Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbliża się finał konkursu naukowego FameLab. Poznaj finalistów! [GALERIA]

Redakcja
Magdalena Jagielska

Psycholog i socjolog, pracuje w Ośrodku Badania Układów Złożonych Uniwersytetu Warszawskiego, w zespole w pełni zasługującym na określenie „interdyscyplinarny”. Obok specjalistów od nauk społecznych pracują tam matematycy, fizycy, biolodzy, ekonomiści. Przekonuje, że zbędne kilogramy łatwiej zgubić jedząc czekoladę niż serek o obniżonej zawartości tłuszczu, ale z dodatkiem sztucznych słodzików. Skutkiem ubocznym zjedzenia serka jest zbyt niski poziom glukozy we krwi, który osłabia siłę woli, a konkretnie skuteczność działania części mózgu zwanej płatem czołowym. A efekt? Pochłaniamy i serek, i czekoladę. Planuje na poważnie zająć się związkiem między płatem czołowym i samokontrolą. Będzie pisała na ten temat doktorat. Właśnie od tego obszaru mózgu zależy, czy potrafimy się skutecznie kontrolować. Płat czołowy przydaje się, gdy chcemy zrobić awanturę szefowi, lub gdy czując wilczy głód chcemy wyrwać kanapkę koleżance z pracy. Siła woli, jak dowodzą badania, w jakiś sposób przekłada się także na związki z innymi ludźmi. Do pewnego stopnia zależy od niej liczba naszych znajomych i to, jak bardzo jesteśmy lubiani. W czasie wolnym uprawia szermierkę, bierze udział w ogólnokrajowych zawodach. Dużą wagę przywiązuje do stroju, ale w niekonwencjonalny sposób. Najlepiej czuje się w zaprojektowanych przez siebie ubraniach.
Magdalena Jagielska Psycholog i socjolog, pracuje w Ośrodku Badania Układów Złożonych Uniwersytetu Warszawskiego, w zespole w pełni zasługującym na określenie „interdyscyplinarny”. Obok specjalistów od nauk społecznych pracują tam matematycy, fizycy, biolodzy, ekonomiści. Przekonuje, że zbędne kilogramy łatwiej zgubić jedząc czekoladę niż serek o obniżonej zawartości tłuszczu, ale z dodatkiem sztucznych słodzików. Skutkiem ubocznym zjedzenia serka jest zbyt niski poziom glukozy we krwi, który osłabia siłę woli, a konkretnie skuteczność działania części mózgu zwanej płatem czołowym. A efekt? Pochłaniamy i serek, i czekoladę. Planuje na poważnie zająć się związkiem między płatem czołowym i samokontrolą. Będzie pisała na ten temat doktorat. Właśnie od tego obszaru mózgu zależy, czy potrafimy się skutecznie kontrolować. Płat czołowy przydaje się, gdy chcemy zrobić awanturę szefowi, lub gdy czując wilczy głód chcemy wyrwać kanapkę koleżance z pracy. Siła woli, jak dowodzą badania, w jakiś sposób przekłada się także na związki z innymi ludźmi. Do pewnego stopnia zależy od niej liczba naszych znajomych i to, jak bardzo jesteśmy lubiani. W czasie wolnym uprawia szermierkę, bierze udział w ogólnokrajowych zawodach. Dużą wagę przywiązuje do stroju, ale w niekonwencjonalny sposób. Najlepiej czuje się w zaprojektowanych przez siebie ubraniach. fot. Adam Kozak, Centrum Nauki Kopernik
Dziesięciu pasjonatów walczy w naukowym konkursie FameLab o 35 tys. złotych. Zwycięzcę poznamy już 11 maja w czasie finałowej gali w Centrum Nauki Kopernik. Zobacz, czym interesują się młodzi naukowcy!
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto