Za nami 4. i 5. kolejka IV edycji Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

W minioną sobotę (30.11) w hali GOSiR rozegrano 4 i 5 kolejkę w 1 i 2 lidze IV edycji Choceńskiej Ligi Futsalu.

Niewątpliwym zaskoczeniem dla wszystkich jest słaba postawa Agrofarmy Gołaszewo, która dotychczas przegrała trzy pierwsze spotkania. W sobotę na parkiecie Agrofarma wystąpiła w bardzo okrojonym składzie. Powodem były liczne kontuzje i praca zawodowa. Mimo tego, piłkarze z Gołaszewa stanęli na wysokości zadania i po bardzo zaciętym i dramatycznym meczu pokonali beniaminka 1. ligi ekipę Futsal Team 3:2 (2:1).
Pierwszą bramkę dla outsidera strzelił w 3’ Krzysztof Nawrocki. Do remisu doprowadził w 14’ Ryszard Orzechowski. Przy stanie 1:1 bramkarz Agrofarmy – Piotr Maślanka obronił przedłużony rzut karny. Niestety w kolejnych minutach musiał opuścić bramkę i zagrać w polu z uwagi na osłabienie drużyny, a jego miejsce zajął kontuzjowany weteran - Wojciech Nawrocki. Jak niewykorzystane sytuację lubią się mścić, niech świadczy szybka kontra w 16’ drużyny z Gołaszewa, w której Michał Kraszewski zdobył gola na 2:1. Po wznowieniu gry w drugiej połowie, obraz gra nie uległa zmianie. Ekipa Futsal Teamu cały czas nieporadnie atakowała, mając zdecydowana przewagę. Jednak była mało skuteczna w sytuacjach podbramkowych lub na przeszkodzie stał bramkarz Wojciech Nawrocki. W 27’ na 3:1 podwyższył Arkadiusz Barczak. Od tej chwili gra zdecydowanie się zaostrzyła. Dochodziło do licznych starć, czego efektem było pokazanie aż 4 żółtych kartek, po dwie dla każdej z drużyn. Gola kontaktowego dla Futsal Teamu w 36’ strzelił Hubert Nejman. Ale to było wszystko, na co było stać beniaminka. Dla drużyny Agrofarmy, to sukces, gdyż szczęśliwie dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziów, mimo dużego osłabienia. Piłkarze zostawili na parkiecie sporo zdrowia i potu. Dzięki zwycięstwu, opuścili ostatnie miejsce w tabeli.
W pozostałych spotkaniach 1. ligi na uwagę zasługuje remis 2:2 (0:1) w meczu na szczycie pomiędzy Batory Borzymie, a Choceniakami. Do przerwy gra była wyrównana z jednej i drugiej strony. Prowadzenie w 16’ zdobył Daniel Raszka. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził w 28’ Łukasz Kosiński. Drugiego gola na wagę prowadzenia w tym spotkaniu w 35’ strzelił ponownie Daniel Raszka. Wydawało się, że Choceniaki dowiozą do końca zwycięstwo. Niestety gra toczy się do ostatniego gwizdka sędziów. W 40’ po raz drugi do remisu  doprowadził strzelec pierwszego gola, Łukasz Kosiński, i drużyny musiały zadowolić się remisem.
W kolejnym spotkaniu mogło dojść do niespodzianki, gdyż Zjednoczeni Czerniewice do przerwy prowadzili 2:0 z Galacticos Izbica. Gole dla Czerniewic w 7’ strzelił Maciej Małecki, a w 13’ Daniel Olejniczak. Po zmianie stron, bardziej doświadczona drużyna z Izbicy z minuty na minutę rozkręcała się, czego efektem była kontaktowa bramka w 30’, której strzelcem był – Bartłomiej Mielczarek. Do remisu doprowadził w 34’ Roman Rybiński. Dwie minuty później było już 2:3 dla Galacticos, a gola w 36’ strzelił Rafał Rybiński. W ciągu dwóch minut obie ekipy popełniły sporo błędów w obronie, czego efektem było strzelenie kolejnych trzech goli. Ponownie do remisu doprowadził w 36’ Maciej Małecki. Jednak ostatnie zdanie należało do mistrza poprzedniej edycji, i tak w 37’ i 38’ dwa gole strzelił Bartłomiej Mielczarek i Galacticos Izbica wygrał całe spotkanie 5:3.
W pozostałych spotkania 1. ligi faworyci wygrali zdecydowanie swoje spotkania i umocnili się w czołówce tabeli. W tej kolejce pauzowała drużyna Chemii Budowlanej Atlas Włocławek.
Bramki z 2. kolejki WLPH [wideo]
W sumie w 4. kolejce strzelono łącznie 25 bramek. Piłkarze ujrzeli 8 żółtych kartek.
Wyniki 4. kolejki 1. ligi:
Batory Borzymie - Choceniaki 2:2 (0:1), Łukasz Kosiński 2 (26, 40) - Daniel Raszka 2 (16, 35);Agrofarma Gołaszewo - Futsal Team 3:2 (2:1), Krzysztof Nawrocki (3), Michał Kraszewski (16), Arkadiusz Barczak (27) - Ryszard Grzechowski (14), Hubert Nejman (36);Zjednoczeni Czerniewice - Galacticos Izbica 3:5 (2:0), Maciej Małecki 2 (7, 36), Daniel Olejniczak (13) - Bartłomiej Mielczarek (30, 37, 38), Roman Rybiński 2 (34, 36);Saniko Włocławek - Rotacja 2:6 (0:2), Łukasz Kunecki (27), Dariusz Rakowski (32) - Piotr Gotłasz 3 (24, 25, 40), Paweł Behlke 2 (20, 28), Patryk Tyrajski (34);
Viessmann - Liverpool FC przełożony na 21 grudnia.
Tabela po 4. kolejce:
1          Viessmann                                   3          9          17:4
2          Chemia Budowlana Atlas...      3          9          17:7
3          Rotacja                                         4          9          22:13
4          Liverpool FC                                3          6          17:11
5          Galacticos Izbica                        3           6          14:10
6          Choceniaki                                  3          4          11:12
7          Batory Borzymie                         4           4          10:18
8          Saniko Włocławek                     4           3          17:19
9          Zjednoczeni Czerniewice         4          3          10:19
10        Agrofarma Gołaszewo              4          3          10:22
11        Futsal Team                                3         0            7:17
Wyniki 3. kolejki IV ChLF
W klasyfikacji strzelców 1. ligi rywalizacja przedstawia się następująco:
1. Paweł Behlke - Rotacja - 10
2. Piotr Gotłasz – Rotacja – 10
3. Mariusz Gawroński - Viessmann - 7
StatystykiBramki (152):1. kolejka - 452. kolejka - 463. kolejka - 36 4. kolejka - 25
W sobotę 2. liga rozegrała 5. kolejkę, w której strzelono łącznie – 57 goli. Sędziowie pokazali łącznie 14 żółtych kartek. Po pięciu kolejkach liderem została drużyna Zespołu Szkół CKR w Kowalu, która wygrała 6:1 z ekipą FC Bobrowniki, a beniaminek drugiej ligi, Banderola Kowal niespodziewanie uległa jednym golem drużynie Ciabalali 3:4.
2          Banderoza Kowal                         5          12        40:11
3          Vixa TEAM                                      5         12        37:15
4          Lubień Kujawski                         4          9          29:13
5          Ciabalala                                     4         9          26:12
6          Probostwo Górne                      5          9          23:10
7          The Jokers                                 5         9          24:20
8          Optymiści                                   4         9          17:14
3. Mateusz Mikorski - Lubień Kujawski - 10
 Na kolejną turę spotkań w IV edycji Choceńskiej Futsal Ligi organizatorzy zapraszają do hali GOSiR wszystkich kibiców i sympatyków futsalu w najbliższą sobotę od godz. 11:00, gdzie swoje mecze rozegra 1 i 2 liga. <!-- st1\:*{behavior:url(#ieooui) } -->