Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawiacy odwieszają swoje karty miejskie. Ponad 16 tysięcy pasażerów powróciło do regularnych przejazdów komunikacją miejską

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Polska Press Grupa / archiwum
Obostrzenia związane z koronawirusem są stopniowo luzowane. W związku z tym wielu mieszkańców Warszawy oraz okolic rezygnuje z pracy zdalnej i powraca do pracy stacjonarnej. Dla większości wiąże się to z koniecznością ponownego korzystania z Warszawskiego Transportu Publicznego - już około 16,5 tys. pasażerów, którzy na czas epidemii zrezygnowali z podróży komunikacją publiczną, odwiesiło swoją kartę miejską. Szczegóły poniżej.

Warszawiacy powracają do regularnych przejazdów komunikacją miejską

Warszawski Transport Publiczny w związku z epidemią koronawirusa dał warszawiakom możliwość zawieszenia karty miejskiej. Mogliśmy wstrzymać nasz bilet okresowy, tak by nie stracić jego ważności. Na zawieszenie swoich kart miejskich zdecydowało się około 220 tysięcy pasażerów.

Obecnie jednak trwa stopniowe znoszenie rządowych obostrzeń związanych z pandemią m.in. możliwe jest już swobodne przemieszczanie się, jedzenie posiłków w restauracjach, korzystanie z usług fryzjerów czy kosmetyczek, część osób wraca również do pracy, dlatego coraz więcej mieszkańców stolicy decyduje się na odwieszenie swoich biletów. Jak przekazał rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Tomasz Kunert, w rozmowie z PAP, około 16,5 tys. pasażerów, którzy na czas epidemii zrezygnowali z podróży komunikacją publiczną, odwiesiło już kartę miejską.

Jak odwiesić kartę miejską?

Jeśli znów chcecie regularnie korzystać z Warszawskiego Transportu Publicznego, a wcześniej zawiesiliście ważność biletu, możecie go w łatwy sposób odwiesić na specjalnej stronie internetowej, bez konieczności przychodzenia do Punktu Obsługi Pasażerów.

Aby odwiesić ważność kontraktu, wystarczy wejść na stronę internetową zawieswkm/wtp.waw.pl/odwies i postępować zgodnie z instrukcją - wpisać numer karty i wybrać opcję „odwieś”. Konieczne jest podanie numeru karty i przepisanie kodu z obrazka - tłumaczy ZTM.

W sytuacji, gdy ważność biletu jeszcze nie dobiegła końca, a bilet został odwieszony, można ponownie korzystać z komunikacji. Można wykorzystać zapisany na karcie bilet do końca ważności, a zawieszony okres biletu odzyskać później. Przekodowanie niewykorzystanej części biletu, czyli okresu gdy był on zawieszony, na inny termin jest możliwe w Punkcie Obsługi Pasażerów. Nie trzeba zgłaszać się do POP niezwłocznie po podjęciu decyzji o powrocie do korzystania z komunikacji publicznej, można to zrobić w dowolnym momencie.

Natomiast jeśli ważność biletu się skończyła w czasie gdy był on zawieszony, trzeba zakodować nowy bilet. Można to zrobić w dowolnym punkcie sprzedaży biletów WTP. Nagranie nowego biletu nie spowoduje usunięcia zawieszonego okresu ważności biletu i można będzie ten niewykorzystany podczas zawieszenia czas przekodować w POP-ie w dowolnym terminie

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto