Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zamek Królewski szuka wolontariuszy. Poznaj nieznane zakamarki słynnej warszawskiej atrakcji

Przemysław Ziemichód
Przemysław Ziemichód
Bartłomiej Międzyborski
Darmowy wstęp na występy, dostęp do zakamarków zamku, do których turyści na co dzień nie wchodzą - to tylko niektóre benefity wynikające z wolontariatu na Zamku Królewskim w Warszawie. Sprawdź, kto może ubiegać się o taką formę współpracy.Dalsza część tekstu poniżej.

Rusza kolejny nabór na wolontariuszy Zamku Królewskiego w Warszawie. Chętne osoby, którym uda się przejść nabór, będą miały szansę zgłębić historię najsłynniejszego stołecznego zabytku, oraz poznać go z zupełnie nowej strony.- Przekazujemy historię, ale też się jej uczymy. Wolontariusze poznają zamek od kuchni, pokazują zwiedzającym rzeczy niesamowite, miejsca, których nawet nie widzą często pracownicy etatowi. Odkrywamy tajemnice, odkrywamy historię na nowo - mówi w rozmowie z radiem ESKA Monika Siadak-Wereda z Zamku Królewskiego w Warszawie.

Kto może zostać wolontariuszem?

Do bycia wolontariuszem klasyfikuje się właściwie każda osoba, która ukończyła osiemnaście lat oraz gotowa jest spędzić minimum 10 godzin miesięcznie na zamku. Więcej informacji odnośnie wolontariatu można znaleźć na stronie internetowej zamku: https://www.zamek-krolewski.pl/wolontariat. Kandydaci, którym uda się przejść przez rozmowę wstępną mogą liczyć m.in. na bezpłatne wejście na ekspozycje stałe i wystawy czasowe w Zamku w trakcie odbywania wolontariatu czy 20% zniżki na zakup wydawnictw zamkowych.

Śladami Powstania '44. Razem z Czytelnikami przeszliśmy po z...

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski mieści się na placu Zamkowym 4, a jego lokalizacja jest częścią Traktu Królewskiego. Budynek, obecnie w stylu barokowo-klasycystycznym, jako siedziba władz państwowych zaczął funkcjonować w XVI i XVI wieku (za czasów Zygmunta III Wazy). Z kolei prapoczątki zamku sięgają jeszcze XIV wieku. Zamek Królewski był grabiony i niszczony choćby podczas potopu szwedzkiego i w czasie II wojny światowej. Po 1945 zdecydowano o odbudowie zabytku, co zakończyło się dopiero w latach 80. Cześć prac prowadzono także w XXI wieku (np. Remont pałacu pod Blachą czy Arkad Kubickiego).


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto