Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Warszawie powstanie pierwsze profesjonalne pole do minigolfa? Miałoby mieć 18 torów i kolorowe przeszkody

Redakcja
pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Jeden z mieszkańców stolicy chce, żeby w Warszawie powstało profesjonalne pole do mini golfa. Miałyby posłużyć do rozpowszechnienia tej ciekawej dyscypliny sportu oraz być miejscem na spędzanie wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Teraz wszystko zależy od mieszkańców. Więcej w artykule poniżej.

Wiele wskazuje na to, że w Warszawie powstanie pierwsze profesjonalne pole do gry w minigolfa. Michał Moszoro zgłosił takie projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysł został oceniony pozytywnie i teraz o jego losach zadecydują mieszkańcy.

- Minigolf to ciekawa forma sportu i rekreacji dla całej rodziny, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. To wyjątkowy sport, w którym wiek i płeć nie grają roli, a każdy ma równe szanse na zwycięstwo. Wystarczą jedynie celne oko i duże pokłady cierpliwości - informuje pomysłodawca.

Projekt zakłada stworzenie 18 stanowisk do gry o różnych stopniach trudności, zgodnie z wytycznymi Światowej Federacji Minigolfa. Dzięki temu pole stanie się nie tylko miejscem rozrywki, ale również będą się mogły na nim odbywać zawody na szczeblu krajowym i międzynarodowym. To byłoby także - zdaniem Michała Moszoro - doskonałe miejsce na imprezy plenerowe czy spotkania integracyjne.

Pole do minigolfa miałoby powstać na ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego (przy żłobku). Szacunkowy koszt realizacji projektu to 561 tys. zł

Link do projektu znajduje się tutaj.

W Warszawie powstanie pierwsze profesjonalne pole do minigol...

Głosowanie już w czerwcu

W 8. edycji budżetu obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców są ponad 93 mln zł. Głosowanie na projekty - w tym na pole do mini golfa - odbędzie się od 15 do 30 czerwca. Wyniki głosowania mieszkańców i lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 15 lipca. Będą one realizowane w 2022 roku.
W obecnej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili łącznie 2199 propozycji projektów. Łącznie do głosowania zostało dopuszczonych 1368 projektów – 1245 dzielnicowych oraz 123 ogólnomiejskich.

Bardzo się cieszę, że warszawianki i warszawiacy zgłosili tak dużo pomysłów i że podobnie jak w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego, większość z nich została oceniona pozytywnie – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Warszawie. – Mimo trudnego czasu pandemii, mieszkanki i mieszkańcy pokazali, że chcą współdecydować w jakim kierunku powinna rozwijać się Warszawa. Już dziś zachęcam do zapoznawania się z propozycjami projektów, na które w czerwcu będzie można zagłosować.

Wszystkie projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego podlegały ocenie zgodnie z kryteriami określonymi w Uchwale Rady m.st. Warszawy. Te pomysły, które spełniły kryteria formalne, trafiły do oceny merytorycznej polegającej na sprawdzeniu możliwości ich realizacji. Oceniana była m.in. zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, wskazana lokalizacja projektu, a także czas i szacunkowy koszt realizacji projektu.

Jeżeli w trakcie weryfikacji okazało się, że projekt wymaga zmian, aby mógł być poddany pod głosowanie, pracownicy urzędu kontaktowali się z ich autorami – przedstawiali proponowany zakres zmian i wyjaśniali, z czego wynika konieczność ich wprowadzenia. Do zaproponowanych zmian projektodawcy mogli się odnieść w ciągu sześciu dni od momentu otrzymania informacji z urzędu. Jeżeli nie udało się osiągnąć porozumienia w kwestii wprowadzenia zmian, pomysł został oceniony negatywnie.

Statusy projektów na 2022 r. (stan na 4 maja):

  •  Projekty ocenione pozytywnie: 1368 (62 %), w tym 123 ogólnomiejskie i 1245 dzielnicowych,
  • Projekty ocenione negatywnie: 725 (33 %), w tym 79 ogólnomiejskie i 646 dzielnicowe,
  •  Projekty wycofane przez autora: 106 (5 %), w tym 23 ogólnomiejskie i 83 dzielnicowe.
W tym muzeum poczujemy klimat dawnej Warszawy… Kiedyś mogliśmy je podziwiać na warszawskich ulicach, teraz służą jako eksponaty jednego z najciekawszych miejsc z stolicy. Mowa oczywiście o Muzeum Neonów. Zbiory liczą ponad 100 różnych świetlnych napisów. Celem tego miejsca jest zachowanie witryn z okresu zimnej wojny, by przyszłe pokolenia także mogły nacieszyć się ich widokiem.
Otwarcie 7 maja. 

Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł
Adres: ul. Mińska 25
Godziny otwarcia: Piątek 12:00-18:00
Sobota 12:00-18:00
Niedziela 12:00-18:00

Najciekawsze muzea w Warszawie. Gdzie warto się wybrać? Prze...


Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto