Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawskie „Lato w mieście 2015” [PROGRAM, ZAJĘCIA, ATRAKCJE]

Sandra Gozdur
Lato w mieście 2015 w Warszawie [LISTA MIEJSC]
Lato w mieście 2015 w Warszawie [LISTA MIEJSC] Marcin Oliva Soto
Zajęcia edukacyjno – wychowawcze, rekreacyjne, kulturalne oraz wycieczki, spektakle teatralne, seanse filmowe czy spotkanie z Pawłem Zagumnym – mistrzem świata w piłce siatkowej, to jedne z wielu atrakcji przygotowanych przez stołeczny ratusz dla dzieci, które w czasie wakacji pozostają w stolicy. „Lato w mieście” będzie trwało od 29 czerwca do 31 sierpnia.

Warszawskie „Lato w mieście 2015" [PROGRAM, ZAJĘCIA, ATRAKCJE]

Program tegorocznej edycji obejmuje 134 wakacyjne placówki edukacyjne, w których przygotowano miejsca dla ponad 14 tysięcy dzieci. To o sześć placówek i blisko dwa tysiące miejsc więcej niż w roku 2014. Letnie punkty w większości znajdować się będą w szkołach podstawowych, do których opiekunowie będą mogli przyprowadzać i odbierać najmłodszych przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7:00-8:00, do godz. 16:00-17:00.

Tradycyjnie w programie znalazły się bezpłatne zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne, teatralne, a także aktywności poza punktami – wycieczki, wyjścia na seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi, które organizowane będą m.in. w szkołach, domach kultury, obiektach sportowych czy dzielnicowych klubach. Jedyny koszt to niezmienne 7 zł dziennie za posiłek.

Dzieci niepełnosprawne będą miały do dyspozycji 7 placówek zorganizowanych w szkołach specjalnych, w których przygotowane będzie blisko 300 miejsc dla uczniów.

Dzięki uchwale Rady m.st. Warszawy wszystkie placówki uczestniczące w programie otrzymają karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów grup młodzieży środkami komunikacji miejskiej. Darmowy przewóz został także zapewniony dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo.

Miejskie i dzielnicowe ośrodki sportu i rekreacji przygotowały różnorodną ofertę zajęć dla dzieci. Do ich dyspozycji miasto odda 63 obiekty sportowe zawierające m.in. boiska, hale sportowe i baseny (w tym 4 pływalnie odkryte). Młodzi warszawiacy będą mieli także okazję by wziąć udział w turniejach i zawodach, m.in. piłki siatkowej, piłki nożnej, karate, szachów, pływackie, koszykówki i biegowe. Umiejętności jazdy na nartach, snowboardzie lub sankach uczestnicy programu będą mogli doskonalić na Całorocznym Stoku Narciarskim "Szczęśliwice". Oprócz tego w ofercie sportowej znajdują się również popularne kąpielisko „Moczydło” i skatepark w Ośrodku „Jutrzenka”.

W ramach oferty edukacyjno – kulturalnej przygotowanych zostało 693 różnorodnych zajęć i warsztatów. Centrum Nauki Kopernik zaoferowało dzieciom z wakacyjnych placówek 2200 bezpłatnych biletów, młodzi Warszawiacy będą mieli okazję lepiej poznać stolicę dzięki zajęciom prowadzonym w Muzeum Warszawy. Sztuka nowoczesna nie jest łatwą rzeczą, dlatego Muzeum Sztuki Nowoczesnej spróbuje pomóc w interpretacji tych dzieł. Muzeum Historii Żydów Polskich przygotowało ofertę pod hasłem „Więcej wiem o Żydach – więcej wiem o Polsce”. Zajęcia warsztatowe BayLab pt. „Zupa, pompa, odrobina hydraulika – czyli krew, serce i krążenie” pozwolą dzieciom i młodzieży poznawać świat, odkrywać mechanizmy i rozumieć procesy jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Bardzo interesującą propozycję ma także Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa, znajdujące się w Powsinie, gdyż ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie odpowiedzialnego korzystania z wszystkich funkcji lasów. Ponadto dzieci będą mieli okazję odwiedzić ZOO, pogłębić wiedzę o początkach kolei w Polsce, wziąć udział w warsztatach filozoficznych i aktorskich, a także poznać świat sprzed kilkuset milionów lat.

Komenda Stołeczna Policja także włączyła się w akcje organizując specjalne zajęcia poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych. Obojętna nie pozostała Straż Miejska, która przygotowała specjalny program „Wakacje ze Strażą Miejską”. Młodzi rowerzyści będą mieli okazję doskonalić technikę prowadzenia jednośladów, a także uzupełnić wiedzę z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym.

Uroczysta inauguracja programu „Lato w mieście” odbędzie się podczas pikniku „Bądź bezpieczny latem w mieście”, który odbędzie się w środę 1 lipca, w godz. 10:00 – 14:00 w Parku Agrykola. Podczas pikniku służby mundurowe takie jak: Komenda Stołeczna Policji, Straż Miejsca, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej czy Żandarmeria Wojskowa zaprezentują swoje wysokospecjalistyczne pojazdy. Młodzi będą mogli się też bawić na boiskach do plażowej piłki siatkowej. Piknik uświetni mistrz świata - Paweł Zagumny- z którym będzie można porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie czy wziąć autograf. Fundacja ART. wspólnie z dziećmi zbuduje teatr, a Fundacja Edukacji Astronomicznej umożliwi spojrzenie w gwiazdy dzięki mobilnym planetarium.

Zajęcia w ramach programu "Lato w mieście" dostępne będą zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla indywidualnych uczestników. Władze Warszawy szacują, że koszt programu to ponad 7 mln złotych.

Czytaj też: Lato w mieście 2015 w Warszawie [LISTA MIEJSC]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto