WARSZAWA IMPREZY 3-5 sierpnia 2018. Polecamy najciekawsze wydarzenia na weekend

Ewelina Żółkowska
Szukacie pomysłu na weekend w Warszawie? Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych wydarzeń od piątku do niedzieli czyli od 3 do 5 sierpnia 2018! Szczegóły dotyczące przeglądu IMPREZ NA WEEKEND w Warszawie znajdziecie w artykule poniżej. fot. pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne
Szukacie pomysłu na weekend w Warszawie? Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych wydarzeń od piątku do niedzieli czyli od 3 do 5 sierpnia 2018! Szczegóły dotyczące przeglądu IMPREZ NA WEEKEND w Warszawie znajdziecie w artykule poniżej.

1. SOBOTA: Twój bohater w Hulakula

Od czasu do czasu Hulakula organizuje specjalne eventy dla najmłodszych. Najbliższy z takich eventów odbędzie się już w sobotę 4 sierpnia. Będzie to impreza pod tytułem „Twój bohater w Hulakula”, a dzieciaki będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się w oko, w oko ze swoimi idolami: Grzegorzem Jędrzejewskim (czyli Gaborem, prowadzącym program TurboKozak na Canal+), Michelle Christian, znaną m.in. z Mam Talent iluzjonistką, oraz Żorą Korolyov’em, popularnym tancerzem z Tańca z Gwiazdami.

Gdzie i kiedy?
Hulakula, 4 sierpnia 2018, 13:00

WSTĘP WOLNY

2. PIĄTEK: Potańcówki na Grochowskiej - Charleston

Choć charleston narodził się w Stanach Zjednoczonych już w latach 20. XX wieku, to dekadę później powrócił odmieniony jako jeden z tańców swingowych. Te właśnie tańce o korzeniach afro-amerykańskich, obejmujące szeroki wachlarz rytmów i kroków, stały się pasją trzech dziewczyn, które w maju 2017 roku postanowiły założyć zespół The Jassmins.

Wykonawcy
- Grand Slam Quartet
- Kinga Kłoczko - skrzypce
- Marcin Sulowski - saksofon sopranowy, -saksofon tenorowy
- Mariusz Pomian - gitara
- Karol Szczubełek - kontrabas

THE JASSMINS
Krysia Dębicka, Sylwia Rozpierska, Ewa Jarosz-Jarszewska - taniec

Gdzie i kiedy?
Sinfonia Varsovia, 3 sierpnia (piątek) 19:00-21:00

Wstęp wolny

3. PIĄTEK: KINO KĘPA na dachu: "Zwyczajna dziewczyna"

"Zwyczajna dziewczyna" reż. Lone Schefrig, Wielka Brytania 2016, 117 min.

"Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną pracę. Jednak czar szybko pryska, gdy okazuje się, że jej jedyne zadanie to wymyślanie kobiecych dialogów."

Uwaga! W razie złych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do Promu Kultury Saska Kępa.

Gdzie i kiedy?
PROM Kultury Saska Kępa, 3 sierpnia (piątek) 20:30-22:30

Bilet: 15 zł

4. PIĄTEK: Koncert Smolik / Kev Fox

Lech Premium wraz z klubem ISKRA Pole Mokotowskie zaprasza na darmowy koncert SMOLIK / KEV FOX oraz afterparty, które potrwa do rana!

Podczas tego wieczoru na scenie ISKRA Pole Mokotowskie wystąpią dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych.

Obecnie Smolik / Kev Fox to jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali Fryderyka w kategorii elektronika i alternatywa. Płyta od czerwca 2017 ma status platynowej. Ich pierwszy singiel Run przez wielu uznawany jest jako utwór roku.

W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie Smolika i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva nabierają kompletnie nowej energii, którą poczujecie już 3 sierpnia.

Gdzie i kiedy?
ISKRA Pole Mokotowskie Wawelska 5, 03 sierpnia 2018, piątek, 20:00

Wstęp free

5. PIĄTEK: Darmowa zumba

Cotygodniowe darmowe zajęcia zumby dla wszystkich za darmo w każdy piątek od godz. 19:00 do 20:30 w LO Im. B. Limanowskiego - ul. Felińskiego 15, na dużej hali sportowej z profesjonalnym nagłośnieniem, imprezowym oświetleniem i podestem żeby wszyscy dobrze widzieli choreografie. Przyjdź i zatańcz - bez żadnej rejestracji, karnetów, kart czy pieniędzy po prostu przyjdź i tańcz!
Zajęcia będą prowadzone przez Oktawiana Zagórskiego.

Gdzie i kiedy?
I Liceum Ogólnokształcące im. Limanowskiego, (3,10,17,24,31 sierpnia 2018), godz. 19:00 - 20:30

Wstęp wolny

6. PIĄTEK: Humorystyczne piątki z Klubem Komediowym w Galerii Północnej

3 sierpnia odbędzie się kolejne spotkanie z Klubem Komediowym w ramach animacji w ogrodzie na dachu. W godzinach 20.00-21.00 aktorzy przeprowadzą profesjonalną terapię śmiechem podczas zabawnego występu pt. "Przygotowania do urlopu"

"Przygotowania do urlopu" to cykl komediowych spektakli improwizowanych dotyczących tematów związanych z planowaniem letniego wypoczynku. Spektakle składają się z serii scen mających odgórne założenia, z którymi będą musieli sobie poradzić występujący improwizatorzy.

*W przypadku opadów deszczu wydarzenia zostaną przeniesione na taras obok salonu House, poziom 1

Gdzie i kiedy?
Galeria Północna, 3,10,17,24,31 sierpnia 2018, godz. 20:00-21:00

Wstęp wolny

7. PIĄTEK-SOBOTA: Zwiedzanie tarasu widokowego nocą

Od maja do końca września, w każdy piątek i sobotę można oglądać nocną iluminację Warszawy ze szczytu Pałacu Kultury i Nauki. W chłodne wieczory czekają koce i ciepłe napoje w kawiarni.

Gdzie i kiedy?
Pałac Kultury i Nauki, 3-4 sierpnia 2018, godz. 20:00-23:30

BILETY: 22pln

8. PIĄTEK: Oglądaj filmy - Lato w Koperniku

Plenerowe Kino Letnie w Koperniku to spotkania filmowe, które odbywają się w piątki. Każdy seans poprzedza rozmowa z ekspertem, którego praca związana jest z tematyką filmu. Prezentowane filmy poruszają ważne tematy społeczne, a także dotyczą aktualnych zmian kulturowych i cywilizacyjnych.

3 sierpnia - Cykl II, Człowiek mechaniczny - "Metropolis" (reż. Fritz Lang | Niemcy, 1927, 153 min)

Gdzie i kiedy?
Centrum Nauki Kopernik, 3 sierpnia, 21:00-23:30

WSTĘP WOLNY

9. PIĄTEK-NIEDZIELA: Slow Market na Placu Zabaw

To już czwarty rok, kiedy Slow Market razem z Plac Zabaw będą karmić Was nad Wisłą. Slow Market to wielokulturowy targ kulinarny, na którym będziecie mogli poznać smaki z całego świata.

Na Slow Markecie, spotykają się foodie blogerzy, amatorzy gotowania i doświadczeni restauratorzy, serwujący Wam najlepsze smakołyki, na zimno, na gorąco, słono i słodko. To wszystko na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku ulicy, w atmosferze nadwiślańskiego relaksu i zabawy.

Gdzie i kiedy?
Plac Zabaw
3 sierpnia (piątek) 18:00, 4 sierpnia (sobota) 12:00, 5 sierpnia (niedziela) 12:00-22:00

Wstęp wolny

10. PIĄTEK: Praskie Lato Filmowe

Spędzasz lato w mieście i zastanawiasz się, co zrobić z wolnym czasem? Znudziły Ci się dotychczasowe rozrywki? W tym roku rusza 5. edycja Praskiego Lata Filmowego, podczas którego raz jeszcze będzie można obejrzeć kinowe hity ostatnich miesięcy.

4 sierpnia (sobota), BLOK FILMOWY: Akcja! Animacja
ok. godz. 19:00 - "Wyspa psów", reż. Wes Anderson

Gdzie i kiedy?
Kasa Kina Praha, ul. Jagiellońska 26, 4 sierpnia 2018, godz. 19:00

Bilety 12 zł

11. PIĄTEK: JOGA na Trawie

Zajęcia prowadzone w ramach budżetu partycypacyjnego, w piątki, o godz. 17:00 pod Pomnikiem Jazdy Polskiej przy metro Politechnika (skrzyżowanie Al. Armii Ludowej i ul. L. Waryńskiego).

Warto mieć ze sobą: wygodny ciuszek, matę do jogi (choć można też wykorzystać trawę), bose stopy i pozytywne nastawienie do Wszechświata.

Więcej informacji znajdziesz na grupie:
Free MOVEMENT
i na profilach:
Pozytywna Przestrzeń
Free Nation

Gdzie i kiedy?
Pomnik Tysiąclecia Jazdy Polskiej, 3 sierpnia (piątek) 17:00-18:30

Wstęp wolny

12. SOBOTA: Bezpłatne treningi Women's Run

W każdą sobotę odbywają się bezpłatne treningi Women's Run, które trwają ok. 60 minut. Treningi są otwarte i można dołączyć w każdej chwili. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

WŁOCHY
Termin: najbliższa sobota, 4 sierpnia, 10:00-11:00
Godzina rozpoczęcia treningu: 8:30
Miejsce: Park Cietrzewia
Zbiórka: siłownia plenerowa w Parku od strony ul. Cietrzewia. Nie ma możliwości skorzystania z szatni.

WOLA
Termin: najbliższa sobota, 4 sierpnia, 10:00-11:00
Godzina rozpoczęcia treningu: 10:00
Miejsce: Lasek na Kole
Zbiórka: przy Hali sportowej "KOŁO", ul. Obozowa 60 (wjazd od ul. Długomiła). Na miejscu jest możliwość skorzystania z szatni i zostawienia rzeczy

Wstęp wolny

13. SOBOTA: Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

Do 29 września przy al. Wojska Polskiego 4 będzie można zjeść przysmaki z całego świata, posłuchać muzyki na żywo, a także odpocząć w przyjemnej atmosferze.

Na miejscu czekają na was: szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców, oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywanie z sercem przez prawdziwych pasjonatów, jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne, warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne), wypożyczalnia kocyków, leżaki, hamaki, woda dla czworonogów i muzyka grana na żywo.

Gdzie i kiedy?
al. Wojska Polskiego 4, 4 sierpnia (sobota) 09:00-16:00

Wstęp wolny

14. Otwarta Ząbkowska 2018

OTWARTA ZĄBKOWSKA to formuła działań społecznych, artystycznych i kulturalnych wpisująca się w Zintegrowany Program Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska w wakacyjne weekendy staje się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim miejscem SPOTKAŃ.

Najbliższe otoczenie ulicy Ząbkowskiej to przestrzeń wysokiej próby działań artystycznych i aktywnego współuczestnictwa, twórczej wymiany myśli i wzajemnych inspiracji.

Gdzie i kiedy?
Ząbkowska, 4 sierpnia (sobota) 11:00-21:45, 5 sierpnia (niedziela) 11:00-21:45

Wstęp wolny

15. SOBOTA: Przestań odkładać - działaj! Warsztaty z nieProkrastynacji

Prokrastynacja, czyli odwlekanie wszystkiego na wieczne "potem" to, w dzisiejszych czasach, zmora wielu ludzi. Też tak masz, że zanim się za coś weźmiesz musisz najpierw wypić kawę/ sprawdzić pocztę/ zajrzeć do mediów społecznościowych/ posprzątać i zrobić jeszcze dużo innych rzeczy? Jeśli trudno jest Ci się zabrać za pracę, masz ciągle niedokończone sprawy lub robisz wszystko na ostatnią chwilę - ten warsztat jest dla Ciebie.

Po warsztacie, każdy uczestnik wyjdzie z zestawem skutecznych sposobów jak radzić sobie ze zwlekaniem. Otrzymasz narzędzia, dzięki którym będziesz swobodniej i przede wszystkim - skuteczniej radził/a sobie z odwlekaniem.

Prowadząca:
Anna Krążyńska -psycholog, terapeuta, dyplomowana trenerka umiejętności psychospołecznych. Od kilku lat organizuje i prowadzi warsztaty z zakresu umiejętności miękkich.

Gdzie i kiedy?
Terapeutyczna, 4 sierpnia (sobota) 10:00-13:00

CENA: 50zł/os, bilety są jeszcze dostępne

16. SOBOTA-NIEDZIELA: Weekendowe zwiedzanie pałacu w Wilanowie

Zobacz pałac w Wilanowie. Weź udział w weekendowym oprowadzaniu i zobacz dużo więcej niż podczas tradycyjnego zwiedzania. Na spacer po królewskich komnatach zapraszają wilanowscy edukatorzy - uśmiechnięci, kreatywni, pełni energii ludzie z pasją!

Gdzie i kiedy?
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
4 sierpnia (sobota) 11:00-12:00, 4 sierpnia (sobota) 13:00-14:00, 5 sierpnia (niedziela) 11:00-12:00, 5 sierpnia (niedziela) 13:00-14:00

KOSZT: w cenie biletu do pałacu
BILETY: www.bilety.wilanow-palac.pl lub w kasie muzeum

17. SOBOTA: Wieczorny spacer po Nowym Mieście

Nowe Miasto powstało w wyniku rozwoju urbanistycznego Warszawy a przywilej lokacyjny nadał mu książę mazowiecki Janusz I Starszy. Dzisiaj na Nowym Mieście można spotkać mieszkańców Warszawy i turystów a na pewno odkryć nie jedna tajemnicę.

Podczas sobotniego spaceru dostaniecie odpowiedzi na następujące pytania:

-Czy Nowe Miasto jest stare ?
-Która z ulic jest w Polsce najkrótsza?
-Czy Warszawa zawsze miała problem z mostami ?
-Czy chłop pańszczyźniany może zostać szlachcicem ?
-Co łączy Warszawę z Czortkowem ?
-Co stało się z kościołem św. Jerzego?
-Czy w Warszawie można spotkać jednorożca?
-Gdzie mieszkał autor "Karmazynowego poematu "?
-Gdzie można spotkać św. Witalisa?

Spacer poprowadzi Państwa historyk i warszawski przewodnik miejski, Adrian Sobieszczański

Gdzie i kiedy?
Zbiórka przy studni na Rynku Nowego Miasta, 4 sierpnia (sobota) 2018 roku o godzinie 19.30

Wstęp wolny

18. SOBOTA: Straszny spacer po Starówce

Podczas spaceru usłyszycie przerażające historie, legendy i anegdoty, od których włosy wam się zjeżą na głowie.

Dowiecie się:

- Gdzie znajdowało się kiedyś prosektorium dla wiślanych topielców?
- Jaka jest najstraszniejsza wersja legendy o bazyliszku?
- Poznacie historię gilotyny
- Która wieża stała się więzieniem?
- Gdzie zostali powieszeni targowiczanie?
- Czym były teatry anatomiczne?
- Jakie były najbardziej przerażające średniowieczne tortury?
- O czym można było przeczytać w bestiariuszach?
- Jak Tata Tasiemka został warszawskim Al Caponem?
- Kto był rozrywany przez konie na cztery strony świata?
- Dlaczego księżna Anna przez 5 miesięcy nie chciała dopuścić do pogrzebu brata?
- Gdzie dokonano zamachu na polskiego króla?
- Jak pewien wojak przechytrzył diabła wcielonego?
- O jakich zbrodniach donosił przed wojną "Tajny Detektyw"?
- Jak z płyt nagrobnych zrobiono chodnik?
- I wiele więcej…

Gdzie i kiedy?
Zbiórka na Placu Zamkowym przed bramą Zamku Królewskiego. Miejsce zbiórki pokazuje mapka, sobota 4 sierpnia 2018 r. godz. 20.00.

Obowiązują zapisy na stronie

Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru)

19. SOBOTA: Qigong Lecący Żuraw

Od organizatora:
"Starożytni Chińczycy uważali, że człowiek jest jednością z przyrodą, wszechświatem, od którego w każdej chwili życia czerpie energię (qi). Przed tysiącleciami odkryli, że dzięki wyciszeniu, spokojnemu, głębokiemu oddychaniu i skoncentrowaniu umysłu na sekwencji określonych ruchów można spowodować harmonijny przepływ energii w organizmie oraz przywrócić stan naturalnej równowagi, czyli szeroko rozumiane zdrowie. Temu właśnie służy praktykowanie qigong. Chińskie ćwiczenia qigong Lecący Żuraw w sezonie letnim odbywają się w łazienkowskich Ogrodach w każdą sobotę o godz. 11:45"

Gdzie i kiedy?
Muzeum Łazienki Królewskie, 4 sierpnia (sobota) 11:45-13:00

Wstęp wolny

20. SOBOTA: Za życie niezwyczajne w Grunt i Woda

Za życie niezwyczajne to cykl imprez, które długo będziecie wspominać. Muzyka, DJe, koktajle i parkiet pełny do rana.

Zagrają:
4.08 - koncert MashLive, DJ Brainwash & Chudy

Gdzie i kiedy?
Grunt i Woda, 4 sierpnia (sobota) 21:00

Wstęp wolny

21. SOBOTA: Szkolenia na pumptracku w Dwa Osiem

Od organizatora:
"Jazda na pumptracku uczy refleksu, pewności siebie, obycia ze sprzętem rowerowym i rozwija zmysł równowagi. Jest świetnym treningiem zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych zawodników. Zabawa jest prosta i bezpieczna: trzeba wykonywać odpowiedni balans ciałem i efektywnie korzystając z hopek pokonywać trasę bez pedałowania.
W trakcie szkoleń z jazdy na pumptrucku nauczymy Cię bezpiecznego i efektywnego poruszania się po jego torze. Taka jazda sprawi Ci mnóstwo frajdy i satysfakcji."

Gdzie i kiedy?
Plac Zabaw, skwer im. Tadeusza Kahla, 4 sierpnia 2018, godz. 12:00

Wstęp wolny

22. SOBOTA-NIEDZIELA: Weekendy z Audrey Hepburn

W sierpniu odbywają się niezapomniane pokazy niezapomnianych filmów. Można zobaczyć cyfrowo odnowione klasyki ze zjawiskową Audrey Hepburn w roli głównej. Filmy pokazywane będą w wersji oryginalnej. Polskie napisy dodawane będą ręcznie w technice festiwalowej pod ekranem.

4 i 5 sierpnia 2018 r. można zobaczyć "Rzymskie wakacje" ("Roman Holiday"), reż. William Wyler, wyst: Gregory Peck, Audrey Hepburn, USA 1953, 118 min

Gdzie i kiedy?
Kinokawiarnia Stacja Falenica, 4 sierpnia (sobota) 17:00-19:00, 5 sierpnia (niedziela) 17:00-19:00

Bilety wg cennika Stacji (21 zł)

23. NIEDZIELA: Wyprzedaż Garażowa

Wyprzedaż Garażowa, czyli raj dla poszukiwaczy skarbów, pchli targ pod chmurką, kiermasz staroci, a z drugiej strony szansa na nowe życie dla znudzonych ubrań, zabawek, książek, bibelotów i innych szpargałów oraz duże pole do popisu dla rękodzieła i wszelkiej maści twórczości własnej.

Gdzie i kiedy?
Teren rekreacyjny przy Urzędzie Dzielnicy m.st. Warszawy, ul. S. Żeromskiego 29, 05.08.2018, niedziela, 12:00 do 16:00.

Wstęp dla kupujących wolny

24. NIEDZIELA: Festiwal kulinarny na Bulwarach Wiślanych

Festiwal Kulinarny to 12 cyklicznych weekendowych spotkań kulinarnych na Bulwarach Wiślanych.

W każdy weekend organizatorzy zapewniają jedzenie serwowane przez sprawdzonych restauratorów oraz produkty od lokalnych producentów. Do skosztowania będą dania ze stałej oferty, m. in. pyszne potrawy z grilla, burgery, frytki czy bąbelkowe gofry. Letnim orzeźwieniom sprzyjać będzie szeroka oferta lodów. Fani witaminowych koktajli i świeżo wyciskanych soków także znajdą coś dla siebie. Otwieramy także Przystań Piwosza, miejsce w którym można spróbować najlepszych piw w wielu odsłonach, a także Kuchnię Polską - obowiązkowe miejsce dla smakoszy ręcznie lepionych pierogów.

Gdzie i kiedy?
Bulwar J. Karskiego na wysokości Multimedialnego Parku Fontann, 4 sierpnia (sobota) 12:00, 5 sierpnia (niedziela) 12:00-22:00

Wstęp wolny

25. NIEDZIELA: Koncert w Parku Kombatanów

Cykl 4 imprez kulturalnych, w trakcie których w zaaranżowanym "mini amfiteatrze“ będziemy mogli przenieść się dzięki zaproszonym artystom m.in. do Argentyny, Włoch, Rosji, posłuchać przebojów muzyki klasycznej, a także polskiej muzyki lat 50-tych i 60-tych.

Przedsięwzięcie w swoim założeniu posiada walory edukacyjne oraz integrujące społeczność lokalną.

Atutem projektu, oprócz atrakcyjnych scenicznych prezentacji muzycznych, są bez wątpienia zajęcia warsztatowe prowadzone przez animatorów - specjalistów z poszczególnych dziedzin sztuki. Pod ich kierunkiem zostaną zrealizowane zajęcia o charakterze interdyscyplinarnym dla najmłodszych uczestników.

W razie niepogody impreza przenoszona będzie do sali Artystycznego Domu Animacji "ADA“.

5 sierpnia
Liza Wesołows ka (sopran) & Przyjaciele
(skrzypce, instr. klawiszowy)
Spotkanie z muzyką klasyczną w najlepszym wydaniu. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory znane i lubiane z kręgu muzyki klasycznej, w tym pełne przepięknych melodii przeboje muzyki operowo-operetkowej.

Gdzie i kiedy?
Park Kombatantów Włochy, 5 sierpnia (niedziela) 15:15-17:45

Wstęp wolny

26. NIEDZIELA: Wieczorny Żoliborz rowerowo

Rowerowe zwiedzanie Żoliborza w cichej i spokojnej atmosferze niedzielnego wieczoru. Ostatnie promienie zachodzącego słońca i nadchodząca noc podkreślą szczególny wdzięk tej pięknej dzielnicy. Zbiórka o 20.00 na pl. Wilsona między ul. Słowackiego a Krasińskiego (pod wiatą stacji metra). Wycieczka potrwa około 90 minut. Zakończenie na pl. Wilsona przy Parku Żeromskiego.

- Jak powstawał pl. Wilsona i który budynek nie przetrwał wojny?
- Na której ulicy już przed wojną była ścieżka rowerowa?
- Jak wygląda soc-rokoko?
- Jak wygląda "Szklany Dom" (nie Żeromskiego, lecz Żórawskiego)?
- Gdzie był "Żoliborz Granatowy"?
- Jaki tramwaj jeździł ulicą Mickiewicza przed wojną?
- Dlaczego spółdzielnię "Dom Urzędniczy" przezwano "1000 za 1000"?
- Skąd się wzięły małe okienka na Promyka?
- Dlaczego nie powstał park im. Moniuszki?
- Jak powstała Kępa Potocka?
- Skąd się wzięła wielka szklanka z bąbelkami?
- Gdzie mieszkał pionier polskiego żeglarstwa?
- Gdzie przed wojną planowano stację metra?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź 5 sierpnia.

Gdzie i kiedy?
Zbiórka o 20.00 na pl. Wilsona między ul. Słowackiego a Krasińskiego (pod wiatą stacji metra, 5 sierpnia (niedziela) 20:00-21:30

Cena: co łaska

27. NIEDZIELA: Sinfonia Viva

Specjalny koncert muzyki klasycznej poświęcony pamięci wydarzeń związanych z Rzezią Woli. Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem.

Gdzie i kiedy?
Park Sowińskiego, 5 sierpnia, godz. 18:00

Wstęp wolny

28. NIEDZIELA: „Muzyka prosto z Kuby”- Yaremi Kordos z zespołem

W programie usłyszymy kubańskie rytmy, tradycyjną muzykę z Kuby i aktualne hity latino z prawdziwą kubańską energią i radością „wypełnioną” słońcem. To wspaniała muzyczna podróż po Karaibach.

Yaremi Kordos – w jej żyłach płynie hawańska krew, a w sercu od małego gra muzyka. Ukończyła Konserwatorium Muzyczne w stolicy Kuby. Studiowała gitarę klasyczną i wokal. Koncertowała na Kubie u boku takich wielkich gwiazd jak Omara Portuondo z Buena Vista Social Club. Do Polski przyjechała w 2004 r. na zaproszenie Jose Torresa, z którym współpracuje do dziś.

Gdzie i kiedy?
Scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II, 5 sierpnia, godz. 18:00

Wstęp wolny

29. NIEDZIELA: Musical Improwizowany nad Wisłą

Od organizatora:
"Zapraszamy na pierwszy i oryginalny – musical improwizowany. Grupa improwizatorów, aktorów, wokalistów i muzyków przy akompaniamencie kompozytorki Joanny Kucharczyk stworzy niepowtarzalne przedstawienie muzyczne. Za każdym razem stają przed wyzwaniem wymyślania na żywo historii i piosenek, i stworzenia z nich spójnej całości. Wszystko, co wydarzy się na scenie, będzie improwizowane i na żywo – muzyka, dialogi, piosenki, a nawet choreografia. Jak zwykle, nie mamy kurtyny, i aby zacząć, potrzebny będzie tytuł od publiczności."

Gdzie i kiedy?
Scena na Placu Zabaw nad Wisłą, 5 sierpnia, godz. 19:00

Wstęp wolny

30. NIEDZIELA: Darmowa Zumba w La Playa

W samym centrum stolicy tez można poczuć latynoski klimat. Wystarczy wybrać się w niedzielę do La Playa i wziąć udział w bezpłatnych zajęciach zumby.
To wybuchowa mieszanka - plaża, gorące rytmy, taniec i fitness.

Gdzie i kiedy?
La Playa, 5 sierpnia 2018 r., godz. 15:00

Wstęp wolny


Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie