Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa. Nowy Świat po lockdownie. Niedzielski: Nie widzę upadających restauracji. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Nowy Świat i okolice po lockdownie
Nowy Świat i okolice po lockdownie Szymon Starnawski
Adam Niedzielski pytany podczas rozmowy w RMF FM o upadające restauracje, oznajmił, że gdy przejeżdża przez Nowy Świat, to nie widzi zamkniętych lokali. Wypowiedź ministra zdrowia spotkała się z falą negatywnych komentarzy internautów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak naprawdę wygląda sytuacja na popularnej warszawskiej ulicy.

Czwartkowa rozmowa Roberta Mazurka z Adamem Niedzielskim z pewnością na długo zapadnie w pamięci słuchaczy. Wszystko za sprawą słów, które szef resortu zdrowia wypowiedział pytany o upadające restauracje. Minister stwierdził, że gdy jedzie do pracy po Nowym Świecie, to nie widzi upadających lokali.

Internauci zareagowali błyskawicznie. Pod postem opublikowanym na Twitterze przez RozmowaRMF, zapewniali, że sytuacja jest daleka od tej, którą opisuje Adam Niedzielski. Wspólnie z naszym fotoreporterem postanowiliśmy sprawdzić, czy Nowy Świat faktycznie przypomina tę samą ulicę, która przed wybuchem pandemii koronawirusa, była jednym z najbardziej tętniących życiem miejsc w stolicy.

Nowy Świat i okolice po lockdownie

Warszawa. Nowy Świat po lockdownie. Niedzielski: Nie widzę u...

Nowy Świat po lockdownie. Czy nadal tętni życiem?

Nowy Świat to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych ulic w Warszawie. Część Traktu Królewskiego znana jest przede wszystkim ze swojego niepodrabialnego klimatu, na który składają się piękna architektura, różnorodne restauracje i kluby oraz odwiedzający je ludzie.

Nie bez powodu Nowy Świat nazywany jest polskim odpowiednikiem les Champs Élysées czy Las Ramblas. To właśnie tam każdego dnia spotykają się ze sobą setki ludzi, aby odpocząć przy kawie, zjeść wyśmienity obiad czy zrelaksować się przy kieliszku wina. Popularne miejsce, które niezmiennie tętniło życiem do późnych wieczornych godzin, dobitnie odczuło skutki pandemii koronawirusa.

Gdy kilka miesięcy temu nasz fotoreporter Krystian Dobuszyński wybrał się na spacer Nowym Światem, porównał go do argentyńskich ulic zaraz po kryzysie. Był na Chmielnej i przy "Pawilonach", czyli w miejscach, gdzie życie towarzyskie toczyło się w najlepsze. - To przerażające - komentował widząc puste ulice i puby.

Systematyczne luzowanie restrykcji pozwoliło tamtejszym restauracjom powrócić do funkcjonowania. Czynne ogródki, a następnie całe lokale, znów zachęcały warszawiaków i turystów do zjedzenia obiadu, deseru czy spotkania się ze znajomymi przy piwie. Choć po kilku tygodniach od zniesienia obostrzeń widać już sporą różnicę, ciężko mówić o całkowitym powrocie do stanu sprzed pandemii. Wiele tamtejszych restauracji wciąż boryka się z problemami finansowymi, a niektóre z nich - po prostu sobie z nimi nie poradziły. Warto wspomnieć chociażby o lokalu "Dawne Smaki" znanym ze znakomitych dań kuchni polskiej, usytuowanym przy Nowym Świecie 49.

Należy także pamiętać, że gastronomiczna mapa stolicy nie kończy się wyłącznie na jej głównym deptaku. Pandemia koronawirusa i związane z nią restrykcje przyczyniły się do zamknięcia wielu stołecznych lokali. O tym, które restauracje przestały funkcjonować, przeczytacie w tym artykule.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto