Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zachodnie dzielnice Warszawy przyciągają coraz więcej osób

Grzegorz Sachmata
Zachodnie dzielnice Warszawy są nadal niedoceniane przez większość mieszkańców miasta. Okazuje się jednak, że komunikacją, infrastrukturą, ofertą, a także cenami mieszkań wyprzedzają te bardziej popularne.

Zielone Bielany
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy. Często określana jest jako zielone płuca Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.

Na terenie dzielnicy znajduje się doskonale zorganizowana sieć obiektów oświatowo-kulturalnych. Małe dzieci mają do wyboru 38 przedszkoli, nieco starsze - 20 szkół podstawowych i 15 gimnazjów. Z kolei młodzież ma do dyspozycji 24 szkoły ponadgimnazjalne, dwa domy kultury i Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej. W 2010 r. powstało centrum multimedialne Mediateka Start-Meta.

W obrębie dzielnicy znajdują się też uczelnie wyższe i darmowe obiekty sportowe jak boiska orlik czy syrenka, a także Kompleks Sportowy Lindego 20 z pływalnią, siłownią, fitnessem i zajęciami boksu oraz halą sportową oraz kryta pływalnia przy ul. Conrada 6.

Bemowo: Tu żyje się lepiej
Takim hasłem reklamowym dzielnica przyciąga do siebie nowych mieszkańców. Zwłaszcza młodych. Na 2,5 tys. hektarów mieszka tu ponad 110 tysięcy ludzi, z czego 60 proc. to osoby poniżej 30. roku życia. Na Bemowie z każdym rokiem powstają nowe inwestycje mieszkaniowe i poprawia się infrastruktura komunikacyjna. Już za kilka lat dotrze tutaj II linia metra, która pozwoli jeszcze szybciej i wygodniej dojechać właściwie w każdy zakątek stolicy. Tak dynamiczny rozwój wymaga także licznych nakładów w sektorze publicznym. Samorząd Bemowa stara się sprostać temu wyzwaniu m.in. poprzez renowację parku Górczewska wraz z budową Amfiteatru, zagospodarowanie zabytkowych Fortów Bema, gruntowne remonty boisk szkolnych czy rozbudowy przedszkoli.

Zobacz: Kupujesz mieszkanie w stolicy? Zobacz nasz praktyczny przewodnik

Tylko traktory i przemysł?
Wbrew stereotypom mocnym punktem dzielnicy Włochy jest swoisty krajobraz i rozproszona, ale obecna w wielu miejscach zieleń. Są tu dwa rozległe parki: Stawy Cietrzewia z pięknym starodrzewem oraz park Kombatanta ze Stawami Koziorożca. Bardzo dobrze rozwinięta jest komunikacja miejska, oprócz kilkunastu linii autobusowych kursują linie tramwajowe oraz dwie kolejki - SKM i popularna WKD. Pozwala to na dotarcie do centrum w 15-20 min. Także infrastruktura edukacyjna jest na wysokim poziomie. Prócz 14 przedszkoli, pięciu gimnazjów, sześciu podstawówek i trzech liceów swoją siedzibę ma tu także Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego.

Z kolei Ursus to obecnie jedna z najmniejszych, ale najpopularniejsza z warszawskich dzielnic. Zajmuje powierzchnię 9 km kw. Sąsiaduje z dzielnicami Warszawy: Włochami i Bemowem, oraz podwarszawskimi gminami: Ożarowem Mazowieckim, Piastowem i Michałowicami. Na uwagę zasługuje korzystne położenie komunikacyjne Ursusa. Dodatkowo powstaje tu coraz więcej nowych budynków, w tym popularne ostatnio lofty, czyli mieszkania urządzone w budynkach pofabrycznych.

Bielany, Bemowo, Ursus czy Włochy? Zachodnia Warszawa ma wiele zalet, które przyciągają nowych mieszkańców.

Szukasz mieszkania w stolicy? Sprawdź najnowsze oferty w serwisie Dom.Gratka.pl!

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto