Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wymienialnia książek w Kordegardzie. Przynieś książkę i wyjdź z nową

ew/ap
Wymienialnia książek w Kordegardzie. Przynieś książkę i wyjdź z nową
Wymienialnia książek w Kordegardzie. Przynieś książkę i wyjdź z nową arch. mm
Wymienialnia książek w Kordegardzie to już tradycja. Kolejne wydarzenie, na którym można wymieniać się poszczególnymi egzemplarzami między sobą, odbędzie się w sobotę 18 kwietnia.

Masz książki, które leżą na półkach bezużytecznie? Wymień ja na inne! Wymieniając książki, dajemy im nowe życie, przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Już 18 kwietnia Kordegarda zaprasza na sobotę z książką. Odbędzie się też spotkanie dyskusyjnego klubu książki Bukklub.

Bukklub to rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę. Tym razem pod lupę trafi „Szum" Magdaleny Tulli. Zgłoszenia udziału przyjmowane są pod adresem mailowym: [email protected]. Wstęp wolny.

Na spotkaniach omawiane są zarówno tytuły z literatury polskiej, jak i zagranicznej. Miłośnicy książek dyskutują zarówno o nowościach, jak i klasykach literatury światowej. Do tej pory w szpony dyskusji dostały się m.in.: „Piaskowa góra” Joanny Bator, „Lala” Jacka Dehnela, „Tworki” Marka Bieńczyka, „Ludzka skaza” Philipa Rotha, „Czekając na barbarzyńców” J.M. Coetzee`go, „Życie jest gdzie indziej” Milana Kundery, „Rzecz o mych smutnych dziwkach" Gabriela.G.Marqueza, „Głód” Knuta Hamsuna, „Cwaniary” Sylwii Chutnik, „Nocne zwierzęta” Patrycji Pustkowiak, „Morfina” Szczepana Twardocha, „Kronika ptaka nakręcacza”, H. Murakamiego, „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Moja walka” Karla Ove Knausgarda.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00, a już od 16:00 będzie można przyjść i wymienić się książkami podczas Cyklicznej Wymienialni Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu. Każdy znajdzie tam coś dla siebie - od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, encyklopedie, podręczniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową.

Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto