Wygodny dojazd na lotnisko w Modlinie

materiał partnera
Jeśli planujesz podróż i chcesz zapiąć wszystko na ostatni guzik – pamiętaj, aby poza wyborem przewoźnika, wyszukaniem tanich biletów i przemyślanym pakowaniem zadbać też o dojazd na lotnisko i wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Taksówka lub własny samochód

Do portu lotniczego Warszawa Modlin z Centrum można dojechać od 40 do 90 minut. Pamiętajmy, aby taksówkę zamówić z wyprzedzeniem – najlepiej na konkretną godzinę. Cena za przejazd zależy od korporacji, przykładowo przejazd od poniedziałku do soboty (w godzinach 06:00 do 22:00) będzie kosztował 99 zł (z centrum miasta na lotnisko).

Jak dotrzeć do Modlina własnym autem? Główna trasa prowadzi Wisłostradą, później krajową "siódemką" w kierunku na Gdańsk, a następnie drogą krajową nr 62. Ogromnym ułatwieniem są strzeżone parkingi znajdujące się przy lotnisku. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji? Po pierwsze: parkujemy przy samym lotnisku w Modlinie - parking znajduje się zaledwie kilka kroków do terminala. Po drugie: możemy liczyć na ciekawe promocje, np. na parkingu Orange Parking Modlin w cenie parkowania można skorzystać z taxi bagażowego i osobowego.

Ceny postoju nie są wygórowane, przykładowo na wspomnianym parkingu za jeden dzień postoju zapłacimy 35 zł, za dwa 45 zł, a za 7 dni 85 zł.

Pociąg

To jedna z tańszych opcji, ale utrudnieniem jest konieczność przesiadki – pociągiem z Dworca Gdańskiego lub Dworca Centralnego dojeżdżamy do stacji PKP Modlin, pod sam terminal dowiezie nas autobus. Podróż łącznie trwa ok. 60 minut i kosztuje 17 zł, jeśli kupimy tzw. bilet lotniskowy. Uprawnia on do przejazdu pociągiem i autobusem Kolei Mazowieckich na odcinku Centrum – Port Lotniczy Modlin i odwrotnie.

Autobus

ModlinBus kursuje z centrum Warszawy (Pałac Kultury i Nauki) do samego Portu Lotniczego – podróż trwa ok. 45 minut. Autobus nie zatrzymuje się na przystankach. Jeśli posiadamy bilet na dowolny lot krajowy, to ModlinBusem pojedziemy za 19 zł. Najtańszą opcją jest wykupienie biletu z wyprzedzeniem – wówczas zapłacimy 9 zł. Warto wiedzieć, że tylko bilet zakupiony online daje gwarancję miejsca w autobusie.

Na lotnisko dojedziemy też autobusami PKS, które obsługuje Polonus. Bilet normalny kosztuje 9 zł, autobusy kursują ze stacji Warszawa Gdańska oraz z Dworca Centralnego. Alternatywą są autobusy Translud – w tej samej cenie. W obu przypadkach w ok. 60-65 minut dojedziemy na przystanek Modlin Twierdza Pętla i czeka nas przesiadka – na szczęście autobusy są ze sobą skoordynowane, a dojazd pod sam terminal trwa 5 minut i kosztuje tylko złotówkę.

Wyjazd na dłużej

Jak widać - najpraktyczniejszą opcją jest dojazd własnym autem i pozostawienie go na parkingu. A co jeśli wyjeżdżamy na dłużej? Za parking wcale nie zapłacimy fortuny, np. w aktualnie trwającej promocji wiosennej Orange Parking Modlin parkowanie na 10-14 dni kosztuje 110 zł, a za każdą kolejną dobę płacimy tylko 5 zł. To niewielki wydatek za komfort dojazdu oraz pewność, że auta znajdują się pod czujnym okiem pracowników ochrony 24 godziny na dobę.

Tekst powstał we współpracy z: http://modlinparking.pl/

Nieletni za kółkiem? Są warunki

Wideo

Dodaj ogłoszenie