Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawiacy są zdesperowani. Pracują tak długo, jak mogą, żeby nie iść na emeryturę. Dlaczego?

red
Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Izby Zarządzania Funduszami i Aktywami przez ARC Rynek i Opinia, około 40% Polaków deklaruje, że źródłami ich dochodów będą emerytura oraz oszczędności, a 27% chce pracować tak długo jak to możliwe.

Dla ponad połowy Polaków (60%) kwota, która pozwoliłaby utrzymać się na emeryturze mieści się w przedziale pomiędzy 1 000 PLN a 2 999 PLN. Najwięcej osób deklarowało takie dochody w wieku 25-34 lat – w większości kobiety (66%).

Tylko dla 2% Polaków 1000 PLN jest minimalną kwotą potrzebną do utrzymania na emeryturze, takie wynagrodzenie byłoby wystarczające dla osób w wieku 18-24 lat. Tylko 3% Polaków będzie potrzebowało więcej środków na emeryturze niż zarabia obecnie, częściej taką odpowiedź wskazywały kobiety (4% do 3%) oraz osoby w wieku 35-44 lat. 

Tyle samo procent wskazało, że kwota powyżej 7 000 PLN, jest minimalną kwotą potrzebną do utrzymania na emeryturze, częściej mężczyźni zaznaczali taki przedział (4% do 2%) i osoby w wieku 18-24 lat. Takie dane płyną z badania “Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków”, zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Izby Zarządzania Funduszami i Aktywami.
Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Izby Zarządzania Funduszami i Aktywami przez ARC Rynek i Opinia, około 40% Polaków deklaruje, że źródłami ich dochodów będą emerytura oraz oszczędności, a 27% chce pracować tak długo jak to możliwe. Dla ponad połowy Polaków (60%) kwota, która pozwoliłaby utrzymać się na emeryturze mieści się w przedziale pomiędzy 1 000 PLN a 2 999 PLN. Najwięcej osób deklarowało takie dochody w wieku 25-34 lat – w większości kobiety (66%). Tylko dla 2% Polaków 1000 PLN jest minimalną kwotą potrzebną do utrzymania na emeryturze, takie wynagrodzenie byłoby wystarczające dla osób w wieku 18-24 lat. Tylko 3% Polaków będzie potrzebowało więcej środków na emeryturze niż zarabia obecnie, częściej taką odpowiedź wskazywały kobiety (4% do 3%) oraz osoby w wieku 35-44 lat. Tyle samo procent wskazało, że kwota powyżej 7 000 PLN, jest minimalną kwotą potrzebną do utrzymania na emeryturze, częściej mężczyźni zaznaczali taki przedział (4% do 2%) i osoby w wieku 18-24 lat. Takie dane płyną z badania “Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków”, zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Izby Zarządzania Funduszami i Aktywami. Mariusz Kapała
Mieszkańcy Warszawy i innych miast zabezpieczają swoją przyszłość na emeryturze najczęściej przez opłacanie składek ZUS/KRUS oraz odkładanie środków w banku. Składanie pieniędzy na koncie, jest zdaniem respondentów najlepszą formą zabezpieczenia przyszłości. Mają jednak świadomość, że to nie będą kokosy, dlatego niemal co trzeci chce pracować najdłużej jak tylko będzie to możliwe. Pełny raport na ten temat przeczytacie, otwierając galerię.
od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto