Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Warszawska Straż Miejska z nowym wyposażeniem. Służby zaprezentowały nowoczesny sprzęt ratowniczy

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Stołeczna Straż Miejska zaprezentowała nowy sprzęt ratowniczy
Stołeczna Straż Miejska zaprezentowała nowy sprzęt ratowniczy Szymon Starnawski
Straż Miejska m.st. Warszawy zaprezentowała nowy sprzęt ratowniczy, który znalazł się na wyposażeniu służb. Podczas specjalnej konferencji prasowej pokazano m.in. nowoczesne defibrylatory oraz wysokiej generacji plecaki ratownicze. W wydarzeniu udział wzięła zastępczyni prezydenta stolicy, Renata Kaznowska.

W środę 19 stycznia 2022 roku przy ulicy Sołtyka 8/10 w Warszawie, odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której stołeczna Straż Miejska zaprezentowała swój nowy sprzęt ratowniczy. W wydarzeniu udział wzięła wiceprezydentka stolicy Renata Kaznowska.

Stołeczna Straż Miejska zaprezentowała nowy sprzęt ratowniczy

Warszawska Straż Miejska z nowym wyposażeniem. Służby zaprez...

Obecna na prezentacji Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska stwierdziła, że nowy sprzęt ratowniczy pomoże strażnikom jeszcze efektywniej nieść pomoc osobom w stanie zagrożenia życia lub zdrowia. Pani prezydent złożyła na ręce Komendanta Zbigniewa Leszczyńskiego podziękowania za pracę strażników miejskich i ich zaangażowanie. Zwróciła uwagę, że nowy sprzęt będzie umieszczony w specjalnie oznakowanych pojazdach straży miejskiej. Zaapelowała, aby nie bać się wzywać pomocy w każdej sytuacji zagrożenia - czytamy w komunikacie stołecznej Straży Miejskiej.

Straż Miejska z nowym wyposażeniem ratowniczym

W skład nowego wyposażenia ratowniczego stołecznej Straży Miejskiej wchodzi m.in. 10 sztuk półautomatycznych defibrylatorów, które jak zaznaczają ratownicy, mogą być obsługiwane przez każdego.

Ich oprogramowanie poprowadzi przez kolejne czynności niezbędne do przywrócenia funkcji życiowych. Dodatkowo dwa z nich są wyposażone w zestawy szkoleniowe, pozwalające na lepsze wykorzystanie przez laików - wyjaśniają służby.

Straż Miejska wzbogaciła się również o 20 modułowych plecaków ratowniczych, których zawartość podzielona jest na części pomocne w określonych typach urazów. Uzupełnieniem jest 11 specjalistycznych plecaków ratowniczych, jakie do tej pory były na wyposażeniu jednostek ratunkowych.

Obecny podczas konferencji Naczelnik Referatu Profilaktyki i Planowania Grzegorz Staniszewski podkreślił, że funkcjonariusze w trakcie codziennej służby często podejmują interwencje związane z ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego, w tym interwencje związane z nagłym zatrzymaniem krążenia. W 2021 r. strażnicy miejscy ponad 900 razy podejmowali działania tego typu.

Defibrylator użyty niezwłocznie po nagłym zdarzeniu znacznie zwiększa szanse na przeżycie osoby poszkodowanej oraz ułatwia prowadzenie działań ratowniczych interweniującym strażnikom do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego - czytamy w komunikacie.

Stołeczna Straż Miejska zaprezentowała nowy sprzęt ratowniczySzymon Starnawski

Skuteczniejsza pomoc

Straż Miejska podkreśla, że niesienie pomocy medycznej potrzebującym jest jednym z obowiązków strażników, podobnie jak każdej osoby. Wielu spośród funkcjonariuszy podnosi swoje kwalifikacje.

W naszych szeregach mamy 64 ratowników - większość z nich to ratownicy kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, po ukończonych profesjonalnych kursach, doskonale znający się na czynnościach ratowniczych. Wśród nich jest siedmiu ratowników medycznych z tytułem zawodowym i uprawnieniami do udzielania świadczeń diagnostycznych, leczniczych, zapobiegawczych i profilaktycznych, szczególnie w stanach zagrożenia życia lub zdrowia. Teraz w ich ręce trafia sprzęt, dzięki któremu pomoc będą mogli nieść jeszcze skuteczniej - informuje stołeczna Straż Miejska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto