Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wycięli za mało starych topól w rejonie kieleckiego zalewu - kielczanka alarmuje

Redakcja
W rejonie zalewu przy ulicy Klonowej, między ścieżką rowerową i ogródkami działkowymi wycięto tylko część drzew. Zostawiono topole, które są również w złym stanie i zagrażają przechodniom.
W rejonie zalewu przy ulicy Klonowej, między ścieżką rowerową i ogródkami działkowymi wycięto tylko część drzew. Zostawiono topole, które są również w złym stanie i zagrażają przechodniom. Łukasz Zarzycki
Przy alejce i ogródkach działkowych zostawiono stare drzewa, które zagrażają pieszym i rowerzystom - alarmują kielczanie.

- Dlaczego w rejonie zalewu, między ścieżką rowerową i ogródkami działkowymi wycięto tak mało drzew? Po co zostawiono inne topole, które są tak samo niepotrzebne jak te wycięte? - zaalarmowała nas czytelniczka.- Z wielką radością przyjęłam panów, którzy kilka tygodni temu zaczęli wycinać topole. Byłam przekonana, że usuną wszystkie drzewa rosnące na wysokości ogródków działkowych, ale niestety około połowa została. Były one sadzone w tym samym czasie i wszystkie są stare, schorowane. Opadają z nich suche gałęzie, które lądują na alejce. Chodzi po niej mnóstwo pieszych, także rodziców z małymi dziećmi w wózkach, wiele osób biega czy jeździ na rowerze. Takie stare, schorowane topole są dla nich zagrożeniem. Są też uciążliwe dla działkowców, ponieważ liście spadają na grządki. Jesienią codziennie trzeba je grabić i nie ma co z nimi zrobić. Nie wolno ich palić, a miasto odbiera je tylko dwa razy w roku.- Zleciliśmy wycinkę 36 topól rosnących nad zalewem, ponieważ na tyle otrzymaliśmy zgodę - informuje Maciej Libudzić z Wydziału Usług Komunalnych w Urzędzie Miasta.Zdaniem urzędników wydających zgodę na wycinkę topól rosnących przy ścieżce rowerowej, wszystkie one powinny trafić pod topór. - Wydaliśmy zgodę na wykarczowanie tylko części z nich, ponieważ Wydział Usług Komunalnych kazał nam wybrać te w najgorszym stanie, około 30 sztuk. Na wycięcie tylko tylu topól mieli pieniądze - tłumaczy Andrzej Grudziecki z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto