Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zawieszono wiechę na nowym gmachu Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim [ZDJĘCIA]

Marek Szymaniak
Zawieszono wiechę na nowym gmachu Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim
Zawieszono wiechę na nowym gmachu Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim Fot. Marek Szymaniak/Polskapresse
10 czerwca odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na nowym gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Inwestycja o wartości ponad 54,4 mln złotych ma być gotowa w drugiej połowie 2013 roku.

Aktualnie w nowym budynku przy Wybrzeżu Kościuszkowskim ruszają prace wykończeniowe, polegające na montażu płyt elewacyjnych, witryn okiennych oraz instalacji wewnętrznych. Równocześnie na ukończeniu są prace związane z rozbudową istniejącego budynku ASP. Realizacja inwestycji pozwoli na przyjęcie znacznie większej liczby studentów oraz poszerzenie oferty edukacyjnej uczelni.

Zobacz: Gronkiewicz-Waltz: Trasa Toruńska ma stary system odwadniania
– Uroczystość zawieszenia wiechy to zakończenie bardzo ważnego etapu prac konstrukcyjnych i jednocześnie rozpoczęcie prac wykończeniowych. To przełomowy moment zarówno dla władz uczelni, jak i przyszłych studentów Akademii Sztuk Pięknych – powiedział prof. Adam Myjak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Nowy budynek w części frontowej liczyć będzie pięć kondygnacji, zaś w głębi działki będzie wyższy – ponad główny korpus wystawać będzie bryła auli. Obiekt łączyć się będzie z zabytkowym gmachem na całej wysokości w zachodniej części działki, jak również poprzez hall na niskim parterze. Pomiędzy nowym i starym budynkiem zaprojektowano dziedziniec, który rozszerzając się w stronę ulicy, pozwoli wyeksponować północną fasadę już istniejącego, zabytkowego gmachu. Dziedziniec stanowić będzie przestrzeń półpubliczną, o funkcjach ekspozycyjnych. Odbywać się będą na nim między innymi wystawy studentów uczelni.

Zobacz: II linia metra: Zaczęli układać tory [ZDJĘCIA]
W nowym kompleksie budynków zlokalizowanym w pobliżu skrzyżowania z ulicą Tamka uczyć się będą studenci Wydziału Rzeźby, Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii, Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną, mieścić się w nim będzie też Międzyuczelniany Instytut Konserwacji. W kompleksie znajdą się aula, sale wykładowe, pracownie i pomieszczenia techniczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto