Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawskie Zoo szuka imienia dla małego leniwca. Zadecydować mają internauci

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Warszawskie Zoo ogłosiło konkurs na imię dla uroczego leniwca. Zadecydować mają internauci. Jak podała placówka, malec cały czas trzyma się mamy.

"Nasz mały leniwcowy chłopak prosi Was o pomoc w wyborze imienia" – ogłosili w mediach społecznościowych pracownicy Warszawskiego Zoo.

Warszawskie Zoo: "Imię wybiorą internauci"

Do wyboru imienia zostali poproszeni internauci i miłośnicy stołecznego ogrodu zoologicznego. Jak poinformowała placówka, są pewne wytyczne. Imię musi zaczynać się na literę "N".

Warszawskie Zoo szuka imienia dla małego leniwca. Zadecydowa...

W wyborze imienia mogą pomóc pewne informacje podane przez Warszawskie Zoo.

  • - maluch urodził się 22 grudnia 2021roku
  • - cały czas bardzo lubi wtulać się w mamę, podróżować z nią i dość niechętnie
  • decyduje się na samodzielne wycieczki
  • - ulubioną przekąską malucha (i mamy) jest hibiscusowa sałatka z kukurydzą, marchewką, jabłkiem, czerwoną papryką i ogórkiem i oczywiście kwiatem hibiscusa

.

Propozycje imienia dla małego mieszkańca zoo można zgłaszać na Facebooku pod postem do końca środy 14 września. Następnie pracownicy placówki wybiorą cztery imiona, które zostaną podane do publicznej wiadomości w czwartek. Wówczas internauci będą mieli ponownie okazję zadecydowania, które dwa z czterech wybranych imion znajdą się w finale, który rozpocznie się w poniedziałek 19 września w mediach społecznościowych.

Warszawskie Zoo. Śpią nawet 16 godz. dziennie i "łapią drzemkę" przy jedzeniu

Leniwce potrafią spać nawet 16 godz. dziennie. Jednak jak się okazuje fenomenem nie jest długość snu, a same okoliczności, w których te zwierzęta potrafią zasnąć.

- Samiec leniwca potrafi podejść do miski z jedzeniem, zacząć jeść i nagle złapać drzemkę. Zamiera w bezruchu, po prostu zasypia przy misce. Po pewnym czasie budzi się i albo je dalej, albo odchodzi. To wygląda naprawdę przekomicznie – opowiadała w rozmowie z nami Agnieszka Wojciechowska z Warszawskiego Zoo.

Naturalnie leniwce spotykane są lasach równikowych Ameryki Południowej i Środkowej, gdzie gatunek ten żyje samotnie – poza wyjątkiem matki z młodymi. Każdy osobnik zajmuje terytorium blisko 6,5 hektara. Ze względu na wycinanie brazylijskich lasów równikowych te roślinożerne zwierzęta zagrożone są wyginięciem.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto