Wakacyjne atrakcje na warszawskiej Pradze. Lato Konesera pełne wydarzeń dla dzieci

Materiał informacyjny Centrum Praskie Koneser
Przedstawienie teatralne w Koneserze
Przedstawienie teatralne w Koneserze

Teatr to rozrywka nie tylko dla dorosłych. Przekonać można się o tym podczas Małej Letniej Akademii Teatralnej organizowanej przez strefę Triki Tashka (wstęp wolny). Podczas wakacji na scenie placu Konesera odbywają się wyjątkowe spektakle, przeznaczone dla najmłodszych widzów i całych rodzin. Najbliższe przedstawienie już 16 lipca (piątek, godz. 16.00). „Małe historie” to teatralna podróż do bajek z dzieciństwa dzisiejszych trzydziestolatków w wydaniu Laboratorium Opowieści „I co było dalej”. Sztuka opowiada o kilkunastu, lalkowych postaciach, mieszkających w zaczarowanej szafie i kieszeniach spódnicy pewnej zwariowanej, rozśpiewanej mamy. Oprócz tego, do 22 sierpnia mali i więksi widzowie zobaczą jeszcze pięć spektakli i będą mogli wziąć udział w warsztatach w ramach Małej Letniej Akademii Teatralnej:

• „Baśnie Braci Grimm” – Teatr na Wagance (18 lipca, godz. 12.00);
• „Mały Teatr Ilustracji” – Teatr Kamishibai (25 lipca i 1 sierpnia, godz. 12.00);
• „Alibajda” – Laboratorium Opowieści „I co było dalej” (8 sierpnia, godz. 12.00);
• „Bajki na pomoc” – Laboratorium Opowieści „I co było dalej” (15 sierpnia, godz. 12.00);
• „Ssaki, ptaki, teatralne draki” – warsztat Teatru Guliwer (22 sierpnia, godz. 13.00).

Nie lada gratką dla najmłodszych koneserów sztuki, a także ich opiekunów jest również Letnia Akademia Magii i Ściemy Centrum Praskiego Koneser i Fundacji „Zakochana Warszawa”. To pełne iluzji warsztaty i pokazy. W ramach cyklu cyrkowcy zaprezentują publiczności swoje magiczne umiejętności oraz przeprowadzą zajęcia w duchu pedagogiki cyrkowej:

• „Daj się zaczarować” – warsztaty „magiczne” dla dzieci, pokaz iluzji Piotra „Denisa” Denisiuka (finalista „Mam Talent!”) i warsztaty iluzji dla dorosłych (17 lipca, godz. 13.00-15.50);
• „Kosmiczna podróż” – warsztaty i pokazy żonglowania (24 lipca, godz. 13.00-16.15);
• „Po drugiej stronie lustra” – m.in. warsztaty hula-hoop i klaunady (31 lipca, godz. 13.00-16.00);
• „Praga płonie” – m.in. pokazy połykania ognia, płonących lin oraz... balonów (7 sierpnia, godz. 13.00-15.50);
• „Iluzja artystyczna” – m.in. warsztaty diabolo (14 sierpnia, godz. 13.00-15.50);
• „Romantyczny dzień magiczny” – pokazy akrobatyczne, warsztaty taneczno-ruchowe (21 sierpnia, od godz. 13.00);
• „Lemowe drogi” – warsztaty i pokazy iluzjonistyczno-cyrkowe (28 sierpnia, godz. 13.00-15.50).

Wstęp na wydarzenia w ramach Letniej Akademia Magii i Ściemy jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy ([email protected]).

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.

Dodaj ogłoszenie