Wielka Pętla Beskidzka

KLM
Blisko pół tysiąca kolarzy przyjechało w minioną sobotę do Istebnej. Powód? Udział w górskiej edycji Pucharu Polski w szosowych maratonach rowerowych "Pętla Beskidzka - Istebna 2009" o Puchar Euroregionu Śląsk ...

Blisko pół tysiąca kolarzy przyjechało w minioną sobotę do Istebnej. Powód? Udział w górskiej edycji Pucharu Polski w szosowych maratonach rowerowych "Pętla Beskidzka - Istebna 2009" o Puchar Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania trzy rodzaje tras - 75 km, 155 km i 225 km.

Wśród uczestników mini maratonu (75 km) najszybszy okazał się Bogdan Zok z Pawłowic Na dziesiątym miejscu został sklasyfikowany Adam Heczko z Cieszyna. W gronie kobiet w kategorii wiekowej 41-50 lat trzecia była Irena Sudoł ze Skoczowa. Wśród najstarszych uczestników zawodów czwarte miejsce zajął Jan Ferdyn z Ustronia.

Na średnim dystansie (155 km) najlepszy okazał się Adrian Brzózka z Ustronia, który trasę 155 km pokonał w ciągu 4 godzin, 56 minut i 43 sekund. Nikomu więcej nie udało się przejechać 155 km poniżej 5 godzin.

W giga maratonie (225 km) najwyżej spośród kolarzy z powiatu cieszyńskiego uplasował się Andrzej Miech ze Skoczowa, który z czasem 8 godzin i 12 minut zajął 31 miejsce.