Włocłavia pokonana już po raz drugi [zdjęcia, wideo]

Włocłavia na stadionie w Brodnicy
Włocłavia na stadionie w Brodnicy Konrad Ratajczyk
Kolejną wygraną w sezonie zanotowała Mień. Wreszcie punkty i to na wyjeździe zdobyła izbicka Kujawianka. Przegrała już po raz drugi, tym razem w Brodnicy, Włocłavia.

Drugą już porażkę w tym sezonie zanotowała Włocłavia. Tym razem włocławianie ulegli w Brodnicy Sparcie. Mecz stał na dobrym poziomie. Po 3. minutach drugiej połowy Jakub Feter zagrał z wolnego do rywala i zamiast akcji ofensywnej Włocłavii, Sparta przeprowadziła kontrę i zdobyła gola. Włocławianie wyrównali po rzucie z rogu (dośrodkował Billy Abbott, a gola strzelił Mariusz Cichowlas), ale to gospodarze ostatecznie cieszyli się z wygranej. W 72. min Piotr Hadaś sfaulował na 18 metrze, a Marcin Rupiński strzałem nad murem dał wygraną Sparcie. - Był to typowy mecz na remis - powiedział Mirosław Milewski, trener Włocłavii. - Niestety, ponownie zabrakło konsekwencji w grze defensywnej. Rozdajemy prezenty rywalom. W taki sposób nie możemy się prezentować, jeżeli myślimy o zwycięstwach i awansie. Włocłavia, której celem jest 3. liga ma już sześć straconych punktów. Potrzebny jest więc wstrząs w drużynie. Na razie jednak działacze zmieniają szkoleniowców. Nowym trenerem bramkarzy został bowiem Jarosław Dembek, który zastąpił Ryszarda Kobielskiego. Lipnowianie wygrali, mimo, iż na mecz do Sępólna Krajeńskiego pojechali poważnie osłabieni brakiem 3. podstawowych zawodników.Szczególnie obawiano się gry w defensywie, ponieważ nie mogło wystąpić dwóch stoperów Przemysław Trzciński i Michał Mielczarek. Udanie zastąpili ich jednak Bartłomiej Kmieć i Paweł Zaborowski. Natomiast za Michała Ośmiałowskiego zagrał jego zmiennik Kamil Gołębiewski.Gospodarze szansę na prowadzenie mieli tuż przed przerwą, ale Vladimir Erkvania z wolnego trafił w słupek. Była to jedyna groźniejsza akcja Krajny. Wynik meczu rozstrzygnął się po przerwie. W 52. min z wolnego dośrodkował Kamil Frąckowiak, a gola z bliska zdobył Rafał Lisota. W 77. minucie ponownie zagrywał Frąckowiak, a na 2:0 podwyższył Lisota, który jest najskuteczniejszym strzelcem IV ligi. Wynik meczu w 83. min. ustalił, po indywidualnej akcji, wprowadzony nieco wcześniej do gry Jarosław Kępiński.To trzecia wygrana Mieni i tylko dzięki gorszemu bilansowi bramkowemu (jedna bramka stracona więcej niż Start Warlubie) lipnowianie zajmują drugie miejsce w tabeli.Wreszcie punkty i to od razu trzy wywalczył inny beniaminek Kujawianka. Zespół z Izbicy Kujawskiej pokonał w Kruszwicy niezwyciężone przed czwartą kolejką miejscowe Gopło. Już w 15. min Tomasz Szablewski (wychowanek Włocłavii) dobił strzał Mariusza Gawrońskiego i goście objęli prowadzenie.- Praktycznie od tego momentu kontrolowaliśmy przebieg meczu. Mogliśmy wygrać wyżej, ale skuteczność ponownie szwankowała - powiedział Arkadiusz Dubczak, trener Kujawianki. - Na dodatek od 42. minuty musieliśmy grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Miłosz Gańczak. To zdeterminowało naszą taktykę na drugą połowę. Cofnęliśmy się i bez problemów utrzymaliśmy korzystny wynik.O MECZU CZYTAJ TAKŻE TUTAJ - HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO KUJAWIANKIWYNIKI TERMINARZ IV LIGI KUJAWSKO-POMORSKIEJZDJĘCIA Z MECZU SPARTA - WŁOCŁAVIA - KLIKNIJ TUTAJSkładyKUJAWIANKA: Bednarski - Gańczak, Pińkowski, B. Mielczarek, Szablewski - Mularski, Palmowski (60, Iżmanowski), Galanciak (90, Goc), Kuropatwiński (87, Jędrzejewski) - M. Lewandowski (60, Małachowski), Gawroński. MIEŃ: Ziemiańczyk - Serafin, Kmieć, Zaborowski, Frąckowiak - Kowalczyk, Gajda (87, Gralak), Fodrowski, Gołębiewski (65, Markowski), Śmigiel (69, Kępiński), Lisota (87, Budziński). WŁOCŁAVIA: Kaźmierczak - Suchomski, Ewert, B. Feter, Piotrowski (84, Rogalski) - Szczęsny (58, Skonieczny), Abbott, Cichowlas, Tłuchowski (65, Hadaś), Matusiak (46, J. Feter), Kwiatkowski. W środę rozegrane zostaną spotkania I rundy Pucharu Polski. Cukrownik Fabianki - Zdrój Ciechocinek (17 - Wojciech Prokopowicz), Lubienianka - Orlęta Aleksnadrów Kujawski (17 - Jacek Kolwalewski), Kujawy Kozy - MGKS Lubraniec (17.30 - Radosław Ziarkowski), Jagiellonka Nieszawa - LTP Lubanie (17.30 - Piotr Ciesielski), Unia Leszcze - Unia Methurt Choceń (17.30 - Rafał Jankowski), Tłuchowia - Sadownik Waganiec (18 - Krzysztof Budziński), Kujawiak Kruszyn - Skrwa Skrwilno (18 - Wojciech Winnicki), Piast Bądkowo - Zjednoczeni Piotrków Kujawski (18 - Tomasz Perliński), Zgoda Chodecz - GKS Baruchowo (18 - Adam Kraśnicki), Lech Dobre - Kujawiak Lumac Kowal (18 - Szymon Osieczak), Orzeł Agropol Służewo - Lider AZS WSHE Włocławek (18 - Piotr Łęgosz).Od 2. rundy (12 września) rywalizację rozpoczną: Włocłavia, Start Radziejów, Kujawianka, Mień oraz Grot Kowalki, którego pierwotny rywal Łokietek Brześć Kuj. wycofał się z rozgrywek.