Wygrana w Mysłowicach

Michał Dudek
Miłą niespodziankę sprawiły siatkarki PLKS Pszczyna, które na wyjeździe pokonały MOSiR Remagum Mysłowice 3:2. Zwycięstwo oznacza, że pszczyński zespół na swoje konto może zapisać cenne dwa punkty.

Spotkanie z Mysłowicami było rewanżem za mecz w Pucharze Polski rozgrywany dwa tygodnie temu w pszczyńskiej hali.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu emocji nie brakowało, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w piątym secie. Historia się powtórzyła i PLKS ponownie zwyciężył.

W pierwszym secie byliśmy świadkami walki punkt za punkt. Dzięki dobrej grze byłej zawodniczki PLKS Barbary Kubieniec mysłowiczanki wygrały 27:25. Po zmianie stron nasz zespół zaczął odrabiać straty, głównie za sprawą Agnieszki Mitręgi, która doskonale spisywała się, szczególnie na polu zagrywki. Tego seta PLKS wygrał do 15. W trzeciej odsłonie pszczyński zespół również zagrał bardzo dobrze i zwyciężył do 18. W kolejnym było już gorzej. Zespół gospodarzy rozgromił PLKS do 13. Na szczęście w decydującej partii nasz zespół wykazał się większą odporność psychiczną i zakończył pojedynek na swoją korzyść.

Po spotkaniu bardzo dużo mówiło się o pracy sędziów. Sztab szkoleniowy PLKS był niezadowolony z niektórych decyzji arbitrów oraz z tego, że w protokole pomeczowym nie znalazły się uwagi zgłaszane przy dwóch akcjach, co zgodnie z regulaminem jest możliwe, gdy zgłasza je kapitan lub jego zastępca w trakcie gry.

Jutro PLKS podejmować będzie drużynę Budowlanych Toruń. Mecz odbędzie się hali POSiR przy ul. Zamenhofa 5.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?