XXXI Bieg Kujawiaka - Włocławek 2013

XXXI Bieg Kujawiaka - Włocławek 2013  - wyniki  - tutaj

31. BIEG KUJAWIAKA za nami ! Wygrał Damian Kabat i Dorota Pawłowska. 35 minut i 12 sekund - tyle czasu na pokonanie włocławskiego przełaju potrzebował Damian Kabat z Bydgoszczy. Wśród Pań najlepsza okazała się zawodniczka z Kurzętnika Dorota Pawłowska. Na starcia biegu na 10 km stawiło się 228 zawodników.

W środowy poranek, w stolicy Kujaw na włocławskim wzgórzu szpetalskim 288 biegaczy zawodowych i amatorów stanęło na starcie już 31 edycji Biegu Kujawiaka. Zanim jednak ruszyli w trasę liczącą 10 km, zmagania rozpoczęła 116 osobowa grupa najmłodszych sportowców którzy rywalizowali w rekreacyjnych biegach dla dzieci i młodzieży pod nazwą „W drodze do biegu Kujawiaka".

Trasa zawodów, która od 2011 r. zorganizowana jest na włocławskim Zawiślu przebiegała przez ciężkie przełajowe tereny wzgórza szpetalskiego. Zarówno start jak i meta zawodów usytuowana została vis a vis Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się zawodnik z Bydgoszczy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski Damian Kabat - dystans biegu głównego pokonał w czasie 35 minut i 12 sekund. Tegoroczny zwycięzca nie pokonał rekordu trasy z roku 2012, który wynosi 33 minuty i 38 sekund.

Dwie minuty później na mecie zameldował się Nartowski Kamil z Brodnicy z czasem 37 minut i 15 sekund. Minutę po nim zameldował się Akademicki Mistrz Polski w Maratonie Patryk Domińczak z Łowicza z czasem 38 minut i 14 sekund.

Wśród kobiet, zwyciężyła Dorota Pawłowska z Kurzętnika, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Biegu Kujawiaka osiągnęła czas 44 minut i 4 sekund. Osiem minut później na drugiej pozycji zameldowała się Monika Szyling Kłos z Włocławka z czasem 55 minut i 55 sekund. Trzecie miejsce zajęła Baniak Katarzyna z czasem 52 minut i 57 sekund.