Wyścig Kolarski w Grudziądzu już za nami. Wygrał Belg

Łukasz Szalkowski
Od czwartku trwał XXIV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów. Na drogach Grudziądza i okolic z silnym wiatrem i upałem zmagało się 151 kolarzy. Do mety dotarło tylko 80 z nich.

Zwycięzcą wyścigu został Belg - Jonas Rickaert. Pozostałe miejsca na podium zajęli Kazachowie - Kirill Morvintsew i Diyas Shagayev. W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się ekipy: Kazachstanu, Białorusi, Litwy i Pacificu Toruń.Do mety udało się dojechać tylko dwóm kolarzom grudziądzkiej Stali. Najwyżej z miejscowych zawodników uplasował się Patryk Kubiak, który zajął 16. pozycję.Liczącą 406,7 km trasę pokonało tylko 80 ze 151 startujących zawodników. Jak mówili organizatorzy, silny wiatr i upał, które towarzyszyły kolarzom niemal od początku zmagań sprawiły, że do końca wyścigu dotrwała tylko połowa stawki. Nie zabrakło niestety kolizji, przez które swój udział w zawodach zakończyło aż troje grudziądzan: Paweł Madrak, Łukasz Klasiński i Tomasz Madrak. Jeden z reprezentantów Łotwy wpadł pod wóz techniczny, a Ukrainiec po kraksie wylądował w szpitalu z obrażeniami głowy.Sędzia główny ocenił organizację grudziądzkiego wyścigu na 4+.