WARSZAWA IMPREZY 24-26 sierpnia 2018. Polecamy najciekawsze wydarzenia na weekend

Adam Nawrocki
Od maja w każdy piątek i sobotę można spojrzeć nocą na Warszawę z góry. Nie inaczej jest w tym tygodniu. Zobacz jak pięknie prezentuje się stolica z wysokości Tarasu Widokowego PKiN-u.
Kiedy: 24-25 sierpnia
Gdzie: Pałac Kultury i Nauki
Cena: 22 zł
Od maja w każdy piątek i sobotę można spojrzeć nocą na Warszawę z góry. Nie inaczej jest w tym tygodniu. Zobacz jak pięknie prezentuje się stolica z wysokości Tarasu Widokowego PKiN-u. Kiedy: 24-25 sierpnia Gdzie: Pałac Kultury i Nauki Cena: 22 zł SZYMON STARNAWSKI / POLSKA PRESS
Udostępnij:
Nie wiesz co robić w weekend? Śpieszymy z pomocą. Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych imprez, jakie będą miały miejsce w Warszawie od 24 do 26 sierpnia. W poniższym artykule znajdziesz NAJCIEKAWSZE IMPREZY na weekend w Warszawie.

Jakie najciekawsze wydarzenia odbędą się w Warszawie w ten weekend? Przygotowaliśmy listę najlepszych stołecznych imprez mających miejsce 24-26 sierpnia. Zaplanuj sobie z nami weekend!

PIĄTEK-NIEDZIELA: Filmy w dziesiątkę w Kinotece
Od początku lipca w stołecznej Kinotece trwa przegląd największych hitów ostatnich lat. Bilety na każdą projekcję dostępne są w cenie 10 zł. W piątek, sobotę i niedzielę w ramach wydarzenia obejrzeć będzie można: „Dama w Vanie” (18:00) i „Azyl” (20:30).
Kiedy: Pt-ndz, 18:00 i 20:30
Gdzie: Kinoteka
Cena: 10 zł za bilet

PIĄTEK-NIEDZIELA: Wakacje w Domu Kereta
To ostatnia szansa, aby w te wakacje obejrzeć instalację artystyczną znajdującą się na warszawskiej Woli. Podczas dni otwartych zwiedzający w, maksymalnie, czteroosobowych grupach, przez 15 minut mogą zwiedzać ten wyjątkowy przybytek, będący „insertem” między dwoma budynkami z różnych epok w historii Warszawy.
**Kiedy: 24-26 sierpnia, PT. 16:00-18:00, SOB. i NIEDZ. 12:00-17:00
Gdzie: Dom Kereta
Cena: 20 zł, dostępne

tutaj

**

PIĄTEK-NIEDZIELA: Ping-pong w Hali Gwardii
Do 26 sierpnia Hala Gwardii zaprasza na wakacje z ping-pongiem. W trakcie czterech sierpniowych weekendów, od piątku do niedzieli organizatorzy zapewniają wszystkim gościom Hali bezpłatne lekcje tenisa stołowego, a także rozgrywanie sparingów i treningi z profesjonalistami. Będą również pokazy gry w tenisa stołowego, turnieje i konkursy z nagrodami dla dzieci, dorosłych i seniorów. Stoły do tenisa stołowego będą dostępne we wszystkie weekendy sierpnia, od piątku do niedzieli w godzinach funkcjonowania Hali Gwardii.

Kiedy: 24-26.08.2018
Gdzie: Hala Gwardii
Cena: wstęp bezpłatny

PIĄTEK-SOBOTA: Taras Widokowy Nocą
Od maja w każdy piątek i sobotę można spojrzeć nocą na Warszawę z góry. Nie inaczej jest w tym tygodniu. Zobacz jak pięknie prezentuje się stolica z wysokości Tarasu Widokowego PKiN-u.
Kiedy: 24-25 sierpnia
Gdzie: Pałac Kultury i Nauki
Cena: 22 zł

PIĄTEK: Honky Tonk Man
Gitarowe trio Honky Tonk Man zagra już w ten piątek w Centrum Łowicka. Panowie śpiewają zarówno stare, znane piosenki jak i te całkiem świeże.
Kiedy: 24 sierpnia, 18:00
Gdzie: Centrum ŁOWICKA
Cena: Bezpłatne

PIĄTEK: Nadwiślański Świt w Grunt i Woda
NADWIŚLAŃSKI ŚWIT to niezwykle uwielbiany przez warszawiaków cykl imprez, przeznaczony dla tych, którzy wiedzą co to dobra impreza w wakacyjnym klimacie. Zabawa przy świetnej muzyce i pysznych drinkach, aż do wschodu słońca.

Kiedy: 17.08.2018
Gdzie: Grunt i Woda
Cena: wstęp bezpłatny

PIĄTEK: Twórcze Podwieczorki – koncert Warsaw Dixie Band
Twórcze podwieczorki to cykl imprez kulturalnych odbywających się na Białołęce. Imprezy są odpowiednie zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Wydarzenia odbywają się w zaaranżowanym amfiteatrze w parku Henrykowskim. Jak piszą organizatorzy dzięki zaproszonym artystom będzie można przenieść się do słonecznej Hiszpanii, czy posłuchać przebojów zza naszej wschodniej granicy.
W piątek 24 sierpnia na scenie wystąpi zespół Warsaw Dixie Band, czyli formacja grająca dixielandową. W repertuarze zespołu można znaleźć najsłynniejsze utwory radosnego jazzu tradycyjnego, czyli tzw. stylu nowoorleańskiego.

Kiedy: 24.08.2018
Gdzie: Park Henrykowski, Białołęka
Cena: wstęp bezpłatny

PIĄTEK: ArtPark 2018: „Night Flight to the America Latina”
Od organizatora:
Impreza latynoamerykańska w klimacie karnawału brazylijskiego i karaibskiego. W trakcie wieczoru wystąpią zmysłowe tancerki z Rewii As Belezas do Brasil, zaśpiewa zmysłowa i jedyna w swoim klimacie Yaremi Mercedes del Kordos z akompaniamentem perkusjonalisty z Kolumbii Aicardo Mosquera. Nie zabraknie animacji z nauką salsy, reggaeton i bachaty. Nad całością będzie czuwał konferansjer i legenda latino w Polsce – DJ Ed Szynszyl.

Kiedy: 24.08.2018
Gdzie: Park im. Marsz. E. Rydza-Śmigłego
Cena: wstęp bezpłatny

PIĄTEK: Lato w nowym – koncert ŻAL
W czasie wakacji przestrzeń teatru oraz podwórko przy ulicy Madalińskiego będzie otwarte dla wszystkich. Nie ogłaszamy sezonu ogórkowego, wręcz odwrotnie wraz z Wars i Sawa w Nowym oraz Pardon, To Tu otwieramy sezon letni.

Przez całe wakacje w przestrzeni Nowego Teatru oraz sąsiadującego mu podwórka przy ulicy Madalińskiego odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. W najbliższy piątek na scenie wystąpi duet ŻAL. Ich twórczość to fuzja muzyki elektronicznej, gitary, syntezatorów i wokalu. W Nowym Teatrze zagrają w ramach Koncertów Młodej Sceny Muzycznej. Start imprezy o godzinie 20:30

Kiedy: 24.08.2018
Gdzie: Nowy Teatr (ul. Madalińskiego 10/16)
Cena: wstęp bezpłatny

PIĄTEK: LOLEK HULA
Lolek Hula to cykl imprez w popularnym „Lolku” na Polu Mokotowskim. Imprezom towarzyszy muzyka na żywo, wyśmienite jedzenie z grilla i nie tylko, a w roli głównej rozhulany parkiet.
W najbliższy piątek na scenie Lolka wystąpi zespół The Stars – grający covery nieśmiertelnych hitów oraz DJ McDa

Kiedy: 24.08.2018
Gdzie: Pub Lolek (Pole Mokotowskie)
Cena: wstęp bezpłatny

SOBOTA: Wielki Przegląd (Bez)Talentów
Nobody Club rozpoczyna nową, świecką tradycję. Zaprasza na przegląd (Bez)Talentów. Wydarzenie skierowane jest dla osób, które nic nie potrafią i chciałyby się tym pochwalić.
Nobody Club, jak piszą organizatorzy na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/2063982377247455/, to fikcyjny klub towarzyski powstały z potrzeby przestrzeni we wrogim świecie dla postaw biernych. Powstał z myślą o wszystkich, dla których nie ma nadziei. Dla tych zmęczonych wieczną gonitwą za sukcesem. Ten egalitarny klub pozbawiony jest wartościowej oferty dla jego członków. W naszej społeczności nic nie oferujemy, nie próbujemy, nikogo nie oceniamy. Jesteśmy bierni, biedni, podobni do nikogo i nikomu niepotrzebni. - zachwalają zadowoleni klubowicze. To wszyscy ci i wszyscy my, których system nie wyklucza. Nie walcz.
Kiedy: Sobota, 25 sierpnia, 19:00
Gdzie: Dom Słowa Polskiego
Cena: Bezpłatne

SOBOTA: Mordorsi w Oparach Absurdu
Posłuchaj brzmienia z warszawskiego zagłębia korporacyjnego na żywo! Już 25 sierpnia Mordorsi wystąpią w lokalu W Oparach Absurdu. Więcej o zespole dowiesz się z naszego artykułu

Kiedy: 25 sierpnia, 21:30
Gdzie: W Oparach Absurdu
Cena: Bezpłatne

SOBOTA: Capoeira nad Wisłą
Sobotnie poranki lata warto wykorzystać na trening na świeżym powietrzu. Capoeira u swych podstaw była lekiem na trudy codziennego życia w szesnastowiecznej Brazylii, a także doskonałym sposobem podkreślenia indywidualności kulturowej tamtejszej ludności. Swoją ekspresyjnością i rytmem nawiązuje zarówno do dawnych, rytualnych tańców afrykańskich plemion, jak również obyczajowości charakterystycznej dla Indian z Ameryki Południowej. To jedyna sztuka walki, która łączy w sobie elementy samoobrony, tańca i akrobatyki. Stale modernizowana przez swoich mistrzów, w ciągu wielu lat istnienia, zdołała doskonale dopasować się do czasów współczesnych. Uczestnicy powinni mieć na sobie długie spodnie nie krępujące ruchów, koszulkę i sportowe buty.

Zajęcia poprowadzi Marek Uzdowski z Capoeira Warszawa Wola - Grupa Beribazu Monitor Bujão.

Kiedy: 25.08.2018 godz. 10:30-12:00
Gdzie: Pomost 511, bulwar Flotylli Wiślanej
Cena: wstęp bezpłatny


SOBOTA: Za życie niezwyczajne w Grunt i Woda

To cykl imprez, które będziecie wspominać latami. Muzyka, DJe, koktajle i parkiet pełny do rana. W najbliższą sobotę odbędzie się specjalny koncert Tribute to Michael Jackson. Nick Sinckler i Ania Rosochacka wraz z zespołem zagrają największe hity Jacksona. Ponadto na scenie wystąpią Rastamaniek & Sebastian. Start imprezy o godzinie 21.

Kiedy: 25.08.2018
Gdzie: Grunt i Woda (Bulwar Floty Wiślanej)
Cena: wstęp bezpłatny


SOBOTA: Festiwal Lodów Rzemieślniczych

W jednym miejscu znajdziemy wszystkie najlepsze lody rzemieślnicze o klasycznych, ale i najbardziej wyszukanych smakach. Nie zabraknie więc np. zielonej matchy czy smaku bezy z marakują. Wszyscy powinni być zadowoleni - i amatorzy klasycznych lodów gałkowych z najlepszej śmietany i wegańskich bez dodatku mleka i jaj, a nawet tajskich z dodatkami. Zjecie je w klasycznych wafelkach, czarnych waflach, bąbel waflach czy kubeczkach.
"Nie trzeba wybierać, można zjeść je wszystkie" - przekonują organizatorzy.

Kiedy: 25.08.2018 od godziny 12:00
Gdzie: Cud nad Wisłą / Pomost 511 (Bulwar Floty Wiślanej)
Cena: wstęp bezpłatny

SOBOTA: Dzień zabawy Nickelodeon
Coś dla najmłodszych i ich rodziców. Jeśli nie macie planów na weekend, a Wasze dziecko ma mnóstwo energii - musicie tutaj przyjść. W sobotę, 25 sierpnia 2018 roku stacja Nickelodeon zaprasza młodych widzów na szóstą edycję Dnia Zabawy Nickelodeon. Na uczestników będą czekać dziesiątki gier zręcznościowych i konkursów z nagrodami. Nie zabraknie także Minimaratonu i wiele innych atrakcji sportowych. W zeszłym roku wydarzenie to przyciągnęło ponad 10 tysięcy uczestników. Celem całego wydarzenia jest zwrócenie uwagi młodych widzów oraz ich rodziców na to, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu przez dzieci i rodziców. Właśnie dlatego w dniu 25 sierpnia, podczas trwania imprezy, stacja Nickelodeon Polska w godzinach 12:00 – 16:00 wygasi swoją antenę i stronę internetową zachęcając do spędzania czasu w inny sposób.

Kiedy: 25.08.2018 w godzinach 11-17
Gdzie: Teren przy Akademii Wychowania Fizycznego, przy ul. Marymonckiej 34
Cena: wstęp bezpłatny

NIEDZIELA: 58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich
Po raz pierwszy koncerty pod Pomnikiem Chopina zorganizowano w 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika wybitnego polskiego kompozytora. Od tego czasu odbywają się tam nieprzerwanie, wpisując się w kulturalny kalendarz stolicy.

58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.
Recitale pod Pomnikiem Chopina odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00, aż do 24 września. Usłyszycie światowej sławy pianistów, w tym wybitnych muzyków młodego pokolenia.
W najbliższą niedzielę zagrają:
12:00 Rinko Kobayashi
16:00 Anna Hajduk-Rynkowicz

Kiedy: 26.08.2018
Gdzie: Łazienki Królewskie
Cena: wstęp bezpłatny

NIEDZIELA: Festiwal Singera - „OBLICZA JIDYSZKAJT” – DZIEŃ OTWARTY CENTRUM KULTURY JIDYSZ

Od organizatora:
Centrum Kultury Jidysz to wyjątkowe na mapie Warszawy miejsce, którego działalność skupiona jest przede wszystkim wokół kultury i języka Żydów aszkenazyjskich. Założone przez Fundację Shalom z inicjatywy Gołdy Tencer, dziś działa w ramach Teatru Żydowskiego-Centrum Kultury Jidysz. Przez cały rok akademicki prowadzone są tu lektoraty języka jidysz i hebrajskiego, warsztaty piosenki żydowskiej oraz warsztaty dla dzieci. Działają też Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Żydowski Uniwersytet Otwarty. Co roku organizowane jest także Międzynarodowe Letnie Seminarium Języka i Kultury Jidysz, na które przyjeżdżają osoby z całego świata, by wspólnie uczyć się języka jidysz oraz poznawać kulturę Żydów aszkenazyjskich.
PROGRAM DNIA OTWARTEGO:
godz. 11.00-12.00 Warsztaty piosenki jidysz prowadzone przez Teresę Wrońską
godz. 12.00-12.45 Pokazowa lekcja języka jidysz prowadzona przez Martynę Steckiewicz
godz. 13.00-13.45 Pokazowa lekcja języka hebrajskiego prowadzona przez Reginę Gromacką
godz. 14.00-15.00 Warsztaty dla dzieci 3-8 lat: „Śladami pana Singera” – wycieczka po Warszawie inspirowana książką „Warszawiacy” Prowadzenie: Anna Pietruszka-Dróżdż i Sylwia Markowska. Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem e-mail: ckj@jidysz.org.pl
godz. 15.15-16.30 Spotkanie wokół książki Michaela Chabona „Związek żydowskich policjantów”. Goście: Adam Lipszyc, Karolina Szymaniak. Prowadzenie: Mariusz Czubaj
godz. 16.45-18.45 Spacer śladami bohaterów projektu „Zichrojnes – wspomnienia*”, spotkanie pod Centrum Kultury Jidysz. Prowadzenie: Waldemar Prokop, przewodnik miejski

Kiedy: 26.08.2018
Gdzie: Centrum Kultury Jidysz ul. Andersa 15
Cena: wstęp bezpłatny

NIEDZIELA: Targ Śniadaniowy na Agrykoli
Targ Śniadaniowy w Warszawie to weekendowe śniadania na świeżym powietrzu. Podczas targów śniadaniowych spotkamy lokalnych wystawców serwujących regionalne specjały z całej Polski, ale i dania kuchni egzotycznych oraz autorskie potrawy kulinarnych pasjonatów.

Kiedy: 26.08.2018
Gdzie: Park Agrykola
Cena: wstęp bezpłatny

NIEDZIELA: Festiwal Azjatycki w Iskrze
Jeśli lubicie azjatycką kuchnię nie może was zabraknąć na tym wydarzeniu. Już 26 sierpnia w klubie Iskra na Polu Mokotowskim odbędzie się Festiwal Azjatycki. "Iskra zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i vietnamskie kanapki bahn mi" - zachęcają organizatorzy wydarzenia Festiwal Azjatycki. Już w niedzielę, 26 sierpnia mamy szansę wybrać się na wyjątkowy street food.

Kiedy: 26.08.2018
Gdzie: Klub Iskra Pole Mokotowskie
Cena: wstęp bezpłatny

NIEDZIELA: Piknik Brazylijski nad Wisłą
Od organizatora:
Jeżeli chcecie pochillować przy brzmieniach brazylijskich bębnów, to na pewno ucieszycie się z występu bębniarzy!
Jeżeli chcecie się poruszać, to warsztaty z Capoeira poprowadzą UNICAR Capoeira Warszawa
A jeżeli poczujecie głód, to szybko ugaszą go BRASIL ON THE PLATE

Co więcej, pojawią się również wystawcy z kawą, herbatą, guaraną i kosmetykami z Amazonii!
Kiedy: 26.08.2018
Gdzie: Hocki Klocki (Bulwar Floty Wiślanej)
Cena: wstęp bezpłatny


Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie