Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa. Niecodzienna interwencja straży miejskiej. W okolicy Pałacu Kultury i Nauki znaleziono dużego ptasznika

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Nieopodal PKiN w Warszawie znaleziono ptasznika
Nieopodal PKiN w Warszawie znaleziono ptasznika Straż Miejska
Straż Miejska m. st. Warszawy poinformowała o nietypowej interwencji, która miała miejsce niedaleko Pałacu Kultury i Nauki. Podczas spaceru w tamtejszych okolicach, jeden z mieszkańców stolicy natknął się na ptasznika. Jak twierdzą funkcjonariusze, pająk był sporych rozmiarów.

Unikalnego "spacerowicza" zauważył jeden z przechodniów, który natychmiast postanowił poinformować o sprawie policjantów. Funkcjonariusze patrolujący okolice Pałacu Kultury i Nauki niezwłocznie wezwali na miejsce straż miejską. Służby bezpiecznie odłowiły egzotyczne zwierzę.

- Niektórzy boją się nawet małych pajączków, a co dopiero wielkiego i w dodatku włochatego przedstawiciela gatunku theraphosidae - czytamy na stronie stołecznej straży miejskiej.

Funkcjonariusze podkreślają, że pająk był sporych rozmiarów. Dodali, że nie miał widocznych ran ani kontuzji.

Pająk trafił do warszawskiego ZOO

Służby przypuszczają, że zwierzę najprawdopodobniej uciekło z hodowli lub zostało porzucone przez swojego właściciela. Strażnicy z Ekopatrolu przetransportowali pająka do centrum CITES na terenie stołecznego ZOO, gdzie zaopiekuje się nim sztab fachowców.

Funkcjonariusze przypominają, że nie ma udokumentowanych przypadków śmierci w wyniku ugryzienia przez ptasznika. W większości przypadków, tego typu zdarzenie kończy się zaczerwienieniem skóry, krwawieniem oraz bólem, jak w przypadku ugryzienia przez osę. Rzadziej skutkami ukąszenia są nudności i wymioty.

Przedstawiciele tej rodziny pająków żyją na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Ich najliczniejszą grupę można spotkać w strefie tropikalnej i subtropikalnej. Największe ptaszniki dorastają do 10 centymetrów długości ciała i 30 centymetrów rozpiętości odnóży. W warunkach naturalnych żyją głównie na drzewach, w dziuplach, w szczelinach skalnych i w norkach wykopanych w ziemi. W zależności od gatunku, dojrzewają w ciągu 1-5 lat, samce trochę szybciej. Podczas kopulacji samce często są zjadane przez swoje partnerki. Te mogą dożyć nawet 20 lat. Ich główny pokarm stanowią bezkręgowce, czasem drobne kręgowce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto