Zawodnicy Vectry DGS na szóstkę. Mistrzostwa województwa w przełajach

LKS VECTRA WŁOCŁAWEK
Włocławskie podium w biegu na 2 km. Na najwyższym stopniu Daria Gawłowska, obok na trzecim miejscu Anna Sobka. LKS VECTRA DGS WŁOCŁAWEK
Sześć medali wywalczyli reprezentanci Vectry DGS Włocławek podczas mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w biegach przełajowych, które odbyły się w Chełmnie.

PRZEŁAJOWCY ROZPOCZELI SEZON STARTOWYBardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy VECTRY-DGS podczas rozegranych w dniu 3 marca br. w Chełmnie Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach przełajowych. Włocławianie zdobyli łącznie 6 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła Daria Gawłowska, zwyciężczyni biegu na 2000m w kategorii juniorek młodszych. Srebrne medale wywalczyli: Justyna Warchoł 1500m młodziczek i Krystian Klepacz 4000m juniorów. Brązowe krążki przypadły w udziale: Ani Sobce 2000 m juniorek młodszych, Cezarowi Mróz 3000m juniorów młodszych oraz Marlenie Jankowskiej 3000m juniorek. Był to pierwszy w tym sezonie sprawdzian włocławskich lekkoatletów w crossie. Na podstawie obserwacji zawodników podczas mistrzostw, jak i osiągniętych przez nich wyników trenerzy podejmą decyzję co do dalszych startów. Już za tydzień w Bydgoszczy zmagać się będą najlepsi młodzicy i młodziczki podczas Mistrzostw Międzywojewódzkich, które są imprezą finałową w tej kategorii wiekowej. W tym samym dniu w Bydgoszczy rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Seniorów, w których weźmie udział Katarzyna Kowalska. Nasza zawodniczka po raz kolejny będzie walczyła o tytuł mistrzyni Polski. 24 marca w Szczecinie o medale mistrzostw kraju rywalizować będą najlepsi juniorzy i juniorki.