Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zarezerwuj sobie czas na In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

Redakcja

Zbliża się XI edycja In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego. W najbliższy weekend czekają nas dwa wieczory dobrej zabawy. 24 sierpnia o 19.00 w tczewskiej Trombie odbędzie się konkurs karaoke z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego. Z kolei 25 sierpnia także o 19.00 w amfiteatrze odbędzie się koncert finałowy, podczas którego zaśpiewa Monika Brodka.

In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie od 2002 roku. Po nagłej, niespodziewanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego (w grudniu 2001 roku) postanowiono upamiętnić tą wybitną postać polskiej pop kultury, jednocześnie popularyzując jego twórczość i promując młodych wokalistów oraz muzyków.

W rodzinnym mieście artysty zaczęły pojawiać się imprezy, które upamiętniały Grzegorza Ciechowskiego. Od 2006 roku w ramach Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje, aranżacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego. Z imprezą od początku związane jest środowisko muzyczne Tczewa i Torunia, a od kilku lat także ogólnopolski fanklub Republika Marzeń, skupiający miłośników talentu Grzegorza Ciechowskiego z terenu całej Polski.


Z muzyką i poezją Grzegorza Ciechowskiego zmierzyło się wiele znanych zespołów i wokalistów: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Maciej Maleńczuk, Jorgos Skolias, Ryszard „Tymon” Tymański, Krzysztof Kiljański, Paulina Przybysz, Tomek Makowiecki, Monika Brodka, Cool Kids of Death, Muchy, Von Zeit, Bisquit, Freak of Nature, Manchester, Saluminesia, Adam Wendt, Depresjoniści i Harmidersi (zespoły mające w swych składach byłych członków „Republiki”), a także aktorzy scen trójmiejskich, krakowskich i warszawskich, młodzi jazzmani.
W Festiwalu dotychczas wzięło udział kilkuset muzyków, dziesiątki zespołów i wokalistów. Nieodmiennie imprezę wspiera tczewskie środowisko muzyczne i inni twórcy kultury.
Jurorami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego są muzycy związani z Grzegorzem Ciechowskim: Sławomir Ciesielski („Republika”), Adam Wendt i Adam Przybyłowski (współpracownicy Grzegorza w okresie tczewskim i tczewsko-toruńskim).



Nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego:

1. Grand Prix (6000 zł) - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego

2. I Miejsce (5000 zł) - Nagroda Prezydenta Miasta Tczewa

3. Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdańska (3000 zł)

4. Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Tczewa (2000 zł)

5. Nagroda Specjalna Starosty Tczewskiego (1500 zł)

6. Nagroda Fanklubu "Republika Marzeń" (1000 zł)



Imprezę od początku wspiera Samorząd Miasta Tczewa. Festiwalowi patronują oraz sponsorują nagrody: marszałek województwa pomorskiego, prezydent Tczewa, prezydent Gdańska, starosta tczewski i fanklub Republika Marzeń.



Zobacz, jak grano podczas nadania imienia amfiteatrowi Grzegorza Ciechowskiego

Podczas koncertu finałowego wystąpi w Tczewie Monika Brodka. Artystki nie trzeba przedstawiać. 
Jeszcze na długo przed fonograficznym debiutem Brodki podejrzewano, że będzie ona kimś wyjątkowym na polskim rynku muzycznym. Pomimo młodego wieku jest postacią na tyle wyrazistą, że trudno jest ją wtłoczyć w którykolwiek ze stereotypów: „artystki z gór”, „Idola” czy „młodej debiutantki w świecie showbiznesu”. 


Po wydaniu trzech długogrających albumów i dłuższym odpoczynku od pracy w studiu Brodka powróciła 20 września z płytą „Granda”. To radykalny  zwrot w jej dotychczasowej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa  na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z  którym utożsamia się od początku do końca.


Po niekwestionowanym sukcesie, obsypanej nagrodami, „Grandy” Brodka udała się do Los Angeles, by tam odpocząć i szukać nowych inspiracji. Przywiozła stamtąd dwa utwory, które znalazły się na jej najnowszym wydawnictwie – epce LAX. Jedna z nowych kompozycji –„Varsovie”, odniosła już sukces zarówno w Polsce jak i za granicą.
BRODKA koncertuje ze świetnym 5-osobowym zespołem (gitara, bas, mandolina, klawisze, perkusja, omnichord).

Zobacz, jak grały zespoły w zeszłym roku podczas X edycji In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

Zespoły, które wystąpią w konkursie

BlackJack


Zespół BlackJack powstał w listopadzie 2010 roku w Krakowie. Muzyka zespołu to przede wszystkim szeroko pojęty hard rock. BlackJack to mocny męski wokal połączony z ostrymi gitarowymi riff’ami i energiczną sekcją rytmiczną. W lutym 2011 roku zespół nagrał swój pierwszy materiał, który znalazł się na singlu “Hangover Rhapsody”, a w sierpniu 2011 wydał debiutancki longplay “Ride On”, który powstał w Rapid Fire Studio w Krakowie.


Skład: Paweł Kluczewski - wokal, gitara, Łukasz Mackoś – gitara solowa, Rafał Berkowicz – gitara basowa, Krzysztof Nowakowski – perkusja.

Erase


Zespół pochodzi z Tczewa, który wspólnie grać zaczął dwa lata temu. Kwartet aktualnie pracuje nad materiałem, który znajdzie się na ich demo. Pierwsze nagrania możecie znaleźć na ich stronie na facebooku i na myspace. Po kilku koncertach i supportowaniem grupy Chemia przyszedł czas na ich występ na festiwalu Grzegorza Ciechowskiego. Specjalnie na potrzeby tego występu do współpracy sesyjnego klawiszowca i saksofonistę.


Skład: Mateusz Szmalc, Paweł Fierka, Paweł Olszewski, Szymon Andrzejewski-wokal.



Fortepain


Każdy gatunek filmowy ma jakiś zamysł, koncept, każdy film tworzony jest w jakimś celu, tak samo jak i każdy zespół ma swoją własną poetykę. Muzycy szczecińskiej grupy chcieliby żeby Fortepain był Quentinem Tarantino szczecińskiej i polskiej sceny muzycznej. Fortepain to poezja wybitnych polskich poetów, odziana w rockowe, odrobinę wytarte jeansy i prog-rockową koszulkę Pink Floyd.


Skład: Paweł Mroczyński – wokal, Krzysztof Radke – gitara, Krzysztof Rogalski – gitara, Filip Grządzielewski – bas, Przemysław Falenciak – perkusja, Maciej Domagałło - instrumenty klawiszowe, syntezatory.

Gentleman!


Gentleman! pochodzi z Trójmiasta, miejsca będącego główną inspiracją członków tego zespołu. Zagrali na wszystkich większych polskich festiwalach, włączając w to Heineken Open’er, Węgorzewo oraz Jarocin. Wystąpili też w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W kwietniu 2010 r. zespół wydał płytę pt. „Opowiem ci kilka historii”. W maju 2011 roku zespół rozpoczął nagrywanie materiału na drugą płytę, która powinna ukazać się pod koniec tego roku.


Skład: Michał Toś – wokal, Piotr Malach – gitara, wokal, Łukasz Tylenda – gitara, Jacek Tracz – perkusja, Adam Osik – bas.



Już Nie Żyjesz


W skład Już Nie Żyjesz wchodzą osoby od lat współtworzące alternatywną scenę muzyczną ,znane z działalności w rozmaitych zespołach i projektach (takich jak: Bruno Schulz, 
19 wiosen, Pornohagen). Ich debiut, płyta pod tytułem „Eskapizm”, to 10 kompozycji oscylujących między electro a zimną falą. W muzyce zespołu pobrzmiewają echa lat 80; od Joy Division czy The Cure po wczesną Republikę i Maanam. Różnorodne doświadczenia sceniczne członków zespołu zaowocowały ciekawą, oryginalną, klimatyczną muzyką, którą dopełniają ascetyczne, refleksyjne teksty.


Skład: Maciej Andrzejewski, Wojciech Czyszczoń, Grzegorz Fajngold, Mariusz Wątroba, Paweł Strzelec.



Popsysze


Popsysze – trójmiejskie rock&rollowe trio. Grają razem od 2008 roku, właśnie wydali swoją pierwszą płytę Popstory, nakładem Nasiono Records. Stylistycznie zespołowi najbliżej 
do klasycznego, surowego grania na gitarę, bębny, bas i wokal. Trójmiejskie trio czerpie czystą radość z grania, tworząc przy tym proste melodie. Ale bywa i tak, że ma ochotę wszystko zepsuć.


Skład: Jarek Marciszewski – gitara, wokal, Kuba Świątek - perkusja, Sławek Draczyński - bas.

Karolina Żychowska


Mówi o sobie, że lubi śpiewać, lubi tańczyć, lubi zapach pomarańczy. To młoda, wrażliwa artystka, dla której muzyka jest pasją i sposobem wyrazu siebie. Uczy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie oraz studiuje kulturoznawstwo. Bierze udział w warsztatach wokalnych i teatralnych prowadzonych m.in. przez Elżbietę Zapendowską, Hannę Banaszak i Andrzeja Głowackiego. Gra w spektaklu „Nowe szaty króla” w reżyserii Jerzego Łazewskiego w Teatrze Staromiejskim w Warszawie.




Michał Sarnowski


Urodzony w Tczewie 19.06 1978 . Swoją przygodę 
z muzykowaniem rozpoczął w wieku 18 lat w zespole Bandy z Tczewa. Po przerwie muzycznej dołączył do trójmiejskiej formacji Deer Head On The Wall. Po roku wspólnego koncertowania zespół zawiesił działalność. Kolejnym projektem, w którym udzielał 
się wokalista był zespół Piżmack i Nornice. Obecnie Michał Sarnowski jest wokalistą tczewskiego zespołu Black Flowers.


Tadeusz Seibert

Wokalista z Malborka, śpiewa od dziecka. Laureat wielu ogólnopolskich 
i międzynarodowych festiwali. Związany od młodzieńczych lat ze Studiem Wokalnym "Balbiny" z Malborka, przy którym się kształcił oraz śpiewał w zespole. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku wokalistyki jazzowej i muzyki rozrywkowej. Od ponad roku jest wokalistą i frontmanem łódzkiego zespołu TRABANDA, z którym obecnie przygotowuje materiały na swoją pierwszą płytę.




Zobacz inne relacje z Festiwalu in Memoriam Grzegorza Ciechowskiego

Śpiewające głowy - Konkurs Karaoke Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

Zapraszamy w piątek 24 sierpnia o 19.00 do Klubu Tromba (ul. Kołłątaja 9) na „Śpiewające głowy”. Impreza na zasadach zabawy karaoke towarzyszy 11. edycji Festiwalu, który dzień później odbędzie się w amfiteatrze im.Grzegorza Ciechowskiego. Wstęp zarówno dla uczestników, jak i publiczności jest bezpłatny.

"Śpiewające głowy" to konkurs dla wszystkich chętnych, którzy choć odrobinę potrafią śpiewać. Każdy z uczestników zaśpiewa wylosowaną piosenkę do akompaniamentu pianisty – Bartka Krzywdy. Najlepszy z nich wystąpi dzień później na IN MEMORIAM XI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego oraz otrzyma nagrodę pieniężną.

Po występach planowany jest pokaz tańca z ogniem grupy „FireSzał”.
Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia na adres e-mail: [email protected], informacje: tel. 58/ 531 11 45, 692 311 363

Oto lista piosenek, które będzie można wyśpiewać: 
Biała flaga 
Telefony 
Obcy Astronom 
Kombinat 
Śmierć w bikini 
Tak długo czekam (ciało) 
Raz na milion lat 
Halucynacje 
Zapytaj czy Cię kocham 
My lunatycy 


Organizatorzy zapewniają teksty utworów. Akompaniować uczestnikom będzie pianista - Bartek Krzywda. Imprezę poprowadzi Wociech Stobba.



Regulamin konkursu „Śpiewające głowy”


1. Konkurs odbędzie się w piątek, 24 sierpnia 2012 r. w Klubie Tromba (ul. Kołłątaja 9) w Tczewie o godzinie 19:00.


2. Konkurs skierowany jest do wszystkich wokalistów amatorów powyżej 15 roku życia.


3. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres [email protected] do środy, 22 sierpnia 2012 r. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu Uczestnika konkursu. Dodatkowo prosimy o napisanie kilku słów o sobie. 


4. Do konkursu zakwalifikowanych będzie 10 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo do zwiększenia liczby Uczestników.


5. Konkurs polegać będzie na wykonaniu losowo wybranego utworu autorstwa Grzegorza Ciechowskiego przy akompaniamencie na pianinie i z wydrukowanym tekstem przygotowanym przez Organizatora.


6. Lista piosenek i teksty dostarczone będą Uczestnikom w mailu zwrotnym od Organizatora. 


7. Uczestnicy zobowiązani są do pojawienia się w klubie Tromba w piątek, 24 sierpnia 2012 r., trzydzieści minut przed rozpoczęciem konkursu (tj. o godz.18:30). Organizator nie ponosi kosztów dojazdu i zakwaterowania. Dla każdego Uczestnika przygotowana będzie woda i możliwość pozostawienia swoich rzeczy na zapleczu klubu. 


8. Każdy Uczestnik przed wejściem na scenę losować będzie wykonywany utwór. Istnieje możliwość powtórzenia się danej piosenki. Wylosowaną piosenkę należy wykonać, nie ma możliwości ponownego losowania. Jeśli Uczestnik nie wyrazi zgody na zaśpiewanie wybranego utworu zostaje zdyskwalifikowany. 


9. Wydrukowane teksty zapewnia Organizator. 


10. Prezentacje będą oceniane przez profesjonalne jury, którego werdykt jest ostateczny i niepodważalny. 


11. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych przyzna jedną główna nagrodę.


12. Nagrodą w konkursie jest występ na „In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego”, który odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia 2012 r. Występ laureata odbędzie się w trakcie obrad jury, po Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Poza tym przysługuje także nagroda pieniężna w wysokości 200 zł (netto).


13. Organizatorzy zastrzegają prawo do nagrania konkursowych prezentacji i bezpłatnego wykorzystania w celach reklamowych konkursu.





od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto