Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wilanów Park. Pierwszy park w dzielnicy zbuduje deweloper. A obok sklepy, biura i kino

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
W Wilanowie deweloper stworzy park połączony z nietypową galerią handlową. Zieleń zajmie aż dwa hektary. Właśnie ruszył konkurs na całą inwestycję. Czuwa nad nim warszawski oddział SARP.

Pierwszy większy park w Miasteczku Wilanów (nie licząc przyosiedlowego Parku Ostoja) zbuduje prywatny deweloper. Przeznaczy na niego dwa hektary ze swojej ogromnej działki (7 hektarów) pomiędzy Przyczółkową i Al. Rzeczypospolitej. Inwestor – Ceetrus Polska – zarządzający galeriami handlowymi ogłosił właśnie konkurs na koncepcję parku, który ma być częścią większego pomysłu. Poza parkiem w planach jest także budowa kompleksu biurowo-handlowego z kinem i hotelem oraz oranżerią z restauracjami.

- W gronie mieszkańców, społeczników, radnych oraz przedstawicieli samorządu omówiliśmy i sprecyzowaliśmy oczekiwania dotyczące ponad 2-hektarowego parku o charakterze miejskim. Teraz przekazujemy te wytyczne w ręce architektów i projektantów – mówi Maciej Wydrzyński, szef projektu. Konkurs jest organizowany ze współpracy z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Inwestor rozpoczął prace po uchwaleniu przez Radę Warszawy planu zagospodarowania przestrzennego tej części Wilanowa.

Kiedy powstanie Wilanów Park?

Budowa parku przebiegać będzie równolegle do powstawania reszty kompleksu Wilanów Park. Rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego na całą inwestycję planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Deweloper przyznaje, że od momentu otrzymania wszystkich pozwoleń potrzebuje dwóch lat na zakończenie budowy. Zatem otwarcie Wilanów Park odbędzie się najwcześniej w 2023 roku.

Przedstawiciele Wilanów Park tłumaczą, że nie będzie to galeria-moloch, a inwestycja typu mixed-use, czyli miks handlu, rozrywki i gastronomii. Sklepy mają zająć mniej niż połowę centrum handlowego Wilanów Park, czyli maksymalnie około 30 tys. mkw. (tyle założono w planie zagospodarowania). Na resztę złożą się m. in. restauracje, których większość znajdzie się w estetycznej oranżerii czynnej przez cały rok.

Poza tym planowane jest tam kino, hotel, centrum medyczne, a nawet biura (część w co-workingu). Wszystko to znajdzie się od strony Południowej Obwodnicy Warszawy, tworząc bufor oddzielający park od hałaśliwej drogi szybkiego ruchu.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto