Wygrana AZS Koszalin nad Rosą Radom

Azs Koszalin odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni trenera Cizmicia pokonali po zaciętym meczu Rosę Radom 79-71 tym samym przełamali pasmo porażek na wyjeździe.

Mecz zaczął się pomyślnie dla AZS Koszalin. Od samego początku Akademicy grali mądrze w obronie i skutecznie w ataku. Gospodarze jednak nie byli tak gościnni i nie pozwolili odskoczyć naszym koszykarzom na więcej niż kilka oczek. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem (25-25). Druga kwarta należała już do gospodarzy, a w szczególności gra byłego zawodnika AZS J.J Mondgomerego. To jego celne "trójki" pozwoliły wyjść Rosie na pięciopunktowe prowadzenie do przerw   48-43. Po przerwie zawodnicy AZS-u  zagrali zdecydowanie lepiej. nie tracąc zbyt dużego dystansu do rywala i zakończyli tą kwartę wynikiem 73-67.Czwarta  kwarta to już popis zespołowej gry AZS Koszalin . Nasz center spisywał się rewelacyjnie na obu tablicach. Punktował i świetnie dogrywał. Łącznie w meczu zdobył 28 pkt. i jest to jego rekord w tym sezonie. Dzięki temu zwycięstwu zespół AZS Koszalin jest na drugim miejscu w Tauron Basket Lidze i jeżeli w dniu jutrzejszym Trefl Sopot dozna porażki z Anwilem Włocławek to najbliższy mecz (02,12,2012) na własnym parkiecie AZS Koszalin rozegra z Czarnymi Słupsk i będzie to mecz o miano najlepszej drużyny w lidze po pierwszej części rundy zasadniczej. A więc trzymajmy kciuki i kibicujmy Akademikom.
Kwarty: 25:25, 23:18, 25:24, 18:30
Punktowali: Paweł Leończyk

13 ,Robert Skibniewski 5, Sek Henry 4, Bartłomiej Wołoszyn 3, Łukasz Wiśniewski 18, Michael Kuebler 3, Jeff Robinson 18, Darrell Harris 28, Artur Mielczarek 5, Rafał Bigus 0