Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku już 10 stycznia!

Redakcja
Na rynku ułożą tory, wybudują most tolerancji i sprzedadzą radiowóz z Królowego Mostu. Ponad 500 wolontariuszy WOŚP z Białegostoku będzie w tym roku zbierać pieniądze na chore dzieci. (fot. A. Chomicz)
Na rynku ułożą tory, wybudują most tolerancji i sprzedadzą radiowóz z Królowego Mostu. Ponad 500 wolontariuszy WOŚP z Białegostoku będzie w tym roku zbierać pieniądze na chore dzieci. (fot. A. Chomicz) Teraz Białystok
Po raz drugi zagramy na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi – mówi Marcin Wróbel, szef białostockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W zeszłym roku zebraliśmy rekordowo dużo pieniędzy, ale to nie wystarczyło na cały sprzęt. Dlatego zbieramy dla nich jeszcze raz.

A w tym roku szykuje się masa atrakcji. W siedzibie sztabu już czeka na nowego właściciela policyjny radiowóz z Królowego Mostu. Ale nie jest to zwyczajne auto. Ten polonez to gwiazda filmowa – zagrał w „U Pana Boga za piecem” (razem z Andrzejem Beya Zaborskim). – Nie można nim jeździć, bo to zabytek. Ale i tak jest fajny – mówi Adrian Masłowski, jeden z wolontariuszy WOŚP. Auto będzie można wylicytować na internetowej aukcji. Znajdą się tam też na przykład tory kolejowe z początku ubiegłego wieku czy zabytkowe lampy.
 
Kolejowych atrakcji w czasie tego finału będzie więcej. Na rynku przed Ratuszem ludzie z białostockiego sztabu chcą ułożyć 100 metrów torów kolejowych. Przez dwa tygodnie będzie można jeździć po nich drezyną. – Duża kolejka dla dużych chłopców – śmieją się wolontariusze. Oprócz tego z Białegostoku wyjedzie do Łomży specjalny szynobus. To kurs po zapomnianych, ale malowniczych torach. Ostatni raz pociąg jechał tamtędy 10 lat temu.
 
Jeszcze inną atrakcją styczniowego finału będzie Ludwik Zamenhof. – To nasz, trochę niedoceniany powód do dumy – uważa Wróbel. – Dlatego postanowiliśmy zareklamować twórcę esperanto. Kilka osób ubranych i ucharakteryzowanych na Ludwika Zamenhofa pojawiać się będzie w różnych miejscach. A to jako jeden z kupujących na żydowskim targu, a to wśród tysiąca tancerzy, a to jako dróżnik.
 
Wolontariusze chcą też wybudować w Białymstoku pomnik-most. Na nim mają stać zagraniczni studenci jako symbol wielokulturowości i tolerancji. Stalowy most ma na stałe znaleźć miejsce w Białymstoku. Od południa – atrakcje muzyczne. Na scenie na Rynku Kościuszki zobaczymy na przykład zespół KSU, Kryzys, Kat i wiele innych.
 
No i najważniejsze: nie omijajmy wolontariuszy z puszkami, bądźmy hojni. Na koniec światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto