Wyjątkowa szkoła tańca ZaniewiczMichniewska!

Materiał informacyjny Szkoły Tańca ZaniewiczMichniewska
Na warszawskiej Białołęce powstała jedyna w swoim rodzaju szkoła tańca, objęta patronatem pierwszego na świecie teatru ekologicznego Bohema House.

Dwie różne osoby, z dwóch różnych światów połączone miłością do tańca założyły dla mieszkańców Warszawy, a dokładnie Białołęki i okolic szkołę tańca o wyjątkowych wyróżnikach. Profesjonalista, choreograf, tancerz teatralny Bartłomiej Zaniewicz i amatorka, marząca od dzieciństwa o tym by tańczyć Katarzyna Michniewska połączyli swe siły i powstała...ekologiczna szkoła tańca! Sen jej o tańcu spełnia się bardzo późno, bo dopiero w dojrzałym życiu...Dlatego też szkoła ta stworzona jest głównie dla osób dorosłych, świadomych wyjątkowych właściwości tańca. Ukojenie, terapia, Zen, rehabilitacja, relaks i fantastyczny sposób spędzania czasu dla ludzi wrażliwych na muzykę i piękno ruchu ludzkiego ciała. Ale nie tylko - o tym za chwilę...

Dlaczego ekologiczna szkoła tańca?

Taniec stanowi najstarszą formę wyrażania emocji. Jako forma komunikacji niewerbalnej od ponad 5000 lat wykorzystywany był w uzdrawiających rytuałach. Ziemia obecnie jest w potrzebie takiego odwrotu, uzdrowienia niszczycielskich procesów. Pierwotnie taniec służył autoekspresji, pozwalającej na wyrażenie poczucia cykliczności życia. Obecnie kiedy ta cykliczność jest zagrożona, jest formą pokazania oburzenia i grozy jaka towarzyszy nam w związku z kryzysem klimatycznym.

Doktor Katarzyna Michniewska, prezes spółki akcyjnej Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Project Zero Waste oraz M&M Consulting, ekonomista środowiskowy, przedsiębiorca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu firm usługowych, bizneswoman roku 2017 wg plebiscytu Puls Biznesu, walcząc z ociepleniem klimatu, dostrzega części wspólne łączące taniec, piękno przyrody, zwierząt i człowieka i ich powiązania z ekosystemem w kryzysie.

W dotarciu do świadomości i wyobraźni ludzi żyjących na zdewastowanej planecie towarzyszy jej Bartłomiej Zaniewicz, artysta, choreograf, tancerz teatralny wielu warszawskich teatrów oraz znamienity instruktor tańca.
Wyruszają w podróż po świecie, szukając inspiracji wśród różnych plemion i narodów oraz ich kultur i praktykowanych tańców. Inspirują swoją podróżą i relacjami, pokazującymi piękno tańca i otaczającego nas świata by walczyć z kryzysem klimatycznym.

Co to jest taneczny boot camp?

Intensywnie trenując w ramach tak zwanych boot campów, dotarli już na 4 kontynenty: do Azji, najbardziej zanieczyszczonej i zdewastowanej, trenują w Europie, Ameryce Północnej, docierając na Broadway czy w Afryce, która odmawia przyjmowania tworzyw sztucznych, innych niż niezbędne człowiekowi.

W każdym miejscu na treningi poświęcają po kilka godzin dziennie, co okazuje się być terapeutyczne i zbawienne dla uczniów po ciężkich operacjach lub żyjących na co dzień w stresie. Znaczna część ich uczniów to pacjenci onkologiczni - niewątpliwie choroby cywilizacyjne wynikają z zanieczyszczenia przyrody.

Ich podróże pokazują, że wszyscy ludzie ponad podziałami religijnymi, politycznymi i tożsamościowymi są zgodni, że mamy jedną matkę Ziemię i należy o nią zadbać. Każda z napotkanych przez nich osób, tancerzy czy przypadkowych podróżnych przyznaje, że sprawy w zakresie ekologii przybrały zły obrót. Wszyscy udzielają im wsparcia a częścią wspólną jest taniec i muzyka bliska sercu każdego bez wyjątku człowieka.

Oboje w codziennym życiu stosują zasadę zero waste, unikają jedzenia mięsa i stosowania używek, żyją w harmonii z otoczeniem i szacunku dla wszystkich istnień na Ziemi.

W kwietniu uruchomili w Warszawie kolejne swe studio tańca - tym razem Broadway Jazz Światowida na Białołęce, do którego zapraszają nas z plejadą wyjątkowych Instruktorów, ale też nietypowych i wyjątkowo wartościowych zajęć skupiających się na potrzebach człowieka.

Ambasadorami są wyjątkowe osobistości polskiej sceny teatralnej i tanecznej: Maciej Orłoś, Jerzy Grzechnik, Artur Chamski oraz Izabela i Jose Torres.

Dodaj ogłoszenie