Warszawa wydarzenia. Co robić w Warszawie? Gdzie się wybrać na wydarzenia kulturalne?

esgie
pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Udostępnij:
Warszawa wydarzenia 2019. Co robić w Warszawie? Gdzie się wybrać? W stolicy jest mnóstwo miejsc, w których możemy dobrze spędzić czas. Teatry, kina, koncerty i wiele, wiele więcej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły w artykule poniżej.

W Warszawie znajduje się wiele miejsc, w których organizowane są różne wydarzenia. W stolicy Polski najpopularniejsze są wydarzenia muzyczne, teatralne i sportowe. Jeśli zastanawiacie się co robić w tygodniu, albo jakie wydarzenia wybrać w weekend to tutaj znajdziecie odpowiedź. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych miejsc w Warszawie, w których odbywają się różnorodne wydarzenia – koncerty, wystawy, kino, teatr, mecze… Dla każdego coś dobrego!

WYDARZENIA W WARSZAWIE, CO ROBIĆ W WARSZAWIE?

 1. 30 rzeczy, które musisz zrobić w 2019 w Warszawie. Nie przegap najważniejszych wydarzeń
 2. 30 rzeczy, które musisz zrobić wiosną w Warszawie! Najciekawsze wydarzenia marca, kwietnia i maja [PRZEGLĄD]
 3. Co robić w Warszawie, gdy pada deszcz? 25 pomysłów na deszczowe dni w stolicy
 4. 15 sposobów na wykorzystanie pierwszych ciepłych dni w Warszawie. Sprawdź co robić i gdzie się wybrać [PRZEGLĄD]

Co robić w weekend w Warszawie? Wydarzenia w weekend

Co tydzień u nas w serwisie pojawiają się przeglądy, w którym zamieszczamy najciekawsze wydarzenia weekendu. Zawsze robi dwa zestawienia - wydarzenia darmowe i wydarzenia płatne.
Przegląd wydarzeń na weekend znajdziecie tutaj.

Wydarzenia Warszawa - wydarzenia muzyczne

W Warszawie wydarzenia muzyczne najczęściej odbywają się w takich miejscach jak:

 • klub Stodoła, ul. Batorego 10
 • Palladium, ul. Złota 9
 • Progresja, ul. Fort Wola 22
 • Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99A
 • hala Torwar, Łazienkowska 6A
 • PGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

Wydarzenia muzyczne w Warszawie i w Polsce

Miejsca, w których odbywają się najczęściej wydarzenia muzyczne w Warszawie już znacie. Poniżej znajdziecie konkretne wydarzenia, które związane są z muzyką. Oprócz tych, odbywających się w stolicy, polecamy też te z innych miast. Może zdecydujecie się na jakiś krótki wypad za miasto.

3-Majówka Wrocław to wydarzenie, która rozpoczyna sezon plenerowych festiwali muzycznych w Polsce. Ta impreza przeznaczona jest głównie dla fanów polskiej muzyki. Co roku w długi majowy weekend w samym sercu Wrocławia występują najlepsze zespoły z czołówek ogólnopolskich list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy. Na tę chwilę wśród potwierdzonych arystów znajdują się: Slade, Tarja Turunen, Therion, Napalm Death, Kult, Ørganek, Łąki Łan , Pidżama Porno, Nocny Kochanek, Illusion, Decapitated, Krzysztof Zalewski, Kasia Nosowska, Ania Dąbrowska, Happysad, Ira, O.S.T.R., Mela Koteluk, Mery Spolsky, Pablopavo I Ludziki, The Dumplings oraz Projekt Albo Inaczej

3-majówka Wrocław 2019:
Gdzie: WrocławKiedy: 1-3 majaBilety: 1-dniowe od 79 zł, 2-dniowe od 120 zł, 3-dniowe od 155 zł

Festiwale muzyczne 2019. Na jakie festiwale 2019 warto się w...

Twenty Øne Piløts wracają do Polski. Po wyprzedanym w ekspresowym tempie koncercie na Torwarze w 2016 roku muzycy wracają, by zagrać 15 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. 

Twenty Øne Piløtsto amerykański zespół, wykonujący muzykę z pogranicza elektroniki, popu, hip-hopu i rocka. Obecnie w jego skład wchodzą Tyler Joseph oraz Josh Dun. 5 października ukazała się ich najnowsza płyta, zatytułowana „Trench”. Jeśli ktoś jeszcze nie był na ich koncercie, to warto zaznaczyć, że ten doskonały duet znany jest z niesamowicie energetycznych występów. 

Gdzie: Atlas Arena - Łódź
Kiedy: 15 lutego
Bilety: bilety zostały wyprzedany, ale można je odkupić od osób, które z przyczyn losowych nie mogą się wybrać

Koncerty w Polsce 2019. Kto wystąpi w naszym kraju? TOP21 na...

Wydarzenia kulturalne - Warszawa

Teatry w Warszawie

Mówiąc o teatrach zazwyczaj pierwszym skojarzeniem jest kultura wyższa. Jednak w dzisiejszych czasach teatry to forma rozrywki dosłownie dla każdego. Szczególnie w Warszawie miłośnicy kultury i sztuki mają w czym wybierać. W stolicy Polski znajduje się mnóstwo teatrów, m.in.:

 • Nowy Teatr Warszawa
  Nowy Teatr w Warszawie – ul. Madalińskiego 10/16
  Ceny biletów: uzależnione od konkretnych spektakli, lecz średnio cena biletu wynosi około 40 złotych.
  Aktorzy: między innymi Andrzej Chyra, Jacek Poniedziałek, Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska czy Magdalena Cielecka.

 • Och-Teatr
  Och-Teatr w Warszawie – ul. Grójecka 65
  Ceny biletów: uzależnione są od konkretnych spektakli oraz miejsc na widowni / przykładowo 40pln, 70pln, 100pln
  Aktorzy: na deskach Och-Teatru możemy zobaczyć np. Matyldę Damięcką, Krystynę Jandę lub Cezarego Żaka

 • Teatr 6. piętro
  Teatr 6. piętro w Warszawie – ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki)
  Ceny biletów: uzależnione są od konkretnych spektakli oraz miejsc na widowni / przykadowa cena biletu na bieżące spektakle to 80pln
  Aktorzy: W spektaklach teatru 6. piętro w Warszawie występują między innymi Sonia Bohosiewicz, Janusz Chabior, Piotr Fronczewski czy Agnieszka Dygant

 • Teatr Imka
  Teatr Imka w Warszawie – ul. Marii Konopnickiej 6
  Ceny biletów: od 30pln za wejściówkę do 120pln za bilet normalny (w zależności od spektaklu)
  Aktorzy: między innymi Piotr Adamczyk, Elżbieta Bielska, Olga Bołądź, Andrzej Grabowski
  Właścicielem Teatru Imka jest Tomasz Karolak
  Tomasz Karolak w Teatrze Imka

 • Teatr Narodowy
  Teatr Narodowy w Warszawie – plac Teatralny 3
  Teatr Narodowy w Warszawie to najstarszy, istniejący do dziś teatr w Polsce. Został założony przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1765 roku. Posiada status instytucji narodowej o szczególnym znaczeniu dla polskiej kultury. Rolę dyrektora naczelnego teatru pełni Krzysztof Torończyk, a dyrektorem artystycznym jest Jan Englert. Na deskach Teatru Narodowego możemy zobaczyć takie osobistości jak Jan Frycz, Janusz Gajos, Danuta Stenka czy Anna Chodakowska.

  Teatr Narodowy w Warszawie posiada niezwykle bogatą historię. Kilka razy zmieniał swą siedzibę. W 1884 rozebrano budynek, w którym mieściła się siedziba Teatru Narodowego, z kolei w 1985 roku w teatrze wybuchł pożar, po którym placówkę otwarto na nowo dopiero w 1996 roku.
  Ceny biletów w Teatrze Narodowym uzależnione są od miejsc i wahają się od 55pln za bilet ulgowy do 120pln za bilet normalny.

 • Teatr Powszechny
  Teatr Powszechny w Warszawie – ul. Zamoyskiego 20
  Ceny biletów: w zależności od oferty i przysługujących zniżek / przykładowe ceny biletów 30pln, 40pln, 100pln
  Aktorzy: między innymi Michał Jarmicki, Barbara Wysocka, Julia Wyszyńska

 • Teatr Kwadrat
  Teatr Kwadrat w Warszawie jest jednym z najpopularniejszych teatrów tego typu. Mieści się przy ulicy Marszałkowskiej 138. Został powołany do życia przez Komitet ds. Radia i Telewizji. Jego pierwszym dyrektorem był Edward Dziewoński. Obecnie tę funkcję pełni Andrzej Nejman. W Teatrze Kwadrat wystawiono niemal wszystkie sztuki Stanisława Tyma
  .
  Ceny biletów: w zależności od spektaklu i miejsca na widowni / przykładowe ceny 60pln, 85pln, 100pln
  Aktorzy: między innymi Paweł Małaszyński, Marek Siudym, Paweł Warzecki, Aldona Jankowska, Lucyna Malec

 • Teatr Capitol
  Teatr Capitol w Warszawie – ul. Marszałkowska 115
  Ceny biletów: w zależności od spektaklu i miejsca na widowni
  Aktorzy: między innymi Joanna Brodzik, Daria Widawska, Piotr Gąsowski, Piotr Cyrwus

 • Teatr Guliwer
  Teatr Guliwer w Warszawie położony jest w dzielnicy Mokotów przy ulicy Różanej 16. Bilety na spektakle w Teatrze Guliwer kosztują od 22pln do 60pln. W teatrze pracują tacy aktorzy jak Joanna Borer, Ewa Scholl, Damian Kamiński i Tomasz Kowol. Teatr Guliwer to jeden z najpopularniejszych teatrów dziecięcych w Warszawie. Został założony w 1945 roku przez entuzjastów sztuki lalkowej pod wodzą Ireny Sowickiej – absolwentki ASP.

Oto próbka możliwości Teatru Guliwer

O wszystkich teatrach, które znajdują się w Warszawie przeczytacie w naszym artykule:


Wydarzenia kulturalne - Warszawa

MUZEA W WARSZAWIE

Minęły już czasy, kiedy muzea kojarzyły się nam z nudą. Istnieją placówki nowoczesne, interaktywne i o różnorodnej tematyce. A do takich miejsc, po prostu chce się chodzić.

 • Muzeum Neonów
  W tym muzeum poczujemy klimat dawnej Warszawy… Kiedyś mogliśmy je podziwiać na warszawskich ulicach, teraz służą jako eksponaty jednego z najciekawszych miejsc z stolicy. Mowa oczywiście o Muzeum Neonów. Zbiory liczą ponad 100 różnych świetlnych napisów. Celem tego miejsca jest zachowanie witryn z okresu zimnej wojny, by przyszłe pokolenia także mogły nacieszyć się ich widokiem.

  Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł
  Adres: ul. Mińska 25

 • Muzeum Polskiej Wódki
  Pierwsze w kraju muzeum w całości poświęcone polskiemu alkoholowi narodowemu już działa. Mowa o Muzeum Polskiej Wódki, które znajduje się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. W jego salach znajdziemy ponad 10 tysięcy eksponatów związanych z produkcją, handlem i kulturą spożywania wódki. Możliwość degustacji Polskich Wódek w specjalnie zaadaptowanej przestrzeni gastronomiczno-usługowej stanowi doskonałe uzupełnienie tego, czego dowiecie się podczas wizyty w muzeum.

  Bilety: 40 zł
  Adres: plac Konesera 1

 • Muzeum Plakatów
  Polska szkoła plakatu na wyciągnięcie ręki. Muzeum Plakatu w Wilanowie jest najstarszą placówką muzealną tego rodzaju na świecie. Znajdziemy tam ponad 36 tys. tytułów rodzimych oraz ponad 25 tys. tytułów zza granicy. Pablo Picasso, Andy Warhol czy Stasys Eidrigevičius - te nazwiska mówią same za siebie. Co więcej, odbywają się tam także spotkania z różnymi artystami.

  Bilety: normalny 11 zł, ulgowy 8 zł
  Adres: Stanisława Kostki Potockiego 10/16

 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej
  W zestawieniu najciekawszych muzeum w Warszawie nie było zabraknąć oczywiście Muzeum Sztuki Nowoczesnej. To miejsce powinni odwiedzić wszyscy, którym nieobce są nowatorskie i odważne rozwiązania. Od października 2012 roku do maja 2016 muzeum znajdowało się w pawilonie dawnej "Emilii". Aktualnie możemy je znaleźć w nowym pawilonie Muzeum nad Wisłą, przy Centrum Nauki Kopernik. W zbiorach są prace zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Choć przypomina typową galerię sztuki, bardzo się od niej różni ze względu na nietuzinkowe wystawy.

  Bilety: wstęp na wystawy 1 zł
  Adres: Wybrzeże Kościuszkowskie 22

 • Muzeum Geologiczne
  Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego jest jedynym muzeum geologicznym w Polsce, które eksponuje w sposób pełny zagadnienia budowy geologicznej Polski. Różnorodność okazów skał, minerałów, skamieniałości ułożonych w tematyczne wystawy, a także szkielety mamuta włochatego i nosorożca włochatego z Górnego Śląska, niedźwiedzia jaskiniowego z jaskiń ojcowskich, a także model niewielkiego dinozaura - dilofozaura, który zamieszkiwał Góry Świętokrzyskie oraz rekonstrukcja jaskini czynią muzeum interesującym zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

  Bilety: wstęp wolny
  Adres: ul. Rakowiecka 4

 • Muzeum Historii Żydów Polskich
  To muzeum pokochali nie tylko mieszkańcy Warszawy czy Polski. Dzisiaj znane jest w wielu zakątkach na świecie. Placówka na Muranowie dokumentuje wielowiekową historię Żydów w naszym kraju. Nie koncentruje się tylko na Holokauście i II wojnie światowej. Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jest to miejsce, które każdy z nas powinien przynajmniej raz zobaczyć.

  Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł, uczniowie i studenci – 1 zł
  Adres: ul. Anielewicza 6

 • Muzeum Powstania Warszawskiego
  Niezwykle ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60-tą rocznicę wybuchu Powstania. W tym muzeum historia łączy się z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji, by w ten sposób zakorzenić te wydarzenia we współczesnej świadomości narodowej. Ekspozycja stała Muzeum usytuowana jest na trzech kondygnacjach o całkowitej powierzchni ponad 3000 m². Liczy ona około 1000 eksponatów, m.in. dokumentów i map, broni, zdjęć, listów, przedmiotów osobistych. Ekspozycja jest interaktywna i ma charakter narracyjny. Oprócz eksponatów powstańczą rzeczywistość rekonstruują multimedialne elementy i specjalnie zaprojektowane środki wystawiennicze. Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić!

  Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł
  Adres: ul. Grzybowska 79

Muzeum Życia w PRL. Tak wyglądała codzienność w epoce pełnej...


Zobaczcie też: Jak się żyje w Warszawie? Spytaliśmy mieszkańców stolicy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie