Wyniki VII kolejki w lidze radziejowskiej

TKKFRADZIEJOWIANKA
W dniu 5.02.2012 w sali ZSiP w Radziejowie odbyła się siódma kolejka w lidze regionalnej w piłkę siatkową prowadzoną przez Ognisko TKKF „Radziejowianka” w Radziejowie.

Na zewnątrz sali gimnastycznej mroźno a na parkiecie drużyny rozgrzewały kibiców wspaniałą sportową atmosferą.
W pierwszym meczu faworytem był zespół z Kruszwicy, który przegrał dwa pierwsze sety po przewagach do 26 i 24 z Topólką zanosiło się na sensację. Niestety młody zespół Tęczy” zapomniał”, że trzeba jeszcze wygrać jednego seta, aby mecz zaliczyć za trzy punkty. Dwa następne sety zdecydowanie wygrane Zagopla do 10, 13w piątym do 12 ostatecznie 3-2 dla Zagopla Kruszwica. W następnym pojedynku spotkały się drużyny Kuranty z Zakrzewem. Zapowiadał się ciekawy mecz z uwagi, że to ścisła czołówka ligi. Drużyna z Zakrzewa zagrała poniżej swoich umiejętności i przegrała w trzech setach do 15,20,21 . W meczu TKKF – Oldboy lepszymi okazali się młodsi koledzy wygrywając 3-0 (23,21,16) .
Szlagierem niedzielnych zmagań był mecz lidera Dragona z odwiecznym rywalem z Powiatówką Dobre drugie miejsce, więc walczono o pierwsze miejsce. Od początku pojedynku to Powiatówka Dobre narzuciła swój styl gry i nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł Dragonowi, w drużynie z Dobrego wszystko funkcjonowało bardzo dobrze. Pierwszy set to od początku prowadzenie Powiatówki, ale Dragon walczył do końca i tego seta przegrał minimalnie do 23, zapowiadały się, więc spore emocje. Drugi set to już koncert gry drużyny z Dobrego, dobra zagrywka, blok i ataki nie pozwoliły nawet na chwilę pomyśleć, że Dragon wyjdzie z tego seta zwycięsko, Powiatówka Dobre wygrywa go do 18.W trzecim secie Dragon nie wytrzymał presji, zaczęły się dyskusje a nie gra co Powiatówka skrzętnie wykorzystała i rozbiła Dragona do 16. Zwycięstwo Powiatówki Dobre nie było nawet przez moment zagrożone, drużyna z Dobrego była lepsza w każdym elemencie gry a obrana taktyka przed meczem, czyli trudna zagrywka i podwójny blok w ciemno na graczy: Kołtuńskiego i Barczyka się sprawdziły. Mecz nie przyniósł zapowiadanych emocji. Tak, więc samodzielnym liderem po dzisiejszej kolejce została drużyna Powiatówki Dobre, która jak do tej pory nie znalazła pogromcy i oby tak zostało do końca.