Warszawski Teatr Capitol zaprasza na szaloną nowość - spektakle improwizowane na nowej Scenie Amfiteatr

Materiał informacyjny Teatru Capitol
Potężna dawka energii i znakomita zabawa gwarantowane. Przyjdź na spektakl i bądź częścią tej historii!

Teatr Capitol od początku swojej działalności stawia na repertuar komediowy, prezentując światowe hity teatralne w gwiazdorskich obsadach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów poszerza obecnie swoją działalność o spektakle improwizowane. To przedstawienia, które nie mają scenarius-za, a o przebiegu akcji decyduje publiczność, która staje się częścią opowiadanej historii. Capitol do współpracy zaprosił łódzki Teatr Komedii Impro, specjalizujący się w tej formule. Dodatkowym udogod-nieniem jest nowo otwarta Scena Amfiteatr, której architektura idealnie wpisuje się w konwencję improwi-zacji.

"Zawsze bardzo dużym szacunkiem darzyłam kolegów, którzy zajmują się teatrem improwizowanym i zawsze chciałam mieć taką scenę. Teraz spełniło się moje marzenie, ponieważ otworzyliśmy w grudniu naszą nową, malutką, amfiteatralną przestrzeń - Scenę Amfiteatr— mówi Anna Gornostaj, dyrektor Teatru Capitol w Warszawie. „Aktorzy, którzy będą tutaj grać zajmują się tym od wielu lat, robią to absolutnie profesjonalnie, moim zdaniem najlepiej w Polsce.”

„Od dawna próbowałem znaleźć w Warszawie miejsce do grania, chciałem jednak, żeby to był teatr” - dodaje Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi. „4,5 roku temu zacząłem grać w Teatrze Capitol w spektaklu „Skok w bok”. Wiele razy rozmawialiśmy o moim po-myśle, aż w końcu Ania Gornostaj pozyskała od właściciela budynku jeszcze jedną przestrzeń i jej pierwsza myśl była taka, żeby zrobić scenę impro. I oto jesteśmy” - cieszy się Jacek Stefanik.

W repertuarze warszawskiego teatru można znaleźć na ten moment pięć improwizowanych tytułów, łódzkiego Teatru Komedii Impro, a ich oferta będzie stale rozszerzana. I choć przedstawie-nia nie mają ustalonego scenariusza, to każde toczyć się będzie wedle określonego schematu: w „Kryminale improwizowanym” popełnione zostanie morderstwo, w którym zginie osoba wskazana przez widzów; w „Wilkołakach”, czyli horrorze improwizowanym, publiczność będzie starała się wskazać, kto jest człowiekiem, a kto tytułowym wilkołakiem, a co za tym idzie, kto powinien zginąć, a kto przeżyć; w spektaklu „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” widzowie wspólnie z aktorami będą decydować o przyszłości mieszkańców małej miejscowości, którzy - z braku innych pomysłów na życie - zamierzają założyć zespół muzyczny; w przedstawieniu „Impro Atak!” wszyscy wspólnie bawić się będą w tzw. gry impro, ponieważ aktorzy zmierzą się z licznymi wyzwaniami rzucanymi im przez publiczność; a w „Komedii romantycznej” wspólnie z widzami będziemy odkrywać miłosne sekrety i przeżywać romantyczne perypetie bohaterów.

„Ta zabawa z publicznością jest bardzo ważnym elementem. Teatr bez widza nie istnieje, te-atr improwizowany w szczególności” - zaznacza Anna Gornostaj. „To są prawdziwe spektakle tea-tralne, to jest teatr z najwyższej półki i dlatego chcę współpracować z łódzkimi improwizatorami. Wi-działam, jak wyglądają ich przedstawienia, jaka jest interakcja z publicznością. Mają bardzo dobrą markę. To także bardzo dobra dawka humoru, i to w dobrym guście, nie ma brutalizmu, ani wulgary-zmów. Zapraszam na te spektakle całe rodziny!”

TEATR CAPITOL - SCENA AMFITEATR

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE IMPROWIZOWANE:
13 stycznia 2023 r. - „Kryminał improwizowany” [PREMIERA] - godz. 19.00
14 stycznia 2023 r. - „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” [PREMIERA] - godz. 19.00
20 stycznia 2023 r. - „Kryminał improwizowany” - godz. 19.00
27 stycznia 2023 r. - „Historia pewnego zespołu” - godz. 19.00
3 lutego 2023 r. - „Kryminał improwizowany” - godz. 19.00
10 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” [PREMIERA] - godz. 19.00
11 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 19.00
12 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 18.00
14 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 19.00 [WALENTYNKI]
17 lutego 2023 r. - „Historia pewnego zespołu” - godz. 19.00
24 lutego 2023 r. - „Wilkołaki”, czyli horror improwizowany [PREMIERA] - godz. 19.00.

Każde impro zdarza się tylko raz!
Przyjdź na spektakl i bądź częścią tej historii :)

BILETY I SZCZEGÓŁY:

WIĘCEJ INFORMACJI:

Patroni medialni Teatru Capitol: RMF MAXXX, Onet, Rzeczpospolita, Tele Tydzień, Świat Kobiety, AMS, Familie.pl, Przegląd

Partnerzy Teatru Capitol: oBag, Kicket.com, Aktywna Warszawa, Strefa Music Art, Best Can, MZA, Krajowa Grupa Spożywcza właściciel marki Polski Cukier.

Teatr Capitol jest członkiem Unii Teatrów Niezależnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Warszawski Teatr Capitol zaprasza na szaloną nowość - spektakle improwizowane na nowej Scenie Amfiteatr - Mazowieckie Nasze Miasto

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie