Warszawa wydarzenia. Co robić w Warszawie? Gdzie się wybrać na wydarzenia kulturalne?

esgieZaktualizowano 
Warszawa wydarzenia 2019. Co robić w Warszawie? Gdzie się wybrać? W stolicy jest mnóstwo miejsc, w których możemy dobrze spędzić czas. Teatry, kina, koncerty i wiele, wiele więcej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły w artykule poniżej.

W Warszawie znajduje się wiele miejsc, w których organizowane są różne wydarzenia. W stolicy Polski najpopularniejsze są wydarzenia muzyczne, teatralne i sportowe. Jeśli zastanawiacie się co robić w tygodniu, albo jakie wydarzenia wybrać w weekend to tutaj znajdziecie odpowiedź. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych miejsc w Warszawie, w których odbywają się różnorodne wydarzenia – koncerty, wystawy, kino, teatr, mecze… Dla każdego coś dobrego!

WYDARZENIA W WARSZAWIE, CO ROBIĆ W WARSZAWIE?

 1. 30 rzeczy, które musisz zrobić w 2019 w Warszawie. Nie przegap najważniejszych wydarzeń
 2. 30 rzeczy, które musisz zrobić wiosną w Warszawie! Najciekawsze wydarzenia marca, kwietnia i maja [PRZEGLĄD]
 3. Co robić w Warszawie, gdy pada deszcz? 25 pomysłów na deszczowe dni w stolicy
 4. 15 sposobów na wykorzystanie pierwszych ciepłych dni w Warszawie. Sprawdź co robić i gdzie się wybrać [PRZEGLĄD]

Co robić w weekend w Warszawie? Wydarzenia w weekend

Co tydzień u nas w serwisie pojawiają się przeglądy, w którym zamieszczamy najciekawsze wydarzenia weekendu. Zawsze robi dwa zestawienia - wydarzenia darmowe i wydarzenia płatne.
Przegląd wydarzeń na weekend znajdziecie tutaj.

Wydarzenia Warszawa - wydarzenia muzyczne

W Warszawie wydarzenia muzyczne najczęściej odbywają się w takich miejscach jak:

 • klub Stodoła, ul. Batorego 10
 • Palladium, ul. Złota 9
 • Progresja, ul. Fort Wola 22
 • Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99A
 • hala Torwar, Łazienkowska 6A
 • PGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

Wydarzenia muzyczne w Warszawie i w Polsce

Miejsca, w których odbywają się najczęściej wydarzenia muzyczne w Warszawie już znacie. Poniżej znajdziecie konkretne wydarzenia, które związane są z muzyką. Oprócz tych, odbywających się w stolicy, polecamy też te z innych miast. Może zdecydujecie się na jakiś krótki wypad za miasto.

Festiwale muzyczne 2019. Na jakie festiwale 2019 warto się w...

Koncerty w Polsce 2019. Kto wystąpi w naszym kraju? TOP21 na...

Wydarzenia kulturalne - Warszawa

Teatry w Warszawie

Mówiąc o teatrach zazwyczaj pierwszym skojarzeniem jest kultura wyższa. Jednak w dzisiejszych czasach teatry to forma rozrywki dosłownie dla każdego. Szczególnie w Warszawie miłośnicy kultury i sztuki mają w czym wybierać. W stolicy Polski znajduje się mnóstwo teatrów, m.in.:

 • Nowy Teatr Warszawa
  Nowy Teatr w Warszawie – ul. Madalińskiego 10/16
  Ceny biletów: uzależnione od konkretnych spektakli, lecz średnio cena biletu wynosi około 40 złotych.
  Aktorzy: między innymi Andrzej Chyra, Jacek Poniedziałek, Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska czy Magdalena Cielecka.

 • Och-Teatr
  Och-Teatr w Warszawie – ul. Grójecka 65
  Ceny biletów: uzależnione są od konkretnych spektakli oraz miejsc na widowni / przykładowo 40pln, 70pln, 100pln
  Aktorzy: na deskach Och-Teatru możemy zobaczyć np. Matyldę Damięcką, Krystynę Jandę lub Cezarego Żaka

 • Teatr 6. piętro
  Teatr 6. piętro w Warszawie – ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki)
  Ceny biletów: uzależnione są od konkretnych spektakli oraz miejsc na widowni / przykadowa cena biletu na bieżące spektakle to 80pln
  Aktorzy: W spektaklach teatru 6. piętro w Warszawie występują między innymi Sonia Bohosiewicz, Janusz Chabior, Piotr Fronczewski czy Agnieszka Dygant

 • Teatr Imka
  Teatr Imka w Warszawie – ul. Marii Konopnickiej 6
  Ceny biletów: od 30pln za wejściówkę do 120pln za bilet normalny (w zależności od spektaklu)
  Aktorzy: między innymi Piotr Adamczyk, Elżbieta Bielska, Olga Bołądź, Andrzej Grabowski
  Właścicielem Teatru Imka jest Tomasz Karolak
  Tomasz Karolak w Teatrze Imka

 • Teatr Narodowy
  Teatr Narodowy w Warszawie – plac Teatralny 3
  Teatr Narodowy w Warszawie to najstarszy, istniejący do dziś teatr w Polsce. Został założony przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1765 roku. Posiada status instytucji narodowej o szczególnym znaczeniu dla polskiej kultury. Rolę dyrektora naczelnego teatru pełni Krzysztof Torończyk, a dyrektorem artystycznym jest Jan Englert. Na deskach Teatru Narodowego możemy zobaczyć takie osobistości jak Jan Frycz, Janusz Gajos, Danuta Stenka czy Anna Chodakowska.

  Teatr Narodowy w Warszawie posiada niezwykle bogatą historię. Kilka razy zmieniał swą siedzibę. W 1884 rozebrano budynek, w którym mieściła się siedziba Teatru Narodowego, z kolei w 1985 roku w teatrze wybuchł pożar, po którym placówkę otwarto na nowo dopiero w 1996 roku.
  Ceny biletów w Teatrze Narodowym uzależnione są od miejsc i wahają się od 55pln za bilet ulgowy do 120pln za bilet normalny.

 • Teatr Powszechny
  Teatr Powszechny w Warszawie – ul. Zamoyskiego 20
  Ceny biletów: w zależności od oferty i przysługujących zniżek / przykładowe ceny biletów 30pln, 40pln, 100pln
  Aktorzy: między innymi Michał Jarmicki, Barbara Wysocka, Julia Wyszyńska

 • Teatr Kwadrat
  Teatr Kwadrat w Warszawie jest jednym z najpopularniejszych teatrów tego typu. Mieści się przy ulicy Marszałkowskiej 138. Został powołany do życia przez Komitet ds. Radia i Telewizji. Jego pierwszym dyrektorem był Edward Dziewoński. Obecnie tę funkcję pełni Andrzej Nejman. W Teatrze Kwadrat wystawiono niemal wszystkie sztuki Stanisława Tyma
  .
  Ceny biletów: w zależności od spektaklu i miejsca na widowni / przykładowe ceny 60pln, 85pln, 100pln
  Aktorzy: między innymi Paweł Małaszyński, Marek Siudym, Paweł Warzecki, Aldona Jankowska, Lucyna Malec

 • Teatr Capitol
  Teatr Capitol w Warszawie – ul. Marszałkowska 115
  Ceny biletów: w zależności od spektaklu i miejsca na widowni
  Aktorzy: między innymi Joanna Brodzik, Daria Widawska, Piotr Gąsowski, Piotr Cyrwus

 • Teatr Guliwer
  Teatr Guliwer w Warszawie położony jest w dzielnicy Mokotów przy ulicy Różanej 16. Bilety na spektakle w Teatrze Guliwer kosztują od 22pln do 60pln. W teatrze pracują tacy aktorzy jak Joanna Borer, Ewa Scholl, Damian Kamiński i Tomasz Kowol. Teatr Guliwer to jeden z najpopularniejszych teatrów dziecięcych w Warszawie. Został założony w 1945 roku przez entuzjastów sztuki lalkowej pod wodzą Ireny Sowickiej – absolwentki ASP.

Oto próbka możliwości Teatru Guliwer

O wszystkich teatrach, które znajdują się w Warszawie przeczytacie w naszym artykule:


Wydarzenia kulturalne - Warszawa

MUZEA W WARSZAWIE

Minęły już czasy, kiedy muzea kojarzyły się nam z nudą. Istnieją placówki nowoczesne, interaktywne i o różnorodnej tematyce. A do takich miejsc, po prostu chce się chodzić. • Muzeum Neonów
  W tym muzeum poczujemy klimat dawnej Warszawy… Kiedyś mogliśmy je podziwiać na warszawskich ulicach, teraz służą jako eksponaty jednego z najciekawszych miejsc z stolicy. Mowa oczywiście o Muzeum Neonów. Zbiory liczą ponad 100 różnych świetlnych napisów. Celem tego miejsca jest zachowanie witryn z okresu zimnej wojny, by przyszłe pokolenia także mogły nacieszyć się ich widokiem.

  Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł
  Adres: ul. Mińska 25

 • Muzeum Polskiej Wódki
  Pierwsze w kraju muzeum w całości poświęcone polskiemu alkoholowi narodowemu już działa. Mowa o Muzeum Polskiej Wódki, które znajduje się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. W jego salach znajdziemy ponad 10 tysięcy eksponatów związanych z produkcją, handlem i kulturą spożywania wódki. Możliwość degustacji Polskich Wódek w specjalnie zaadaptowanej przestrzeni gastronomiczno-usługowej stanowi doskonałe uzupełnienie tego, czego dowiecie się podczas wizyty w muzeum.

  Bilety: 40 zł
  Adres: plac Konesera 1

 • Muzeum Plakatów
  Polska szkoła plakatu na wyciągnięcie ręki. Muzeum Plakatu w Wilanowie jest najstarszą placówką muzealną tego rodzaju na świecie. Znajdziemy tam ponad 36 tys. tytułów rodzimych oraz ponad 25 tys. tytułów zza granicy. Pablo Picasso, Andy Warhol czy Stasys Eidrigevičius - te nazwiska mówią same za siebie. Co więcej, odbywają się tam także spotkania z różnymi artystami.

  Bilety: normalny 11 zł, ulgowy 8 zł
  Adres: Stanisława Kostki Potockiego 10/16

 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej
  W zestawieniu najciekawszych muzeum w Warszawie nie było zabraknąć oczywiście Muzeum Sztuki Nowoczesnej. To miejsce powinni odwiedzić wszyscy, którym nieobce są nowatorskie i odważne rozwiązania. Od października 2012 roku do maja 2016 muzeum znajdowało się w pawilonie dawnej "Emilii". Aktualnie możemy je znaleźć w nowym pawilonie Muzeum nad Wisłą, przy Centrum Nauki Kopernik. W zbiorach są prace zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Choć przypomina typową galerię sztuki, bardzo się od niej różni ze względu na nietuzinkowe wystawy.

  Bilety: wstęp na wystawy 1 zł
  Adres: Wybrzeże Kościuszkowskie 22

 • Muzeum Geologiczne
  Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego jest jedynym muzeum geologicznym w Polsce, które eksponuje w sposób pełny zagadnienia budowy geologicznej Polski. Różnorodność okazów skał, minerałów, skamieniałości ułożonych w tematyczne wystawy, a także szkielety mamuta włochatego i nosorożca włochatego z Górnego Śląska, niedźwiedzia jaskiniowego z jaskiń ojcowskich, a także model niewielkiego dinozaura - dilofozaura, który zamieszkiwał Góry Świętokrzyskie oraz rekonstrukcja jaskini czynią muzeum interesującym zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

  Bilety: wstęp wolny
  Adres: ul. Rakowiecka 4

 • Muzeum Historii Żydów Polskich
  To muzeum pokochali nie tylko mieszkańcy Warszawy czy Polski. Dzisiaj znane jest w wielu zakątkach na świecie. Placówka na Muranowie dokumentuje wielowiekową historię Żydów w naszym kraju. Nie koncentruje się tylko na Holokauście i II wojnie światowej. Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jest to miejsce, które każdy z nas powinien przynajmniej raz zobaczyć.

  Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł, uczniowie i studenci – 1 zł
  Adres: ul. Anielewicza 6

 • Muzeum Powstania Warszawskiego
  Niezwykle ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60-tą rocznicę wybuchu Powstania. W tym muzeum historia łączy się z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji, by w ten sposób zakorzenić te wydarzenia we współczesnej świadomości narodowej. Ekspozycja stała Muzeum usytuowana jest na trzech kondygnacjach o całkowitej powierzchni ponad 3000 m². Liczy ona około 1000 eksponatów, m.in. dokumentów i map, broni, zdjęć, listów, przedmiotów osobistych. Ekspozycja jest interaktywna i ma charakter narracyjny. Oprócz eksponatów powstańczą rzeczywistość rekonstruują multimedialne elementy i specjalnie zaprojektowane środki wystawiennicze. Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić!

  Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł
  Adres: ul. Grzybowska 79

Muzeum Życia w PRL. Tak wyglądała codzienność w epoce pełnej...


Zobaczcie też: Jak się żyje w Warszawie? Spytaliśmy mieszkańców stolicy

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3