obywatelskiego. Najciekawiej zapowiada się wymiana sprzętu na warszawskich SOR-ach oraz projekt „Żeby koty na Paluchu nie musiały siedzieć w klatkach!”, który ma poprawić im warunki oraz zwiększyć szanse na adopcję.

Harmonogram budżetu obywatelskiego na rok 2024

  • Zgłaszanie: od 1 grudnia 2022 do 25 stycznia 2023 r.
  • Ocena możliwości realizacji zgłoszonych pomysłów: od 26 stycznia do 31 maja 2023 r.
  • Głosowanie: od 15 czerwca do 30 czerwca 2023 r.
  • Wyniki: 13 lipca 2023 r.
  • Realizacje: od 2024 r.
od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto