Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawska Karta Miejska: jak wgrać e-hologram? Coraz mniej czasu [INSTRUKCJA]

red.
Warszawska Karta Miejska. Trzeba będzie wgrać e-hologram
Warszawska Karta Miejska. Trzeba będzie wgrać e-hologram Kamila Stańczyk
Do 30 września posiadacze Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka będą musieli wymienić papierowy hologram na tzw. e-hologram. Ci, którzy będą chcieli wyrobić taką kartę po raz pierwszy, będą musieli przejść przez nieco inną procedurę, niż do tej pory. Przygotowaliśmy dla Was informator: jak wgrać e-hologram.

Warszawska Karta Miejska: jak wgrać e-hologram? [INSTRUKCJA]

Osoby, które posiadają karty z papierowymi hologramami i nadal chcą korzystać z przysługujących im ulg, muszą do końca września tego roku wgrać na swoje karty tzw. e-hologramy. Aby to zrobić, nie trzeba będzie stać w kolejce do Punktu Obsługi Pasażera ani do Wydziału Obsługi Mieszkańców w urzędzie dzielnicy. E-hologram można wgrać w wybranych biletomatach, postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie automatu.

Proces kodowania hologramów jest bardzo prosty. Po włożeniu karty do czytnika należy wybrać opcję wgrania e-hologramu. Potem trzeba potwierdzić, że w dalszym ciągu posiadamy uprawnienia do korzystania ze zniżek. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z regulaminem i oświadczenie, że zgadzamy się na okazanie, na wezwanie ZTM, stosownych dokumentów poświadczających uprawnienia do Karty Warszawiaka. Potem pozostaje już tylko wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po wgraniu e-hologramu można wyjąć kartę z czytnika.

W większości biletomatów, w których można kodować bilety długookresowe, funkcja została uruchomiona już 17 lutego. Będzie to więc ponad 1270 urządzeń w autobusach i około 600 stacjonarnych. Jedynie w 36 automatach, znajdujących się na stacjach II linii metra, nie będzie można wgrać e-hologramów. Gdyby ktoś miał wątpliwości, listę biletomatów można znaleźć TUTAJ.

Jeśli pojawi się komunikat, że karty nie ma na liście uprawnionych do wgrania nowego hologramu, należy udać się do Punktu Obsługi Pasażera ZTM z wymaganymi dokumentami.

E-hologramy można również wygrywać we wspomnianych POP-ach i WOM-ach. Wówczas należy ze sobą zabrać dowód tożsamości oraz jeden z dokumentów: pierwszą stronę PIT z prezentatą urzędu skarbowego, zaświadczenie z urzędu skarbowego, Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT-u, gdy rozliczamy się przez Internet. Osoby, które jeszcze nie mają Karty Warszawiaka a chciałyby ją uzyskać, również powinny zgłosić się do POP lub WOM z jednym z wyżej wymienionych dokumentów.

Elektroniczne hologramy, które zostaną wgrane w tym roku, będą obowiązywały do 30 września 2017. Zanim zdecydujemy się na wgranie e-hologramu, powinniśmy pamiętać, że będą one ważne dopiero od początku października. Do tego czasu, czyli do końca września, poświadczeniem uprawnienia do ulg i zniżek w ramach Karty Warszawiaka/Młodego Warszawiaka będą hologramy papierowe. Dlatego osoby, które mają hologramy naklejone na kartę, nie powinny ich z niej usuwać.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto