Zalety transakcji bezgotówkowych w dobie pandemii

Materiał informacyjny Paytel.pl
Płatności bezgotówkowe przynoszą wiele korzyści nie tylko konsumentom, ale również przedsiębiorcom, administracji publicznej, jak i całej gospodarce. Zalety transakcji bez użycia tradycyjnego pieniądza jeszcze bardziej doceniono wraz z pojawieniem się koronawirusa.

Transakcje bezgotówkowe są wygodne i bezpieczne

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że konsumenci coraz chętniej korzystają z systemów płatności bezgotówkowej, a także dokonują zakupów przez internet. To wszystko za sprawą restrykcji pandemicznych, które przyczyniły się do dynamicznego wzrostu płatności elektronicznych, a tym samym przyśpieszyły cyfryzację społeczeństwa. Ludzie w końcu zrozumieli korzyści, jakie płyną z płatności bezgotówkowych.

Przede wszystkim przekonali się, że można płacić o wiele wygodnie, a przy tym bezpieczniej. nie chodzi tylko i wyłącznie o to, ze dane są szyfrowane, ale również chodzi o aspekt zdrowotny. Na początku pojawienia się wirusa, WHO zaleciło ograniczenie płacenia za towary i usługi tradycyjnym pieniądzem w obawie o ryzyko zarażenia się Covid-19. Badania dowiodły, że wirus może osiadać się na różnych przedmiotach, w tym na monetach i banknotach i bytować na nich przez wiele dni.

W przypadku gotówki, która jest przekazywana od jednego do drugiego człowieka istnieje możliwość, że wirus znajdzie się na pieniądzach. Gdy dotkniemy monety lub banknotu, a następnie oczu, nosa czy ust, możemy przenieść drobnoustroje do swojego organizmu. Informacja ta przestraszyła wiele osób. W sklepach zaczęły pojawiać się informacje z prośbą o dokonywanie płatności za pomocą karty. W niektórych nawet nie przyjmowano gotówki.

Wystraszyli się również obywatele, którzy sami zaczeli płacić kartami. Taki argument przemówił również do starszego społeczeństwa, które do tej pory nie korzystało z nowych technologii. Dziś coraz więcej starszych osób potrafi zapłacić za zakupy kartą.

Konsumenci lubią płacić bezdotykowo

Konsumenci coraz chętniej płacą kartą, zegarkiem czy smartfonem. I choć sklepy ponownie oferują zapłatę za towary i usługi tradycyjnym pieniądzem, to większość obywateli przyzwyczaiła się do płatności bezstykowej. Dotyczy to nie tylko młodych, ale także starszych ludzi.

Deklarują, że unikanie obrotu gotówką, zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa. Ponadto, skoro się już nauczyli się tego, jak płacić karta, to bez sensu z tego zrezygnować. Oznacza to, że transakcje bezgotówkowe nie są chwilowym trendem a zmianą na stałe.

Zalety transakcji bezgotówkowych dla przedsiębiorców

W okresie pandemii zaobserwowano wzrost transakcji bezgotówkowych przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw. Małe firmy musiały dostosować się do zmian i wyposażyć się w terminale, które umożliwiają zapłatę za towar lub usługę karta, zegarkiem lub  telefonem. Szybko zrozumiały, jak wiele korzyści niesie za sobą posiadanie takiego sprzętu.

Transakcje bezgotówkowe zmniejszają ilość przetrzymywanej gotówki w kasie fiskalnej. To z kolei sprawia, że Twój lokal staje się mniej atrakcyjny dla złodziei. Dostosowując się do zmian związanych z nowymi rozwiązaniami, budujesz pozytywny wizerunek swojej firmy. Pokazujesz, że wychodzisz naprzeciw oczekiwaniom klientów i wdrażasz nowe trendy. Oszczędzasz również czas. Samo dokonanie transakcji bezgotówkowych jest o wiele szybsze i sprawniejsze niż podczas płacenia gotówką. Co więcej, terminal możesz zdobyć za darmo, korzystając z akcji „Polska Bezgotówkowa”.

Jeśli spełniasz warunki, wystarczy, że wybierzesz terminal np. na stronie https://www.paytel.pl/ , złożysz wniosek i podpiszesz umowę. Jeśli zostanie rozpatrzona pozytywnie, to dodatkowo przez 12 miesięcy jesteś zwolniony z opłat związanych z posiadaniem urządzenia.

Jakie są możliwości spłaty mikropożyczki? Ekspert radzi

Wideo

Dodaj ogłoszenie