Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa. Zielona "obwodnica" Gocławia coraz bliżej. Rozpoczęto analizę ofert

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Zielona "obwodnica" Gocławia coraz bliżej. Oferty od trzech firm
Zielona "obwodnica" Gocławia coraz bliżej. Oferty od trzech firm Zarząd Dróg Miejskich
Mieszkańcy Pragi-Południe już wkrótce będą mogli podziwiać odmienioną "obwodnicę" Gocławia. Zarząd Dróg Miejskich właśnie potwierdził, że gotowość do zazielenienia tamtejszych terenów zgłosiły trzy firmy. - Nadesłane propozycje finansowo są korzystne - już rozpoczęliśmy ich analizę, aby rozstrzygnąć przetarg do końca września - poinformował ZDM w specjalnym komunikacie.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Zarząd Dróg Miejskich rozpisał przetarg na zagospodarowanie przestrzeni czterech ulic tworzących "obwodnicę" Gocławia. Chodzi o: Umińskiego, Abrahama, Meissnera i Jugosłowiańską. Z zapowiedzi drogowców wynika, że tamtejsze tereny przejdą prawdziwą metamorfozę - ma być zielono i przyjaźnie dla okolicznych mieszkańców.

Zielona "obwodnica" Gocławia coraz bliżej. Oferty od trzech firm

Warszawa. Zielona "obwodnica" Gocławia coraz bliżej. Rozpocz...

ZDM właśnie poinformował, że otrzymał oferty od trzech firm. Poniżej przedstawiamy ich szczegóły:

  • Oferta od firmy AG-Complex z Warszawy (2 mln 972 tys. zł brutto)
  • Oferta od firmy Palmett z Warszawy (2 mln 843 tys. zł brutto)
  • Oferta od firmy Sorted z Piaseczna (2 mln 106 tys. zł brutto)

Zielona "obwodnica" Gocławia. Okolica zmieni się nie do poznania

ZDM zapowiada, że na ulice Umińskiego, Abrahama, Meissnera i Jugosłowiańską trafią nowe drzewa, dużo niższej zieleni oraz pojawią się tam ogrody deszczowe, pełniące niezwykle ważną rolę retencyjną.

Przy okazji prac na Meissnera i Umińskiego przy wyjazdach z dróg osiedlowych skuliśmy asfalt i wyznaczyliśmy powierzchnie wyłączone z ruchu. Te z widocznymi kamykami zostały zabezpieczone z myślą o przekształceniu w ogrody deszczowe, których powstanie łącznie 20 - 11 na ul. Meissnera, 6 na ul. Umińskiego i 3 na ul. Abrahama. W sumie zajmą 348 m kw. - zapowiadają drogowcy.

Na "obwodnicy" Gocławia zostanie posadzonych 208 nowych drzew - 103 grusze drobnoowocowe, 61 lip drobnolistnych, 42 jesiony pensylwańskie i dwa jarzęby szwedzkie. Na ul. Umińskiego stanie 39 drzew, na ul. Abrahama - 81, na ul. Meissnera - 85, a na ul. Jugosłowiańskiej - 3.

W wielu miejscach posadzone zostaną mieszanki bylin z krzewami. Wśród nich znajdą się m.in. róża pomarszczona, tawuła wierzbolistna, lawenda, szałwia omszona czy liatra kłosowa – w sumie ponad 46 tys. roślin. Dodatkowo ul. Jugosłowiańska ozdobiona zostanie trawami - prosem rózgowatym "Heavy Metal" - czytamy w komunikacie ZDM.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, od daty podpisania umowy wybrany wykonawca będzie miał 40 dni na wywiązanie się z powierzonego zadania.

Nadesłane propozycje finansowo są korzystne - już rozpoczęliśmy ich analizę, aby rozstrzygnąć przetarg do końca września - poinformował ZDM w specjalnym komunikacie.

Lipa na inaugurację

Jak informują władze stolicy, "obwodnica" Gocławia stanie się w tym roku kolejną częścią miasta, która wzbogaci się o dużą ilość zieleni. Nowe rośliny mają upiększyć przede wszystkim Śródmieście. W ramach Nowego Centrum Warszawy stanie tam 118 drzew - proces ten zainaugurowali w poniedziałek 6 września prezydent Rafał Trzaskowski i wiceprezydent Michał Olszewski, którzy po zachodniej stronie ul. Marszałkowskiej przy pl. Defilad posadzili pierwszą z 38 przewidzianych w tej lokalizacji lip srebrzystych "Varsaviensis".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto