Wygrana i przegrana MKS-u Basket Grudziądz

newsmaan
newsmaan
Nasi koszykarze wygrali w Janikowie mecz na wyjeździe. Przegrali niestety potyczkę w Bydgoszczy.

Zwycięstwem zakończyli tydzień zawodnicy MKS Basket Grudziądz, po wtorkowej porażce w Bydgoszczy z Novum I 55-74 udało się zwyciężyć zespół z Janikowa na ich terenie 67:59. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, że jest to pierwsza wygrana w Janikowie. Mecz był bardzo wyrównany, jeszcze w czwartej kwarcie wynik był remisowy. Na szczęście w końcówce spotkania zawodnicy Basketu zachowali „zimną krew" i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Natomiast mecz w Bydgoszczy miał zupełnie inny przebieg, zespołowi Novum I w pierwszej kwarcie udało się zdobyć 16 punktową przewagę i do końca spotkania kontrolować przebieg meczu. Chociaż zawodnikom z Grudziądza w dalszej części meczu udało się zniwelować przewagę do 10 punktów, nie zdołali dogonić kolegów z Bydgoszczy. Jeszcze dwa lata temu w rozgrywkach koszykarze z Novum byli drużyną, która wygrywała z Basketem różnicą 50 punktów, teraz nasi koszykarze walczyli jak równy z równym, o czym świadczy fakt wygranych dwóch kwart meczu.